Skocz do zawartości
CyraxFX

Wylaczacie kompa jak jest burza.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie za oknem teraz grzmi i sie tak zastanawiam czy

czy wylaczyc kompa czy nie , sciagam emulem i mi troche kolejki szkoda.

Czy pomoze mi listwa na wypadek przecazenia , z tego co wiem raczej nie bardzo ale moze sa jakie[ inne przyzady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys yłaczałem kompa raz z TV ba wyjmowałem przewod sygnalowy ale eteraz jest kablowka wiec jest lepiej ;)

W sumei oto nei chec mi sie wyłaczac. bac ze sie cos spali sie nie boje zbytnio :?

 

ps. u mnie przez cały dzień swieci słoneczko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche kolejki szkoda

A spalonego zasilacza + czasem cos bonusowo, to nie szkoda? Przede wszystkim to wylaczam huby. Zobaczcie jak ladnie migaja lampki z transmisja, a wszystkie kompy sa wylaczone. Normalnie dyskoteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prawie wogule nie wylanczam

kilka razy mi sie zdazylo ale to jak juz waliło bardzo blisko

też tak myślałem do momentu jak gdzieś jebneło daleko i poszło jakieśwyładowanie że ąż zaczoł kabel telefoniczny oiskrzyć przed moim oknem, nie ma co ryzykować, ja wyłączam prac w całym domu jak walą pioruny i sie mocno błyska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kompa wyłanczam zawsze jak jest burza blisko domu. Raz byłem taki chojrak to mi poszedł zasilacz i po przypalał reszte hardware. Nie myślcie że jak macie listwy to bossy z Was :) Według mnie listwa to taki rozgałeźnik z lampką i pare razy się przekonałem że kawałek plastiku nie oczaruje pioruna tak żeby naszego kompa zostawił w spokoju. Tak że radze o kompa być ostrożny, a poźniej jak mówi MĄDRE przysłowie "Mądry Polak po szkodzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie wylaczam, bardzo lubie burze jak siedze w domu ;) Wiec jak sobie siedze na necie i grzmi za oknem to... lubie jeszcze bardziej. Jezeli jednak jest juz blisko... a nie mam nic waznego do roboty to wylaczam. Z gniazdka oczywiscie. Ale jak mam wazna robote to raczej nie ;) Moze to dlatego zejeszcze nic mi burza nie zabrala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczam. Mojemu sasiadowi kilka lat temu spalilo kompa- ktory w tych czasach kosztowal go (na dzisiejesze) 6000 zeta- poszlo wszystko- mobo, cpu, ram, klawiatura(!), dwiek, grafika, modem, o zasilaczu nie mowiac.

Jezeli macie jakakolwiek linie naziemna(prad, telefon, LAN, itp.)- wylaczajcie kompa- pioruny lubia sie mscic, a listwy w niewielu przypadkach pomagaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwi twardziele nie wylaczaja kompa nawet w czasie powodzi, burzy, tornado czy tsunami 8)

 

Listwa generalnie pomaga, ale nie zawsze. Mam jeden z najlepszych polskich modeli, jestem z niej bardzo zadowolony, ale nie ludzmy sie - takie cos nie wytrzyma uderzenia pioruna. Taki prad pali wszystko co napotka na drodze, wiec zadne filtry nie pomoga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam na przedmiesciach i nawet jak jest burza z grzmotamii, piorunami i innymi zabawkami to nie wyłączam. nic mi sie nigdy nie stalo, moim znajomym tez nie, wszyscy cali i zdrowi :)

3ba miec naprawde pecha zeby w kogos walnelo :)

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listwa generalnie pomaga, ale nie zawsze(

jak bedzie mocne wyładowanie elektromagnetyczne to nic ci nie pomoże. Na filmie "Broken Arrow" jak wybuchła bomba i poszła fala EMP to w zasięgu tej fali zniszczyło wszystkie urzadzenia elektryczne. Tak mniej więcej jest z burzą tylko w o wiele mniejszymi skutkami. Sąsiadowi umnie rozwaliło całą instalacje elektryczną, a burza była daleko od nas i żaden piorun nie strzlił w jego dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies tydzien temu byla burza to mi kompa wylaczylo ... ale na szczescie nic sie nie stalo ... ale byla lepsza historia jak bylem na wakacjach rok temu to jak byla burza jak walnol piorun to mi rozjebala modem od sdi ;) ale dali nowego przed moim powrotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Listwa generalnie pomaga, ale nie zawsze(

jak bedzie mocne wyładowanie elektromagnetyczne to nic ci nie pomoże. Na filmie "Broken Arrow" jak wybuchła bomba i poszła fala EMP to w zasięgu tej fali zniszczyło wszystkie urzadzenia elektryczne. Tak mniej więcej jest z burzą tylko w o wiele mniejszymi skutkami. Sąsiadowi umnie rozwaliło całą instalacje elektryczną, a burza była daleko od nas i żaden piorun nie strzlił w jego dom.

Co do EMP- przedwczoraj znienacka jakies 500m od mojego domu strzelil piorun- w tym momencie wylaczylo mi telewizor. Czy jest mozliwe, zeby to bylo EMP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]

 

 

Listwa generalnie pomaga, ale nie zawsze(

jak bedzie mocne wyładowanie elektromagnetyczne to nic ci nie pomoże. Na filmie "Broken Arrow" jak wybuchła bomba i poszła fala EMP to w zasięgu tej fali zniszczyło wszystkie urzadzenia elektryczne. Tak mniej więcej jest z burzą tylko w o wiele mniejszymi skutkami. Sąsiadowi umnie rozwaliło całą instalacje elektryczną, a burza była daleko od nas i żaden piorun nie strzlił w jego dom.

Co do EMP- przedwczoraj znienacka jakies 500m od mojego domu strzelil piorun- w tym momencie wylaczylo mi telewizor. Czy jest mozliwe, zeby to bylo EMP?

emp - electro magnetic pulse czyli fala eletromagnetyczna, bardzo mozliwe że takie wyladowanie spowodowalo sie wylaczenia twojego tv, mialem tak 2 razy naszczescie tylko sie wylaczyl :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączam tylko wtedy kiedy burza jest blisko. NIedawno kumplowi rąbnęło w blok i komp poszedł z dymem. Nie pomogła nawet listwa przeciwprzepięciowa. Ale co tam - ryzyk-fizyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jam mam w du%%ie ioruny :P mieszkam 100m od zalewu zegrzynskiego i on wystarczajaco sciaga pioruny ;) nawet piorunochronow na dachu zadnego z blokow nie montuja :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wylaczam nigdy kompa w czasie burzy .

Mam swietna instalacje elektryczna w domu i nie da rady piorun cos zniszczyc :D

Nawet listwy nie mam przy kompie.

Nie ma jak miec ojca inzyniera elektryka :D (ja bede inzynier elektronik )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...