Skocz do zawartości
Viperus

Jaki kontroler SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbuję jak najtańszym kosztem posiadając wiele dysków HDD 2.5 cala zbudować tani NAS, problem tylko że dyski mam 1TB i mase 500GB więc potrzebuje sporo portów SATA, obecnie mam tylko 6 portową płytę więc postanowiłem że najlepiej będzie jak kupię jakiś tani kontroler SATA na PCIE i znalazłem coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/1005003504822556.html

Czy ktoś wie czy to będzie działać z TrueNas em ? może istnieją jakieś inne kontrolery z dużą liczbą portów ?

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy na pewno warto iść ta droga. Szybko dojdziesz do momentu, że pojemność będzie niewystarczająca. Lepiej spróbować opchnąć te dyski i kupić mniej ale większych. W TRUENAS nie połączyć dysków o różnych pojemnościach w jedną pulę. Dużo dysków to też więcej prądu, większy hałas, większe prawdopodobienstwo awarii więcej miejsca w obudowie, więcej roboty.

Jeżeli jednak się upierasz, to szukaj karty HBA zflashowanej do trybu IT (it mode). Ja bym unikał kontrolerów SATA za wyjątkiem firmowych jak Adaptec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer nie będzie działał cały czas, tylko na zgranie danych i tyle, no czytałem i wychodzi na to że potrzebuje tego HBA
znałem https://www.aliexpress.com/item/1005004253144467.html i chyba takie coś kupie. Te dyski to mają taką cene że nie chce mi się z nimi nic robić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...