Skocz do zawartości
SanY

[4500-5500zł] Nowy Komputer uniwersalny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. 

Prosiłbym was o złożenie komputera uniwersalnego ale głownie gry żeby śmigały.  Budżet mogę trochę powiększyć do 6500 jeżeli będzie to potrzebne ale wolałbym się zmieścić w 5500zł.  Chodzi mi o sama skrzynke. 

I moje pytanie brzmi czy opłaca się teraz składać komputer chodzi mi o ceny i wgl to co się dzieje na świecie inflacja itp ?

Czy lepiej poczekać i kontrolować sytuacje i wybrać najlepszy moment do kupna żeby nie przepłacać ? 

Proszę rade czekam już ogólnie rok ze złożeniem jak te karty były bardzo drogie to sie wstrzymałem i tak się zastanawiam czy może teraz ? 

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

różnica w budżecie 5500 PLN-6500 PLN to jest np. karta graficzna za 1500 PLN lub za 2500 PLN.

nigdy się nie opłaca , komputer do gier to nie inwestycja tyko do rozrywki i pożeracz casu XD

kiedy kupować ? , wtedy jak są premiery nowych CPU/GPU, także to najlepszy okres do zakupu w momencie premiery nowej podstawki dla CPU lub premiery nowych kart graficznych. 

czy teraz kupować ? , na jesieni najprawdopodobniej nowe atrakcje typu, może chleb po 30 PLN za bochenek ? , w zimę okresowe wyłączenia prądu itd. 

patrzajac co planują zieloni, niebiescy i czerwoni, to wszyscy chcą utrzymać zyski na podobnym poziomie i już zapowiadają ze CPU płyty główne i karty graficzne nowe, musza być droższe, jednocześnie składając mniejsze zamówienia na chipy, mniej towaru na rynku wyższa cena ,a kopacze nie bieru już w ilościach hurtowych, to teraz będziemy doić graczy , a jak myślisz czemu wszędzie w opisach produktów jest gaming gaming gaming ? , abyś poczuł się zaproszony do elitarnego klubu, oczywiście wstęp za odpowiednia opłata np. cena za kartę graficzna tylko x2 lub x3 XD 

 

zestaw na AMD 

Procesor AMD Ryzen 5 5600X, 3.7 GHz, 32 MB, BOX (100-100000065BOX)

Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (KF432C16BBK2/16)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S500BW) - dysk pod system 

Dysk SSD Samsung 980 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V1T0BW)  - dysk pod gry

Karta graficzna Sapphire Nitro+ Radeon RX 6600 XT OC 8GB GDDR6 (11309-01-20G)

Zasilacz Fractal Design Ion Gold 650W (FD-P-IA2G-650)

Obudowa Krux Astral ARGB (KRX0031)

 

zestaw na Intelu 

wszystko to samo tylko zmieniamy płyty główną i procesor. 

Procesor Intel Core i5-12500, 3 GHz, 18 MB, BOX (BX8071512500)

Płyta główna MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

 

to tylko propozycja zawsze można zakupić inny sprzęt.   

alternatywa dla karty graficznej od AMD i zakupić Nvidie 

Karta graficzna MSI GeForce RTX 3060 Ventus X3 OC 12GB GDDR6 (RTX 3060 VENTUS 3X 12G OC)

 

oraz można iść inna droga wybrać tańsza płytę główna, i zakupić model wyższy karty granicznej 

odpowiednio 

RTX 3060TI lub RX 6700XT 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tej kwocie to dwa takie "najlepsze zestawy"? 

A dałoby radę coś złożyć na karcie graficznej tej rtx 3080 może lepszej ? Żeby raz zainwestować później się nie bawić w wymiany ewentualnie za parę lat wymienić a tak to na razie mieć spokój 

Nie wiem czemu ale wolę zestawy oparte na intelu coś słyszałem że te AMD nowe grzeją się itp 

Edytowane przez SanY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SanY napisał:

A dałoby radę coś złożyć na karcie graficznej tej rtx 3080 może lepszej ?

oczywiście można zakupić sama kartę graficzna, postawić ja na półkę i delektować się widokiem.

Asus ROG Strix GeForce RTX 3080 Gaming OC 12GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX3080-O12G-GAMING)

np. z owocowego sklepu XD

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-rog-strix-geforce-rtx-3080-gaming-oc-12gb-gddr6x-rog-strix-rtx3080-o12g-gaming-9913904/

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zestaw z taką karta ile by mnie wyniósł tak mniej więcej żeby to miało ręce i nogi 😁 wydajnie i stabilnie przede wszystkim. 

