Skocz do zawartości
GregorJan

Czy da się uruchomić windowsa na dysku wsadzonym do innego kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić Win7 na np Win11. Problem w tym, że obecnie mam zainstalowanych dziesiątki programów, których ustawienia (jak i samego systemu) chcę jakoś przenieść. Wiem, że jest to w większości niemożliwe więc chcę mieć możliwość uruchomienia tego dysku na innym kompie a na nowym (po sklonowaniu) zainstalować nowego windowsa tak, żebym mógł te programy uruchomić na innym kompie a na nowym przywracać ustawienia.

Czy da się tak zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

lubię wyzwania. 

tylko pytanie co to ma być za "nowy" sprzęt ? ,nowy ze sklepu czy nowszy od posiadanego ale używany ? 

wsparcie sterowników przez producentów np. płyt głównych w większości przypadków do win7 jest do 8 i 9 gen. CPU pod platformę Intela. 

także teoretycznie, jak do tematu podejdziesz z uporem maniaka to może i się da, ale nikt nie zagwarantuje ze wszystko będzie działać, np. w jaki sposób rozwiązać brak sterowników do karty muzycznej na nowym sprzęcie pod win7 , także jak nie będzie tobie przeszkadzać brak dźwięków to można temat zaczynać XD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, najpierw zaktualizuj win 7 do win 10.

Jeśli inny komputer będzie miał kartę graficzną innego producenta to najpierw odinstaluj sterowniki grafiki.

Przygotuj sobie sterowniki karty sieciowej od nowego komputera w razie czego.

Przenieś dysk do nowego sprzętu, upewnij się że masz dostęp do sieci i puść aktualizacje systemu. Aktualizacja powinna zainstalować sterowniki nowego sprzętu.

Jeśli po aktualizacji jakiś sprzęt będzie nie zainstalowany to będziesz musiał puścić sterowniki ręcznie.

aha jako użytkownik Windowsa 11 od pierwszego dnia (polityka firmy) z całego serca polecam zostać na Windows 10 jeszcze jakiś czas 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki,

a czy da się przenieść zainstalowane programy na nowszy system na tym samym dysku?

Tzn przykładowo mam partycje c i d, na c mam stary system, który wymienię na nowy (na tej samej partycji, którą sformatuję), na d mam programy (poinstalowane na starym systemie).

Czy da się coś zrobić, żeby ich od nowa nie instalować i nie konfigurować tylko żeby działały pod nowym systemem? Może są jakieś programy do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...