Skocz do zawartości
CyraxFX

Wylaczacie kompa jak jest burza.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z przyzwyczajenia nie wylanczam jak mieszkalem na osiedlu tow szedzie bloki 16 i pirounochrony

tera meiskzam w domku kolo alsu na zadupiu, jeszcze w dodatku an gorce

Ale ejstem twardy 8)

Starzy neidlugo pirunochron zakladaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w centrum to się nie boje - jest tyle innych rzeczy, które mogłyby ściągnąć piorun, że raczej nie powinno nic się stać, ale gdzieś poza miastem może być gorzej :?

Ja tez tak myslalem. Zaraz obok mojego domu stoi ze 2 razy wyzszy komin z metalowa drabinka, a jednak w niego nie walnelo..

Nie wylaczam nigdy kompa w czasie burzy .

Mam swietna instalacje elektryczna w domu i nie da rady piorun cos zniszczyc :D

Nie mam pytan...

 

 

Apropo EMP, czy to jest w stanie tez wlaczyc cos? :) Bo mi jak kiedys walnelo to sie wlaczyla taka rozyczka z melodyjka (normalnie trzeba nacisnac guzik ukryty w lisciu :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podczas burzy wylączm kompa podczas ostanitej (mocnej) kompa mialem wylonczongo ale nie switcha i mi walneło 2 porty w switchu i sieciówke :(

naszczęscie all na gwarancji ale zeby byc w sieci musialem kombinowac sprzet wiec wole wylonczyc wszystko i miec pewnosc ze przetrwa kolejna burze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyzwyczajenia nie wylanczam jak mieszkalem na osiedlu tow szedzie bloki 16 i pirounochrony

tera meiskzam w domku kolo alsu na zadupiu, jeszcze w dodatku an gorce

Ale ejstem twardy  8) 

Starzy neidlugo pirunochron zakladaja

Moj sasiad, ktoremu kompa spalilo tez mial (i ma) piorunochron.

Niedawno byl program o porazeniach piorunem w TVP 1. Bedzie jeszcze jedna czesc (chyba za tydzien) kolo poludnia. Polecam obejrzec.

Stamtad se dowiedzialem jakie "cuda" moze wyprawiac piorun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy nie wyłączam. Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam pełno wysokich rzeczy do okoła (Kilka big śłupów energetycznych, Philips Lighting Poland, stacja transformatorowa) nie mam ani listwy, ani nic tylko kiedyś jak rąbneło to poleciały dwa chuby i kart sieciowe (ale to było tylko raz) bo mam z sąsiadami neta i wszystkie kable idą odemnie od chaty i po połotach są puszczone. Jutro jak mi isę bedzie chchaiło to Wam porobie zdięcia otoczenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy nie wyłączam. Mieszkam w domu jednorodzinnym i mam pełno wysokich rzeczy do okoła (Kilka big śłupów energetycznych, Philips Lighting Poland, stacja transformatorowa) nie mam ani listwy, ani nic tylko kiedyś jak rąbneło to poleciały dwa chuby i kart sieciowe (ale to było tylko raz) bo mam z sąsiadami neta i wszystkie kable idą odemnie od chaty i po połotach są puszczone. Jutro jak mi isę bedzie chchaiło to Wam porobie zdięcia otoczenia  :lol:

No widzisz, kiedys walnelo to i moze rownie dobrze teraz walnac. Bajke o tym, ze piorun uderza w to samo miejsce tylko raz mozna wlozyc miedzy inne bajki, jest wrecz przeciwnie.

Zreszta Twoj sprzet, Ty ryzykujesz... Ja juz cos stracilem przez burze (niewiele na szczescie) i ucze sie na bledach.

Łudze sie ze mój Chieftec mnie obroni, nie wiem czy kupić sobie UPS-a albo porządną listwe antyprzepieciową taką za 80 zł

Nie sadze, aby Cie to przed burza piorunem obronilo... aczkolwiek napewno zwiekszy bezpieczenstwo jesli chodzi o drobne przepiecia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z piorunami to jest dziwna sprawa . Kiedy wygodnie opalałem sie palnikiem do góry na Chorwacjii w Krakowie szalały burze . Komputer został pod opieką rodziców , którzy zapomnieli go odłączyć z sieci ......................

 

Przyjechałem sobie , chce sprawdzić poczte a tu zoooooonk .........

Piorun walnoł w moj blok gdzieś w dach . Sasiad z góry(10 pietro) mimo że mial sprzeta podpietego do wylaczonego acara mial wieksza lipe niz ja bez acara :P(9 pietro w tym samym pionie). Jemu poszlo doslownie wszystko oprócz floppa :P A mi :

-zasilacz

-porty IDE na płycie (płyta do kosza)

-sb live 5.1 player :(

 

Proc , ram ,graffa i dyski przezyły nie wiem jakim cudem ale chyba ktos nad moim kompem z trojcy swietej czuwał :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wyłanczam :). Łudze sie ze mój Chieftec mnie obroni, nie wiem czy kupić sobie UPS-a albo porządną listwe antyprzepieciową taką za 80 zł

