Skocz do zawartości
majk3l

Laptop HP G8 nie bootuje z dysku M.2 po wizycie w serwisie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pytanie może bardziej do działu windows, ale mam nadzieję, że coś wymyślimy wspólnie:

uszkodziła mi się taśma panelu LED w lapku HP G8 (Ryzen 5300U) W10 Pro. Wysłałem więc na gwarancję, uprzednio wymieniając dysk SSD M.2 na czysty. Z lapka wyjąłem swój dysk, ze swoim systemem, działającym na tym lapku, na którym były moje dane. Wiadomo - dla bezpieczeństwa.

 

Po powrocie z serwisu zainstalowano na czystym dysku SSD system win10. No ale chciałem wymienić z powrotem dysk na swój. Wsadziłem go i nie bootuje. W biosie jest ustawiony windows boot manager tego dysku jako domyślny boot. Dodatkowo z menu bootowania też wybierałem ten boot, ale efekt jest zawsze ten sam - uruchamia się menu z FreeDoS lub dokumentacją HP (zobacz obrazek).

Próbowałem napraw windowsowym narzędziem i niestety nic nie działa.

 

Natomiast jak podłączyłem sobie ten dysk do stacjonarki i wskazałem ten sam windows boot manager jako źródło bootowania, to windows uruchamia się tam normalnie z tego dysku na stacjonarce. 

No klops, bo  nie wiem jak zmusić lapka HP  żeby bootował z tego dysku bez reinstalacji. Może komuś świta jak by to ugryźć?

 

294140385_1072566883682943_7562853932741537216_n.jpg

294589559_441265974563875_1961206264225644777_n.jpg

UPDATE: problem rozwiązany - trzeba było włączyć jakiś Secure boot /TPM

Wywala błąd na początku, ale przynajmniej system bootuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...