Skocz do zawartości
tomik23

Kupno ryzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż zamierzam zmienić w kompie praktycznie wszystko, nie jestem graczem a procka potrzebuję do kodowania, jakieś filmy, obróbka zdjęć itdp. zadań.
Chcę zakupić ryzena 3600.
Moje pytanie jest takie, czy jest szansa że ceny spadną bo niby gdzieś tutaj na PUREPC czytałem że mają wejść nowe ZEN 4 we wrześniu.
Czy w obecnej sytuacji (inflacja) jest możliwa obniżka i czy czekanie ma sens?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inflacja nie ma tu nic do rzeczy moim zdaniem, tylko premiera nowych procesorów i walka cenowa Intel vs AMD. Poziom ~650zł za ryzena 1600/2600/3600 to poziom najniższy jaki istniał do tej pory - nigdy te procki nie spadały poniżej 600zł (chyba że były jakieś flash sale których nie pamiętam). Czyli moim zdaniem jeśli potrzebujesz to należy kupić. 

Z ZEN 4 to wróżenie z fusów póki co. Niby płyty B650 mają być tańsze w produkcji niż B550 ale i tak pewnie będą droższe bo "nowe". Do tego nie wiadomo czy i które modele będą pasowały do podstawki AM4 i kiedy będą miały premierę. I czy nastąpi przejście na 8 rdzeni w mainstream, czy nadal klepanie 6 rdzeni za 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomik23 napisał:

Witam,

Chcę zakupić ryzena 3600.
Moje pytanie jest takie, czy jest szansa że ceny spadną
Czy w obecnej sytuacji (inflacja) jest możliwa obniżka i czy czekanie ma sens?
 

Kiedyś spadną, kwestia tego za ile chcesz kupić taki procesor - oferty po 600-650zł są już teraz, więc na ile liczysz - 500? 400? 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...