Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry Panie i Panowie.

Przychodzę do was z zapytaniem, który smartfon będzie lepszy dla mnie.

Mam w sumie na oku dwa smartfony.

Jednym z nich jest IP 13 pro a drugim oppo find x5 pro. Oba używane można dostać w granicach ok 4200 złotych.

Moja wymagania to:

-dobry sot (p30 trzymał mi ok 6h, co w zupełności mi wystarczało)

-jakość zdjęć, lubię czasami porobić fotki różnym obiektom a gdy jestem na wyjeździe cykam ich odgroma

- wsparcie, chciałbym aby telefon posłużył mi jak najdłużej, rzadko zmieniam telefon.

Na pewno na plus dla Oppo jest ładowanie.

Natomiast nie trzymałem go w ręce i nie wiem czy nie będzie za duży.

Plusem dla iphona to jest to że bardzo dobrze trzyma mi się go w ręce.

Myślałem też czy zwykła 13 https://ispot.pl/iphone-13  również nie zaspokoi moich potrzeb, ale sam nie wiem.

Chyba że jest inny smartfon, który nadawał by się dla mnie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Edited by zeroman

Polecam Mi 11 lite 5G NE, Posiadam i jest super, a nie wydasz przy nim dużo. Aparat ma bardzo dobrą jakość i nagrywanie filmów w 4K. Na baterii trzyma mi praktycznie cały dzień (12h), ale to pewnie zależy od użytkowania (nie siedzę 24/7 przy telefonie.) No i wsparcie też jest dobre. Kupiłem go, jak miał MIUI 12 z androidem 11, od razu dostał aktualizację do MIUI 12.5, a ostatnio miałem do MIUI 13 z androidem 12. 
+ Podoba mi się jego design - prosty i zjawiskowy. 
+ 8GB ramu, plus 3GB partycja stronnicowa (trochę jak dodatkowy RAM, ale w pamięci ROM)
+ wydajny procesor
+ 5G, co zawsze cieszy
+ 64 mpix sensor główny aparatu (co jest więcej niż wystarczające do robienia bardzo dobrych zdęć)
+ ekran AMOLED o bardzo ładnych barwach 1080p i 90Hz
+ Dobry stosunek jakości do ceny (Kupisz go już za jakieś 1500 - 1700, a jakość wykonania jest naprawdę porządna)
+ Turbo charge. Do 100% w Około 1,5h
+ Porównywalny geekbenchowo z: Samsung Galaxy Note20 Ultra i S20 FE 5G

Wysłałbym zdjęcia i filmy, jakie robi, ale ważą za dużo XD (Pełnej jakości 64mpix ważą prawie 20MB każde)

Brałbym w tym wypadku iPhone. Nie jestem przekonany do marki Oppo, moim zdaniem bardziej intuicyjny system to jednak ios (wiadomo, że na początku trzeba się przyzwyczaić, ale moim zdaniem jest to kwestia kilku godzin czy kilku dni - u mnie problemu z tym nie było). 

Posiadam 13-tke szczerze bardzo polecam. Polecam kupować równięz w autoryzowanym sklepie https://imad.pl/dla_ciebie/sklep.html Na przykład w imad

Edited by agul288