Skocz do zawartości
Parad0x918

PC do grania, 8000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, składam kompa i po wielu zmianach finalnie (prawie :D) wybór padł na:

 

Płyta główna                Gigabyte B550 AORUS ELITE V2

Zasilacz                        Corsair TXM 850W 

SSD                               Dysk KIOXIA Exceria G2 1TB SSD

Obudowa                      SilentiumPC Regnum RG6V Evo TG ARGB 

RAM                               Kingston Fury Beast RGB, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17

Chłodzenie                    Navis EVO ARGB 280 REV 2.1

GPU                              PowerColor Radeon RX 6900 XT Ultimate Red Devil

 

I został mi dylemat, czy R7 5700x będzie do tego zestawu ok czy jednak "trzeba" R7 5800x?

Całość zamknie się w 8000 zł

 

Co ogólnie sądzicie o powyższym, zależy mi na wydajności, ale też żeby było to opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

płyta główna: wersja v2, obcięto sekcje zasilania, zmniejszając ilość faz , dlatego wersja bez dopisku jest troche droższa.

zasilacz: jeden z tańszych o mocy 850W, czy to przełoży się na jakość i trwałość ?,ale ok producent udziela 60 miesięcy gwarancji. 

dysk : taki dysk, to jako magazyn na dane, a nie jako pod system, lub do ciężkiej pracy. 

obudowa : co się komu podoba byle aby była funkcjonalna

pamięć ram : zasadniczo ok , ale dla informacji, 3200MHz są na kościach Samsunga, te 3600 na kościach hynix

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (KF432C16BBK2/16)

chłodzenie : nie jestem przeciwnikiem wodowania , ale wydajne chłodzenie wieżowe tez daje rade. 

karta graficzna:  ciśnie mi się uśmiech na twarzy,  "czekaj ciekaj czy ja ur...wa lubię poziomki",  czy to własne nie ta wersja ma na ogół piszczące cewki i źle zaprojektowany system chłodzenia po przez źle zaprojektowanie odprowadzania ciepła z radiatora...  XD

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś alternatywy ewentualnie do powyższych?

Rozważałem osobiście jeszcze

mobo - MSI MPG B550 GAMING PLUS 

zasilacz - Gigabyte P750GM 750W albo SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W

ram - Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Renegade

dysk - tutaj w sumie sugerowałem się testami i kwestią ceny, raczej to ma być sprzęt do gier, gdzie magazynem danych będą właśnie gry 🙂 

 

A karta, hmm no cóż 😄 Też trochę się naczytałem i naoglądałem i po opiniach - jak się trafi wersję bez gratisowych dźwięków z cewek - to jedna z lepszych wersji 6900xt. Będę zwracał aż trafię na odpowiedni egzemplarz 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Parad0x918 napisał:

Jakieś alternatywy ewentualnie do powyższych?

MSI MGP B550 Gaming Plus - to już fajna alternatywa 🙂 

lub jeśli możesz sobie pozwolić finansowo na - MSI MAG B550 TOMAHAWK

zasilacz- ino nie wybuchowy Gigabyte , taki żarcik, ok mieli wpadkę z dana serią  oj tam oj tam ... co nie zmienia faktu ze wtyczki i ich gniazda są za "luźne" i wtyczki same się wysuwają...  

zasilacz SPC FM2 Gold 750W - miękkie przewody, czyli łatwość układania  , 60 miesięcy gwarancja, popatrz tylko czy w danym sklepie przy opisie produktu jest faktycznie 60 miesięcy, bo czasami różne sklepu oferują różny czas gwarancji dla takiego samego produktu.

można tez jako alternatywę rozważyć:

Bitfenix Whisper M 750W 80 Plus Gold -gwarancja 84 miesiące. 

Cooler Master MWE 750W 80 Plus Gold - gwarancja 60 miesięcy.

Thermaltake Toughpower GF 750W 80 Plus Gold - gwarancja 120 miesięcy.

Dysk - jak ma być PC do grania, to polecam rozwiązanie aby jeden mniejszy dysk pod system, drugi jako pod gry

opcja tańsza:

Dysk SSD Lexar NM620 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (LNM620X512G-RNNNG)

Dysk SSD Lexar NM620 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (LNM620X001T-RNNNG)

lub ja np. korzystam z takiego połączenia, tylko ściągnąłem te śmieszne czerwone blaszki co niby udają radiator, dałem własne termopady i zastosowałem radiatory z płyty głównej :

Dysk SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-512GT-C)

Dysk SSD ADATA XPG Gammix S11 Pro 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (AGAMMIXS11P-1TT-C)

można tez iść w Samsunga:

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7S500BW)

