Skocz do zawartości
HANIBAL

Pomoc w polepszeniu zasięgu WI-FI w domu jednorodzinym.

Rekomendowane odpowiedzi

1. Dostawca internetu Promax

2. Kablówka (Prędkość pobierania: 200 Mb/s, Prędkość wysyłania: 10 Mb/s HFC)

3. Router kupiony obecnie jest to:

Tp-Link Archer A8 AC1900 MU-MIMO Wi-Fi Router

4. Dom jednorodzinny, piętrowy, 140 m2, Router jest na piętrze, a problem z sygnałem jest na dole domu.

5. Zasięg był w miarę na parterze, teraz go praktycznie nie ma. Wcześniej można było siedzieć na tarasie i był zasięg. Ściany są z Kramzytu.

6. Router obsługuje na piętrze PS4 pod kablem, drukarkę na wi-fi, 2 laptopy na Wi-Fi, 2 telefony na Wi-Fi.

Na parterze obsługuje TV pod kablem (bo już na Wi-Fi w ogóle się zaczęło wszystko zacinać), laptop na Wi-Fi, 2 telefony na Wi-Fi.

7. Co do tego jak się znam, hm średnio, sam mam w domu router netgear z OpenWrt.

To jest dom moich rodziców, chcę zwiększyć zasięg wi-fi na całym parterze, oraz na tarasie poza domem.

I teraz pytanie co kupić, żeby polepszyć zasięg WI-FI ? I gdzie zamontować ?

 

PARTER.jpg

1 piętro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że TV jest na kablu na parterze podpięty. w którym to miejscu jest?

Jeśli to jest sypialnia lub salon too możesz zrobić coś takiego.

Bierzesz 3pack tego DECO.

Wyłączasz WIFI na routerze i jedno DECO wpinasz na kablu jako AP koło routera (DECO ma 2 porty ethernet więc możesz go umieścić pomiędzy jakimś urządzeniem na kablu) najlepiej jak by się dało gdzieś na środku piętra.

Drugie DECO wpinasz na kablu koło TV.

Trzecie DECO stawiasz przy tarasie ale będzie łączyło się z innymi DECO po WiFi.

Edytowane przez anqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, anqu napisał:

Bierzesz 3pack tego DECO.

Dlaczego polecasz takie zabawy, skoro aktualnie posiadany przez OPa router obsługuje OneMesh od TP-Linka? Nie prościej będzie wziąć drugi taki sam lub podobny router i (zgodnie z proponowanym przez Ciebie rozwiązaniem) sparować ustawić go jako AP po kablu (oczywiście w ramach jednej sieci WiFi). To powinno wystarczyć by pokryć cały dom i taras. U mnie tak spięte 2 routery (Asus AiMesh) ogarniają około 300m2. Myślałem, czy nie postawić 3. AP, ale nie ma potrzeby. Dom ma 3 kondygnacje, każda koło 100m2, urządzeń WiFi koło 20. 

Zaznaczę, że teoretycznie można AP w sieci Mesh łączyć bezprzewodowo, ale utrata pakietów, opóźnienie czy najzwyklejsza stabilność takiego węzła jest na poziomie dyskwalifikującym komfortowe użytkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...