Nic cie nie obroni przed piorunem . Dobra zasiłka czy listwa najwyżej cie zabezpieczy przed przepieciami i to nie zawsze. Jak mieszkasz w budownictwie z "płyty" i ktos ci sie na dziko :x podepnie do instalcji z twojego pionu, to może pojsc takie przepiecie że na mobo ci pojdzie 220 v :( Tak miał kolega , sam mu sie komp włączył :( ale to był jego ostatni dech ..... :( Doszli do tego ludzie z administracjii bo innym sie pozniej nowy Telewizor spalił z nie wiadomych przyczyn . Dorwali synka i płacił kase szybko 8O 8O bo był na zwolnieniu warunkowym ................ale nie zawsze może byc tak różowo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa takie filtry antyprzepieciowe co sie montuje przed i za "skrzynka" , upsy line-active czy jak ale to chroni oprzed przepieciami jak gdzies dalej walnie

 

w sumie mozna by cos zmajstrowac co musialoby w ułamku powodowac rozpiecie instalacji gdy prad uzyskiwalby inne paramtery niz dozwolone ale kto przechytrzy piorun hehe i kto to zmajstruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowoczesne bezpieczniki rulez :) jak walnie to bezpiecznik wyskoczy albo sie zjebie ale czlowieka nie zabije ani nic w halzie nie spsuje wiec NEVER nei wylaczam kompa- chyba ze mi sie znudzi i zaczynam przysypiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehe ja to dopiero mam pecha mimo że byłem przezorny to i tak modem sobie spaliłem (33600bps stary ale barzdo dobry wogóle nie obciążał procka)

a więc siedze sobie przy kompie surfuje bórza zaczeła przychodzić ładnie wyłączyłem kompa z kontaktu oraz odłączyłem modem burza ładnie przeszła wszystko OK ładnie podzłaczyłem modem i kompa chmurki już daleko surfuje sobie 5min (od czasu podłoczenia kompa) aż tu nagle słysze wielkie BUUUUUUUUM (to znaczy huk pioróna) i modem mi się rozłączył chyba procek na modemie miał z 70C 8O. Nie ma ci trzeba być przezornym bo takie gadanie typu ja się nie boje czy pioruny mojego domu się nie imają są... eee tam co ja będę tłumaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja wyłączam zawsze. Za to raz mój kochany tatuś nie wyłączył. Więc mój przezorny komputerek wyłączył się sam... Szkoda tylko, że zaliczył przy okazji 64kb badsectorów których po kilku dniach było już ponad 1 mb, a po miesiącu dysk zawisł na ścianie ze zdjętą obudową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kazdy musi przekonac sie na wlasnej skórze

aby zrozumiec potege pioruna.

Nie mialem 1 dzien neta bo burza byla i cos sie popsulo ,

naszczescie sprzet uratowalem.

A tak przy okazi zastanawiam sie jak to jest ze lodówka

burze przezyje a inne rzeczy nie (tv , hi-fi, pc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mysle ze kazdy musi przekonac sie na wlasnej skórze

aby zrozumiec potege pioruna.

Nie mialem 1 dzien neta bo burza byla i cos sie popsulo ,

naszczescie sprzet uratowalem.

2.A tak przy okazi zastanawiam sie jak to jest ze lodówka

burze przezyje a inne rzeczy nie (tv , hi-fi, pc)

Ad. 1. Raz sie przekonalem- jak mialem 8 lat, siedzialem sobie przy oknie i patrzylem jak sie blyska. Nagle huknelo, zobaczylem jak przewody elektryczne na pobliskim slupie świecą(!), a potem poczulem jak podloga uderzyla mnie w glowe. Efekt- 5 minut wyjete z zyciorysu( zemdlalem ze strachu, a nie od porazenia pradem na szczescie :roll: ) no i fascynacja piorunami, i wszystkim co zwiazane z elektrycznoscia.

 

Ad. 2. U mnie lodowki przezyly juz ponad 100 burz, a czasami byl niezly ostrzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia mama woła na obiad grzecznie ide zjadłem wracam do pokoju idac przedpokojem widze blysk i slysze huk. Biegiem do pokoju spalenizna !! komp sie wylaczyl switch co na 80 % sieci rozdaje net nie dziala !! odpalam kompa nic !!! STRACH NOWY KOMP !!! Drugi raz POWER, zadziałało ok sprawdzam po kolei co dziala spalilo mi sieciowke. Switch do wymiany potem okazalo sie ze spalone zostaly 4 switche !! (1 budynek=1 switch). A tak sie zlozylo ze na neta czekalem kilka dni bo dlugi weekend byl od tego czasu zawsze odlaczam wszystkie kabelki od switcha i od kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wyłanczam :). Łudze sie ze mój Chieftec mnie obroni, nie wiem czy kupić sobie UPS-a albo porządną listwe antyprzepieciową taką za 80 zł

Nic cie nie obroni przed piorunem . Dobra zasiłka czy listwa najwyżej cie zabezpieczy przed przepieciami i to nie zawsze. Jak mieszkasz w budownictwie z "płyty" i ktos ci sie na dziko :x podepnie do instalcji z twojego pionu, to może pojsc takie przepiecie że na mobo ci pojdzie 220 v :( Tak miał kolega , sam mu sie komp włączył :( ale to był jego ostatni dech ..... :( Doszli do tego ludzie z administracjii bo innym sie pozniej nowy Telewizor spalił z nie wiadomych przyczyn . Dorwali synka i płacił kase szybko 8O 8O bo był na zwolnieniu warunkowym ................ale nie zawsze może byc tak różowo ....

Qrna no mieszkam w takim bloku :(. No i co tu teraz zrobić kupić 5 listw :?: każda innej firmy :?: :D :lol: :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...