Skocz do zawartości
warold15

LG C1 - problem z Dolby Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kilka dni temu zakupiłem nowy telewizor - LG C1 a wraz z nim Soundbar Samsung HW-Q930B. Niestety mam problem z dźwiękiem Dolby Atmos. Kiedy wchodzę na przykład na takiego Netflixa i wybieram materiał działający właśnie w tym standardzie dźwięku, na ekranie telewizora w prawym górnym rogu pojawia się jedynie napis "Dolby Vision". Kiedy wchodzę głębiej w ustawienia dźwięku z jakiegoś powodu funkcja Dolby Atmos jest wyłączona i nie mogę jej włączyć. Po przełączeniu opcji wspierania HDMI ARC, funkcja Dolby Atmos na chwilę się uaktywnia po czym ponownie się wyłącza. Co może być powodem? Dodam, że posiadam certyfikowany kabel HDMI 2.1. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=UMjtwS8afEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na SB masz ustawiony właściwe wejście? SB musi być akrywny. Ja też mam C1 oraz samsung Q950T. Firmware próbowałeś aktualizować w belce?

Edit: a SB masz podłączony do porty eARC (HDMI2)? Podobnie w belce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu SB z automatu pojawia TV eArc. Tak, podpiąłem kabel zgodnie z oznaczeniami na TV I SB. Gdzieś udało mi się wyczytać, że podobno napis Dolby Atmos pojawiający się w prawym, górnym rogu przy uruchamianiu filmu powinien pojawiać się tylko jeśli korzystamy z głośników wbudowanych w TV. Ale na wyświetlaczu SB nie pojawia się napis "Dolby Atmos". Jak to jest u Ciebie? 

 

Edit: Ewentualnie po weekendzie spróbuje podpiąć SB oryginalnym kablem, dołączonym do zestawu. Może przedobrzyłem wybierając inny kabel.

Edytowane przez warold15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ekranie pojawia sie DolbyVision, a Atmos jak dziala to na SB tylko sie wyswietla. Np w aplikacji Disney+ cos spieprzyli i Atmos nie funkcjonuje prawidlowo. Mam wszystkie porty ustawione na passthrough. 

Moze byc wina kabla, bo dla eARC musi spelniac przynajmniej specyfikacje HDMI 2.0. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, skoro u Ciebie również się to nie wyświetla może wszystko działa prawidłowo. Tą opcje Dolby Atmos w ustawieniach dźwięku również masz na szaro? 

Kabel jest 2.1 z certyfikatem, więc teoretycznie nie powinien to być problem. 

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-1-z-certyfikatem-120hz-4k-8k-2-m-12205827820

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze pozniej to ci napisze, ale ZTCP to tak. Z drugiej strony jak na SB widzisz Atmos podczas odtwarzania, to nie masz sie co martwic.

EDIT: Sprawdzilem, i mam podobnie do ciebie. Atmos w menu nieaktywny, ale kazda tresc DA zakodowana w DD+ sie odtwarza bezproblemowo. SB mi pokazuje Atmos. 

Edytowane przez saalataa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...