Czy lepiej taki szary człowiek jak ja lepiej nie inwestować w taką kartę i wybrać coś słabszego ale też wydajnego itp pograć też będzie można... 

Edytowane przez SanY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SanY napisał:

A zestaw z taką karta ile by mnie wyniósł tak mniej więcej żeby to miało ręce i nogi 😁 wydajnie i stabilnie przede wszystkim. 

Czy lepiej taki szary człowiek jak ja lepiej nie inwestować w taką kartę i wybrać coś słabszego ale też wydajnego itp pograć też będzie można... 

masz propozycje dwóch zestawów które maja "ręce i nogi",  zarówno na AMD jak i na Intelu, każdy z tych CPU ogarnie tego RTX 3080  , do każdego zestawu dolicz cenne karty graficznej plus wymiana zasilacza, na taki o większej mocy 850W.

np. 

Zasilacz Fractal Design Ion Gold 850W (FD-P-IA2G-850) około 630pln.    

lub

Zasilacz MSI MPG A850GF 850W (306-7ZP0C11-CE0) około 650 pln. 

jak masz za dużo pieniędzy, to można iść dalej zakup np i5-12600K -1600pln lub i7 12700K 2350pln + płyta główna na Z690

Płyta główna MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 -1350 pln 

i jakaś większa obudowa 

Obudowa Phanteks Eclipse P360A ARGB czarna (PH-EC360ATG_DBK01) 440 PLN 

lub 

Obudowa be quiet! Pure Base 500 Window Black (BGW34) 420 PLN 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mr.T... napisał:

zestaw na Intelu 

wszystko to samo tylko zmieniamy płyty główną i procesor. 

Procesor Intel Core i5-12500, 3 GHz, 18 MB, BOX (BX8071512500)

Płyta główna MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

Tobie to sklepy płaca za polecanie drogich komponentów które nie schodzą?? Jak zwykle jakieś dziwne zestawienia. Cep w zupełności wystarczy 12400f który idzie wyrwać poniżej 900zł a nie i5 12500 za 1200..za tyle można trafić 12600k....Mobo za 900zł...droższych nie było? Za 500-700zł spokojnie coś się znajdzie, choćby MAG B660M BAZOOKA DDR4, zaoszczędzona kasę lepiej wydać na lepsza kartę graficzną.. Do tego cepa minimum rtx 3060ti. Obudowa tez przydała by się lepsza niż chińska tandeta z spc/krux.

4 godziny temu, SanY napisał:

To w tej kwocie to dwa takie "najlepsze zestawy"? 

A dałoby radę coś złożyć na karcie graficznej tej rtx 3080 może lepszej ? Żeby raz zainwestować później się nie bawić w wymiany ewentualnie za parę lat wymienić a tak to na razie mieć spokój 

Nie wiem czemu ale wolę zestawy oparte na intelu coś słyszałem że te AMD nowe grzeją się itp 

Tu masz przykładowe zestawy z naszego portalu: https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-lipiec-2022-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach

sprawdzaj ceny na ceneo oraz na amazonie i nie sugeruj się tymi w zestawieniu, często idzie wyrwać komponenty taniej.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, B@nita napisał:

Tobie to sklepy płaca za polecanie drogich komponentów które nie schodzą?? Jak zwykle jakieś dziwne zestawienia. Cep w zupełności wystarczy 12400f który idzie wyrwać poniżej 900zł a nie i5 12500 za 1200..za tyle można trafić 12600k....Mobo za 900zł...droższych nie było? Za 500-700zł spokojnie coś się znajdzie, choćby MAG B660M BAZOOKA DDR4, zaoszczędzona kasę lepiej wydać na lepsza kartę graficzną.. Do tego cepa minimum rtx 3060ti. Obudowa tez przydała by się lepsza niż chińska tandeta z spc/krux.

a może byś tak wczytał się dokładnie w to co pisze w propozycjach, a nie tylko wiecznie pretensje i zażalenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr.T... napisał:

a może byś tak wczytał się dokładnie w to co pisze w propozycjach, a nie tylko wiecznie pretensje i zażalenia...

A co niby piszesz? I jakie żale i pretensje, prostuje tylko twój odlot :).Jako przykłady podstawiasz jakieś propozycje z czapy do których się odnoszę, to co piszesz poniżej jest bez znaczenia. Liczą się propozycje które podajesz, a jakie one są każdy widzi...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, B@nita napisał:

A co niby piszesz? I jakie żale i pretensje, prostuje tylko twój odlot :).Jako przykłady podstawiasz jakieś propozycje z czapy do których się odnoszę, to co piszesz poniżej jest bez znaczenia. Liczą się propozycje które podajesz, a jakie one są każdy widzi...