Dysk SSD Samsung 980 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V1T0BW)

pamięć ram - wybrane przez ciebie pamięci te pierwszego postu, ważne to co w nawiasie czyli kod producenta, nie tylko opis, są na liście wspieranych , te drugie Renegade nie widnieją na liście ale tez powinny działać. 

https://pl.msi.com/Motherboard/MPG-B550-GAMING-PLUS/support#mem

Pamięć Kingston Fury Beast RGB, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL17 (KF436C17BBAK2/16)

co do chłodzenia to  , procesory AMD po przez zastosowany proces produkcyjny do najchłodniejszych nie nalezą, to czy zdecydujesz się na wodowanie tym Navis EVO ARGB 280 REV 2.1 gwarancja 36 miesięcy, czy np. Arctic Liquid Freezer II , booo gwarancja 72 miesiące ,lub alternatywa chłodzenie powietrzne wieżowe 

Chłodzenie CPU Scythe FUMA 2 Rev. B (SCFM-2100)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)

co ciekawe, podobna wydajność, ale przy fuma 2 dopłaca się za lepsze materiały, spasowanie elementów , czy łatwość montażu.

lub

CPU be quiet! Dark Rock 4 Pro (BK022) 

ta są tylko propozycje, a nie ze trzeba zaraz kupować.   

      

 

 

  

      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś alternatywy ewentualnie do powyższych?
Rozważałem osobiście jeszcze
mobo - MSI MPG B550 GAMING PLUS 
zasilacz - Gigabyte P750GM 750W albo SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
ram - Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Renegade
dysk - tutaj w sumie sugerowałem się testami i kwestią ceny, raczej to ma być sprzęt do gier, gdzie magazynem danych będą właśnie gry  
 
A karta, hmm no cóż  Też trochę się naczytałem i naoglądałem i po opiniach - jak się trafi wersję bez gratisowych dźwięków z cewek - to jedna z lepszych wersji 6900xt. Będę zwracał aż trafię na odpowiedni egzemplarz  
Aternatywa jest taka, żeby nie słuchać Mr T bo lubi dużo pisać... I to by było na tyle.

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1PuUWroxA0HvSSipsXlB8hnYkshxD8LdeO5EA6WLdOQw/htmlview#gid=0

Mozesz sobie przejrzeć listę płyt na B550. Wynika z tego, że "obcięty" Aorus dalej jest lepszy niż propozycja MSI. Jedyny minus jaki zauważyłem to słaby soft do sterowania RGB, najlepiej go po prostu nie używać.

Z zalet - złącze USB na front panelu oraz 2.5 GbE w porównaniu do 1GbE w tańszej MSI. Sekcja zasilania na tej płycie pozwala spokojnie pociągnąć 5900x grubo ponad jego limity więc do grania z 5800x starczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Mr.T... napisał:

 

karta graficzna:  ciśnie mi się uśmiech na twarzy,  "czekaj ciekaj czy ja ur...wa lubię poziomki",  czy to własne nie ta wersja ma na ogół piszczące cewki i źle zaprojektowany system chłodzenia po przez źle zaprojektowanie odprowadzania ciepła z radiatora...  XD

 

 

 

Nie mam bladego pojęcia o czym piszesz, ale Red Devil to jedna z najlepszych konstukcji Radeonów żaden Asus Strix obok niej nawet nie stał, jedynie MSI Gaming X/Z Trio można porównać jak równy z równym z tą konstrukcją chłodzenia, dodam jeszcze że Red devil ma najlepszą sekcje zasilania GPU ze wszystkich producentów karta złoto. Co do cewek to loteria u każdego producenta zależy już jaka się sztuka trafi. 

 

 

 

 

Płyta MSI MGP B550 Gaming Plus w zupełności wystarczy co do procka to albo 5700X albo 5800X3D lub R9 5900X nie ma co dopłacać do 5800X bo on niczym prócz zegara się nie różni od 5700X a ten model bardzo łatwo się podkręca . 

Edytowane przez Thomas1999PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zamówiłem

Płytę od MSI MPG Gaming Plus,

SSD Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980

CPU R7 5700x

Zrezygnowałem z wody na rzecz Fortis 5 dual, jak będzie za ciepło wtedy przejdę na wodę 🙂 Reszta jak z mojego pierwszego posta. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Parad0x918 napisał:

Finalnie zamówiłem

Płytę od MSI MPG Gaming Plus,

SSD Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980

CPU R7 5700x

Zrezygnowałem z wody na rzecz Fortis 5 dual, jak będzie za ciepło wtedy przejdę na wodę 🙂 Reszta jak z mojego pierwszego posta. Dzięki za pomoc.

Fortis 5 Dual spokojnie da radę, daj jeszcze tylko pastę grizzly i spokojnie go podkręcisz na tym coolerze .

Edytowane przez Thomas1999PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...