Skocz do zawartości
mat_ten

Karta graficzna do gier w rozdzielczości 1920x1080 poniżej 2000 zł: RX 6600, RX 6600 XT, RTX 3060, Arc A750?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić kartę graficzną do grania w rozdzielczości 1920x1080. Chciałbym pograć w Assassin's Creed Valhalla, Red Dead Redemption, Horizon Zero Dawn, Death Stranding itp. na ustawieniach med/high i w 60 fpsach. Nie jestem "entuzjastą", mogę zrezygnować z części graficznych wodotrysków na rzecz stabilnych 60 kl/s 😉

Mogę wydać maksimum 2000 zł, ale wolałbym zostawić parę stówek na upgrade procesora 😛

Będę zamawiać w polskim sklepie, zakup planuję na koniec sierpnia lub wrzesień.

Zastanawiam się nad:

- RX 6600 8GB (widziałem po 1400-1450 zł w polskich sklepach)

- RX 6600 XT 8GB (widziałem po 1600 zł w polskich sklepach)

- RTX 3060 12GB (widziałem po 1800 zł w polskich sklepach)

- Intel Arc A750 (ale mam wątpliwości czy sterowniki będą dopracowane i nie będzie problemów w starszych grach...)

Obecna konfiguracja:
CPU: AMD Ryzen 1600 AF @ 3,9GHz (w przyszłości pewnie zmienię na Ryzen 3600/5600)
MOBO: MSI B450 Tomahawk Max
RAM: 16GB Kingston HyperX Fury Black 2666MHz @ 3200MHz
PSU: Super Flower SF-550P14XE

Iść po taniości i kupić RX 6600, a resztę przeznaczyć na upgrade procesora czy kupić coś lepszego (RX 6600XT/RTX 3060/Arc A750)? Co radzicie? 😉

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 6600 XT 8GB oraz jakiś R5 5600 i będzie niesamowity skok wydajności zarówno pod względem CPU jak i GPU w zupełności na 1920X1080 wszystko będzie ładnie latać. 

 

Trochę poza budżet 2k, ale warto dozbierać lub czekać na promo, bo lepiej zniesie próbę czasu.

Edytowane przez Thomas1999PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mat_ten napisał:

ść po taniości i kupić RX 6600, a resztę przeznaczyć na upgrade procesora czy kupić coś lepszego (RX 6600XT/RTX 3060/Arc A750)? Co radzicie?

Witam 

jako ze mam dostęp do platformy zawierającej "AMD Ryzen 1600 AF", i sparowałem go dla przeprowadzenia testów w grach razem z RX 6700XT, to mogę śmiało napisać ze ten CPU nie nadaje się do łączenia z nowymi kartami graficznymi , także chcąc zainwestować w kartę graficzna nowego typu, pierwej zakup nowszy CPU, bo możesz być troche nie miło zaskoczony brakiem odpowiedniej wydajności...  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...