 

co ja poradzę ze nie potrafisz się skupić i przeczytać całego zamieszczonego postu ze zrozumieniem ?

tak, nie bazuje na najtańszych podzespołach, uważam ze warto zainwestować np. w płyty główne z co najmniej średniego segmentu, jeśli uważasz ze to nie właściwe podejście, to zaproponuj swoja propozycje ale bez negatywnego komentarza i przycinek potrafisz ?  czy tylko wiecznie kompleks małego rozpieszczonego dziecka ?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



co ja poradzę ze nie potrafisz się skupić i przeczytać całego zamieszczonego postu ze zrozumieniem ?


Żeby kogoś krytykować za odbiór tekstu pisanego to samemu wypadałoby pisać w miarę poprawnie. Ty masz tendencje do werbalnych rozwolnień pozbawionych składu, znaków przestankowych oraz wielkich liter.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chloru napisał:

Żeby kogoś krytykować za odbiór tekstu pisanego to samemu wypadałoby pisać w miarę poprawnie. Ty masz tendencje do werbalnych rozwolnień pozbawionych składu, znaków przestankowych oraz wielkich liter.

o nie, teraz to "poszło mi w piety"... , widzę ze zamiast skupić się na temacie wątku i zaproponować własna konfiguracje , odwracasz kota ogonem, próbując standardowych technik XD , najpierw jeśli kogoś nie przekonam do mojej koncepcji czy punktu myślenia, aby przyznawał mi racje, to go oczernię, obrzucę fekaliami , potem będę się starał wykazać i zrobię z niego głupka... , tytko kto to tak postępuje ?, osoba uczciwa i rzetelna czy raczej zadufana w sobie fałszywa meda ... 

nic nie poradzę ze masz kompleks rozpieszczonego dziecka i nie dostrzegasz problemu swojej działalność, która szkodzi forum,  bo forum jest od tego aby każdy mógł się wypowiedzieć na dany temat, ludzie którzy tutaj przychodzą szukają odpowiedzi na interesujący ich temat , a nie patrzeć jak jeden użytkownik atakuje drugiego w twoim przypadku, dla własnej przyjemności i zaspokojenia ego, co sobie pomyśli taka osoba ? ze otrzyma tutaj fachowa pomoc ?, gdy ludzie będą się kłócić, czy obrzucać fekaliami ? , także jak masz jakieś pretensje i zażalenia co do proponowanych przez ze mnie konfiguracji, to kieruj je bezpośrednio do mnie na PW, a nie zamieszczasz wpisy na forum, które nic nie wnoszą ani nie są związane z danym tematu wątku.

 no tak tylko, przecież osobo która posiada takie "nie skazitelnie" cechy charakteru musi mieć publiczność co nie ? 

także to jest mój ostatni wpis gdzie bezpośrednio Tobie odpisuje, resztę twoich wypowiedzi czy wpisów będę zlewał , bo nie ma sensu siłować się ze świniom, która z natury lubi taplać się w bocie.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 22:22, Mr.T... napisał:
wszystko to samo tylko zmieniamy płyty główną i procesor. 

Procesor Intel Core i5-12500, 3 GHz, 18 MB, BOX (BX8071512500)

Ten procesor jak będzie używany zgodnie z zaleceniami Intel (brak OC, zalecane PowerLimit) to jest bez sensu (wydajność przy pełnym obciążeniu multicore nie będzie zupełnie lepsza od znacznie tańszego i5 12400f). Ja widzę sens zakupu albo i5 12400f, a jak ma być coś szybszego, to i5 12600K (przy czym podobno te zróżnicowane rdzenie dodawane do droższych CPU, podobno generują jakieś problemy z płynnością w grach - tak piszą na forum PcLab choćby)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz to już nie wiem co wybrać po tych waszych kłótniach i czy wgl jest sens składania tego kompa a później żałować bo to lepsze mogłem dać albo w tej cenie miałbym lepszego..... Naprawdę już nie wiem co zrobić 

Chciałem u mnie w mieście do kogoś pójść ale to by było podobnie jak tu polecałby coś za co by dostawali hajs a że ja bym się później wkurw.... To już nie ich sprawa 

Edytowane przez SanY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SanY napisał:

