Skocz do zawartości
Dobermann97

Stary dysk HDD 3.5, brak kieszeni, jak odczytac dane?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Znalazlem na strychu stary komputer. Niestety nie pamietam hasla do windowsa, a chcialem sprawdzic co zostawilem na tym starym dysku. Mam do dyspozycji napęd CD. Czy jest jakis soft, ktory mozna nagrac na pendrive albo CD i z poziomu chociaz DOSa przejrzec ten stary HDD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DOS to korzystało się z menedżera plików Norton Commander. Jest też coś takiego jak Volkov Commander.

Z bootowalnych rozwiązań typu "rescue cd" kojarzy mi się coś takiego jak Hiren's Boot CD oraz Ultimate Boot CD. Z obu odpalisz m.in. w/w Volkov Commander. Możliwe, że mógłbyś również spróbować jakiegoś podobnego "rescue cd" opartego na linuksie, ewentualnie po prostu jakąś starszą dystrybucję live cd.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 8/20/2022 at 3:57 PM, Dobermann97 said:

Witam. 

Znalazlem na strychu stary komputer. Niestety nie pamietam hasla do windowsa, a chcialem sprawdzic co zostawilem na tym starym dysku. Mam do dyspozycji napęd CD. Czy jest jakis soft, ktory mozna nagrac na pendrive albo CD i z poziomu chociaz DOSa przejrzec ten stary HDD ?

Odpal jakiś Linux Live , powinno dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...