Skocz do zawartości
HANIBAL

Gtx 1080 zotac amp extreme - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki mały problem z moim GTX 1080, za nim do mnie trafiła, miał ją mój siostrzeniec. Masakra co zrobił z kartą, że tak można nie dbać o sprzęt.

Karta miała wysokie temperatury i głośno chodziły wiatraki, 2 z 3 bo 3 był tak zabrudzony, że nie potrafił się kręcić.

Po paru godzinach czyszczenia, udało się ją doprowadzić do porządku.

Na karcie zmieniłem termopady z oryginalnych Zotaca nigdy nie zostały zmienione, na Gelid Extreme oraz pastę na Noctua. A na karcie, to można powiedzieć, pasty już nie było.

I teraz temperatury spadły z 90c na 55 max w stresie ( mój ryzen 9 5950x na wodnym ma 75c )

A teraz do sedna problemu, karta na fabrycznych ustawieniach działa, ale w grach lub aplikacjach wywala z gier po 5-15 minut. Siostrzeniec mówił że miał artefakty, ale przy tak brudnej, to się nie dziwię.

Po zmniejszeniu taktowania pamięci i rdzenia, o 50 MHz wszystko już działa normalnie. I w programach, benchmarkach i kilkunasto godzinnych rozgrywkach.

 Co może być przyczyną, czy już rdzeń i pamięć siada, czy może być to winna czego innego ?

Pomimo tak niskich temperatur, nie potrafię tego naprawić.

 

 

 

received_739237944022241.jpeg

received_1108019259803687.jpeg

received_3249065065314088.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na typowe uszkodzenie pamięci. Jak była tak zanieczyszczona to możliwe było uszkodzenie (przegrzanie).
Spróbuj dodać kilka mV do pamięci jeżeli masz możliwość i przetestować, 
Jeśli dalej wywalać będzie to zostaje Ci tak jak masz teraz zdjąć kilka MHz z pamięci.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pomogło, po zrobieniu ustawień na domyślne, dodanie +5 mV do pamięci i jak narazie nie ma żadnych błędów w occt od godziny.

A wcześniej po 30 sekundach wywalały błędy.

Po testujemy jeszcze i zobaczymy jak będzie się zachowywać karta.

Edytowane przez HANIBAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...