Skocz do zawartości
Mischa_PL

Przepustowość USB 3.2 na TUF x570

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj testuję prędkości przesyłu po USB 3.2 zarówno w wersji C jak i A.

Mam wrażenie że coś u mnie nie bangla jak powinno mianowicie max speed jaki jestem w stanie uzyskać do 600MB/s

Według manuala te porty powinny dawać do 1200MB/s wiadomo że maxa nie da się pewnie osiągnąć ale jednak 2x mniej to już sporo.

Zastanawiam się czemu tak się dzieje,testowałem na: 

czytniku kart AngelBird z kartą CF Express B o zapisie do 1750MB/s

przenośnym dysku Sandisk Extreme Pro 2TB  zapis do 2000MB/s

W obu przypadkach te same wyniki 600MB/s.

Coś limituje ten przesył mam wrażenie,kable są poprawne sprzęt pozwala na więcej.

Rozważam dokupienie kontrolera Akasa pod PCIe który daje port USB z przepustowością 20Gbps.

Jakieś sugestie? Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobre porty sie wpinasz?

Płyta ma 2 porty typu A USB 3.2 Gen 2 - to są te dwa pod kartą sieciową jeśli dobrze widzę.

Pozostałe są USB 3.2 Gen 1.

 

PS.

Zakładam jednak że dobrze podłączasz, więc jeśli czujesz sie na siłach, to możesz sprawdzić program USBView.exe (jest od Microsoftu wiec raczej bezpieczny)

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/usbview

Powinien ci on pokazać twoje urządzenia USB i tryb w jakich jest podłączony. Musisz się upewnić czy pracują one w trybie USB 3.2 Gen 2 (SuperSpeed USB 10Gbit/s) lub USB 3.2 Gen 2 x 2 (SuperSpeed USB 20Gbit/s) jeśli chcesz osiągać takie prędkości.

Zobacz jeszcze ten artykuł. Na początku są nieaktualne bzdury, ale może pod koniec coś sensownego wyczytasz.

https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-usb-blog/how-to-determine-whether-a-usb-3-0-device-is-operating-at/ba-p/270759

 

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cochin napisał:

W dobre porty sie wpinasz?

Płyta ma 2 porty typu A USB 3.2 Gen 2 - to są te dwa pod kartą sieciową jeśli dobrze widzę.

Pozostałe są USB 3.2 Gen 1.

Tak,dokładnie w te 🙂 Sprawdziłem też port USB-C on też jest 10gbps i to samo.

Ale po zmianie tego (załącznik) już jest 800-900MB/s.

Rozważam kupienie kontrolera z jednym portem USB-C pod Pcie żeby mieć taki jeden korytarz szeroki

do zrzucania plików video z karty CF,są tą setki gigabajtów stąd ta potrzeba by się to nie ciągnęło jak flaki

z olejem.

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...