Skocz do zawartości
Dr4k3r

Jak podłączyć wentylatory SilentiumPC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem i nie umiem znaleźć rozwiązania. Jak podłączyć wentylatory firmy SilentiumPC Stella ARGB PWM 2300 obr. 120x120 do płyty głównej MSI B550M PRO VDH oraz obudowy MSI MAG VAMPIRIC 010. Chciałbym podłączyć 6 sztuk takich wentylator do komputera, z tego co czytałem będzie potrzebny kontroler. Z moja aktualna wiedza na temat części nie wiem jaki dokładnie kontroler będzie dobry do rozwiązania mojego problemu + nie chce wydawać dużo pieniędzy w porównaniu do wartości tych wentylator. Ma ktoś jakiś pomysł/radę, w jaki sposób je podłączyć do tej płyty głównej?. Znalazłem kontroler firmy Lamptron Uniwersalny Kontroler PWM SP901 RGB/ARGB Hub, czy on by się nadal?.

 Z góry dziękuje bardzo za każda pomocna odpowiedź!

Edytowane przez Dr4k3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu ładować aż tyle wentylatorów i dodatkowo ponosić jeszcze koszt zakupu kontrolera. Zamiast ładować 120mm modele, wybierz wersję 140mm i zainstaluj ich mniejszą ilość. Do tej płyty widzę poza wentylatorem od CPU można podłączyć 4 wentylatory obudowy:

1x 4-pin water-pump fan connector

3x 4-pin system fan connectors

- to więcej niż trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...