Skocz do zawartości
Mischa_PL

Nocna śmierć mojego peceta :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój Konfig

Ryzen 3900X

Asus TUF X570

Zasilacz BeQuiet 750W

 

Troszkę śmiech przez łzy,dziś rano mój komp przestał żyć,po wciśnięciu przycisku power na obudowie zero odzewu 😞

Wiatraki się nie kręcą nic nie piszczy.

Co sprawdziłem przed wyjściem do pracy:

przycisk na obudowie,zwarłem piny na power switchu śrubokrętem,bez efektu

odłączyłem kable od zasilacza i podpiąłem ponownie,tak samo przewód na płycie głównej

wyjąłem grafę

sprawdziłem na innym kablu oraz innym gniazdku w mieszkaniu

Jedyny objaw życia to świecące się RGB z tyłu płyty a tak to zero reakcji,wiatraki się nie kręcą,nic nie piszczy,padaka.

Wczoraj wieczorem komp działał bez zarzutu,zamknąłem go normalnie,w nocy nie było żadnych przerw w prądzie.

Obstawiam że to zasilacz,mam nadzieję że tylko on...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Mischa_PL napisał:

Pali RGB na dole płyty a tak to nic się nie dzieje cisza, zero ruchu wiatraków zero info z diod diagnostycznych zero dzwięków.

To jest totalnie ten sam case, sprawdzę to po pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=IPM4xsv9lEI

 

Hmm mam to samo CPU RAM i PSU, obudowę w sumie też tylko w innym PC .😛Ale ciekawi mnie jeszcze kwestia twojego procesora, na jakim napięciu trzymałeś procesor aby stabilnie działał na 4,4Ghz i ile czasu na nim pracował oraz czy zwiększałeś napięcie kontrolera pamięci RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,325 Ghz tyle miał stabilnie na napięciu niższym niż mu wbijała płyta,nie pamiętam tak z głowy ile to było ale jak go podniosę z martwych to napiszę 🙂 Tak podnosiłem napięcie by ustabilizować RAM.

Dziwna koegzystencja z moimi zabawami testami z dyskiem USB zewnętrznym i czytnikiem pamięci.

Na 100% nie padła grafa bo komp nie startuje bez niej także,spróbuję go na krótko odpalić jak w tym filmie z YT,mam zasilacz z pracy testowy to też wykluczę (bądź nie) awarię zasilania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wymieniony na Corsair RM850 white,wszystko działa jak trza.Zamykam temat 🙂

W dniu 2.08.2022 o 14:05, Thomas1999PL napisał:

Dobrze że nic nie pociągnął za sobą zwłaszcza karty . A sprawdzisz jakie napięcie ma ten proc na 4,4? 

1.3 V 🙂

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...