Skocz do zawartości
Zielony Buszmen

Dziwne wartości SMART na SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, niżej przesyłam screen SMART dysku SSD 2,5" Good RAM Iridium Pro 256 GB - model jeszcze na kościach MLC.

1709312719_crystaldiskmark.thumb.png.a6b9b485d9a70b88a5da787322639cc1.png

EDIT: podmieniłem screen na ten, gdzie dysk jest podłączony bezpośrednio przez SATA, a nie przez interfejs usb.

Niepokoją mnie dwie wartości:

* A8 - SATA PHY Error Count

* DA Number of CRC Error

 

Czy mam mieć powody do niepokoju? Chciałem ten dysk użyć jako dysk systemowy, ważne aby był sprawny w 100%.

 

Dzięki za odpowiedzi

 

 

Edytowane przez Zielony Buszmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden błąd odnosi się do samego kontrolera SATA lub może być spowodowany uszkodzeniem kabla , dlatego pisałem aby dysk podłączyć nie przez USB tylko SATA , jak widać błąd pozostał.

drugi błąd powinien zniknąć po ponownym uruchomieniu systemu , ale jak tez widać nadal występuje. 

czy to już skreśla taki dysk ? , raczej nie.

czy taki dysk nadaje się jako systemowy ?

ja bym taki dysk przed instalacją win, wyzerował, dwa trzy razy np. pod linuxem - Mint, szata graficzna jak w Win, do tego można uruchomić bezpośrednio z pendrajwa , nie trzeba instalować , i z listy narzędzi dla administratora wybrać dysk i podczas zakładania i formatowania partycji zaznaczyć Erase. 

https://www.linuxmint.com/download.php     

do utworzenia program polecam program Rufus

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/Rufus.html

nie ma co się za bardzo rozwodzić, czy się zastanawiać, jeśli ilość błędów nie wzrasta to , można system zainstalować i co jakiś czas 2-3 miesiące kontrolnie sprawdzić czy ilość błędów nie wzrasta.

zresztą bez przesady, nowy 240/250GB dysk kosztuje 120-130 PLN.       

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...