Panowie teraz to już nie wiem co wybrać po tych waszych kłótniach i czy wgl jest sens składania tego kompa a później żałować bo to lepsze mogłem dać albo w tej cenie miałbym lepszego..... Naprawdę już nie wiem co zrobić 

Chciałem u mnie w mieście do kogoś pójść ale to by było podobnie jak tu polecałby coś za co by dostawali hajs a że ja bym się później wkurw.... To już nie ich sprawa 

a tego to już nie jesteś w stanie zweryfikować , kto na forum fizycznie udziela się w składaniu, modernizacji i diagnostyce komputerów- laptopów  oraz posiada wiedze praktyczna w tej dziedzinie, a kto tylko zajmuje się doradztwem teoretycznym.    

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 20:30, Mr.T... napisał:

  czy tylko wiecznie kompleks małego rozpieszczonego dziecka ?   

Aż taki prymitywny jesteś? Wiedziałem, że nie stać cię na nic innego.

W dniu 26.07.2022 o 21:13, Chloru napisał:


 

 


Żeby kogoś krytykować za odbiór tekstu pisanego to samemu wypadałoby pisać w miarę poprawnie. Ty masz tendencje do werbalnych rozwolnień pozbawionych składu, znaków przestankowych oraz wielkich liter.

W punkt.

16 godzin temu, SanY napisał:

Panowie teraz to już nie wiem co wybrać po tych waszych kłótniach i czy wgl jest sens składania tego kompa a później żałować bo to lepsze mogłem dać albo w tej cenie miałbym lepszego..... Naprawdę już nie wiem co zrobić

Ogarnij linka którego podałem.

15 godzin temu, Mr.T... napisał:

a kto tylko zajmuje się doradztwem teoretycznym.    

Przynajmniej łatwo okreslić komu sklepy płaca za polecanie niechodliwego towaru...😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to tak ile trzeba byłoby mieć w portfelu 8500 czy dycha pęknie? 
3080 można już kupić w okolicach 4,5k. Za pozostałe 4k spokojnie złożysz przyzwoity komputer. Mowa o samej skrzynce. Pamiętaj, że aby wykorzystać takie gpu wypadałoby kupić ciut lepszy monitor (qhd, UW qhd albo 4k - w zależności od preferencji).

Masz tutaj link do zestawu złożonego na szybkości. https://www.x-kom.pl/lista/2ccvttnq6

Spokojnie można jeszcze wziąć tańsza obudowę, chłodzenie albo 16 GB zamiast 32 RAM.

Pamiętać jeszcze trzeba o licencji windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chloru napisał:

3080 można już kupić w okolicach 4,5k. Za pozostałe 4k spokojnie złożysz przyzwoity komputer. Mowa o samej skrzynce. Pamiętaj, że aby wykorzystać takie gpu wypadałoby kupić ciut lepszy monitor (qhd, UW qhd albo 4k - w zależności od preferencji).

Masz tutaj link do zestawu złożonego na szybkości. https://www.x-kom.pl/lista/2ccvttnq6

Spokojnie można jeszcze wziąć tańsza obudowę, chłodzenie albo 16 GB zamiast 32 RAM.

Pamiętać jeszcze trzeba o licencji windows.
 

No z tymi 32GB ramu to trochę popłynąłeś, 16 w zupełności wystarczy, no i szukamy w różnych sklepach, pomocne bardzo są pepper bo x srom to kroi aż miło...dysk to maja nawet po za skala ceneo....:)Amazon 460zł a srom ryczy 509....rtx 3080 za 4,5 tysia...w KRsystem jest za 4100 :https://www.krsystem.pl/karta_graficzna_geforce_rtx_3080_12gb_uprising_triple_fan_lhr-item-68459.html

I tak mona resztę skompletować i zaoszczędzić kilka stówek.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ale nie chce mi się na telefonie szukać okazji i wklejać 10 linków. Dalej da się złożyć fajnego kompa z 3080 za ok. 8500 pln. Nie trzeba wydawać 13-14k jak niektórzy tutaj bredzą. Poza tym napisałem na czym spokojnie można oszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, B@nita napisał:

No z tymi 32GB ramu to trochę popłynąłeś, 16 w zupełności wystarczy, 

Dzisiaj 16GB w domowym PC (czyli z graniem) jeszcze nieźle wystarcza, ale widzę, jak wszystko się tak rozrasta (pamięciożerność programów), że to może nie potrwać długo. Dzisiaj do biurowego PC bierze się 16GB - do biura 16GB na długo wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...