Skocz do zawartości
XxxD4W1DxxX

NOWY KOMPUTER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Mam problem...
Składam swój własny komputer.
Problemem jest to że po złożeniu komputer uruchamia się wentylatory od procesora chodzą chłodzenie wodne procesora również działa.
Ram się świeci ( jeśli to ma znaczenie).
Karta graficzna również raczej działa ( stwierdzam po kręcących się wentylatorach).
Na płycie sieci lampka DRAM.
A na samym początku przy uruchamianiu na zmianę CPU I DRAM po jakimś czasie sam DRAM.
Gdy pierwszy raz włączyłem pokazał mi się bios z którego wyszedłem.
Wyłączyłem komputer, wsadziłem pendrive z windowsem a gdy miałem zacząć pobierać komputer zacią się.
Po wyłączeniu i ponownym włączeniu działo się to co napisałem wyżej.
Czyli ram się świeci karta chodzi wentylatory chodzą i przestało się świecić podświetlenie od chłodzenia wodnego( ono sam słychać że chodzi wentylatory kręcą się).
I wcześniej wspomniana dioda DRAM.
PROSZĘ O POMOC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

to nie jest taki prosty temat zdalnie określić co może być przyczyna , usterka sprzętu czy np. nie właściwie skonfigurowany bios, pod posiadana instalkę z win, zakładam WIN10 a nie produkt beta testowy win11 ? , także zdecydowanie łatwiej jest siedząc samemu przed pacjentem zdiagnozować problem, bo inaczej patrzy na PC osoba powiedzmy ja "grzebacz" a inaczej zwykły użytkownik.   

załóżmy, na razie wszystko jest sprawne. 

to tak, na wstępie mógł byś rozpisać konfiguracje PC

Procesor- producent model

płyta główna - producent model 

napisałeś z przy uruchomieniu na zmianę zapalały się diody od CPU i Ram czyli płyta główna ustawiała-trenowała pamięć, czyżby płyta Asusa ? 

pamięć operacyjna Ram - producent model , ilość 2x moduły  ,4x moduły , szybkość .

karta graficzna -producent model

obracające się wiatraki na karcie nie świadczą o tym ze karta jest sprawna ...

zasilacz -producent model

zestaw AIO- producent model

co jest podłączone do portów USB   

gdy wszedłeś do biosu jakich dokonałeś zmian w ustawieniach biosu ?

czy próbowałeś zresetować bios, czy to za pomocą zworki-przycisku, lub po odłączeniu fizycznie zasilania i po przez wyjecie bakterii na przynajmniej 5 minut ? 

instalka z win na pendrajwie przygotowana do instalacji w trybie UEFI ?, czy bez UEFI ale z wsparciem CSM ? , tutaj bardziej chodzi mi o to  jakiego narzędzia użyłeś do utworzenie bootowalnego pendrajwa - np od MS ? czy np. Rufusa ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...