Skocz do zawartości
remixsub

Kupiłem "idealną" Evgę GTX 780 Ti ACX SC i się zaczeło... :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Kupiłem kartę graficzną jak w tytule, ale przed kupnem napisałem do sprzedającego czy da mi 2 dni na sprawdzenie sprawności i zapytałem czy coś się z nią nie dzieje. Sprzedawca miło odpisał, że nie ma problemów żadnych wymienił, że nie zawiesza się , nie przegrzewa, nie resetuje. itp, że testuję ją cały czas w furmarkach i jest sprawna.

Karta graficzna przyszła. Jeden łopatka miała defekt od uderzenia w coś, i pod obciążeniem cewki piszczą, ale to nie jest wielkim problemem - w końcu używana. Po zamontowaniu w PC zauważyłem że prawy bok bardzo mocno "wisi" - bardzo mnie to zdziwiło, ale nie mam doświadczenia z większymi kartami niż 760 2gb to nie wiem czy to jest normalne. A przy włączeniu na zimno gdy komputer jest zimny wywala błąd VIDEO_TDR_FAILURE. Wtedy się resetuje.. Gdy się włączy ponownie nie ma błędu. Gdy wyłączymy pc i po czasie włączymy znowu to samo. Zawsze na pulpicie jak zimna karta graficzna. Pomyślałem, że może być wina Windowsa, zrobiłem upgrade Windowsa 10 Home 64bity 21H2 (legalny) i dalej to samo myślę sterownik. I instalowałem z 10 różnych sterowników nic dalej to samo. Później jakieś instrukcje robiłem czyszczenia rejestrów w systemie- nie pomagało. Dalej to samo. Zdemontowałem z komputera kartę graficzną sprzedawcy i wmontowałem swojego starego gtx 760 i nie ma problemu dosłownie ani jednego resetu aż do dziś, a to już parę dni.

Kartę odesłałem sprzedawca na początku zgodził się przyjąć i sprawdzić. Ale gdy wysłałem paczkę to zmienił zdanie i jej nie chcę przyjąć (leży w paczkomacie w jego mieście). "Bo ma takie prawo i nie musi przyjmować bo sprzęt używany, a on jest osobą prywatną"... 

Dodam również, że w karcie graficznej są zmniejszone mocno zegary ma mniejsze niż zwykła 780. A mimo to w mega przewiewnej obudowie z 6 wentylatorami 140mm osiąga 86 stopni.

Czy karta graficzna jest na pewno padnięta czy coś przeoczyłem?

Moja płyta główna to Aorus B550 Pro AC, a zasilacz to Seasonic fokus gx-850 wszystko w komputerze mam na gwarancji. Ale brakło gotówki na nową kartę graficzną. Więcej edytuje filmiki niż gram.

Pomoże ktoś jak to rozwiązać...  To mój pierwszy post. Jeśli w złym miejscu to przepraszam.

Dodaje zdjęcie. Po lewo karta graficzna sprzedawcy, a po prawej parametry EVGI.

To ta karta graficzna:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/evga-geforce-gtx-780ti-superclocked-3gb-gddr5


 

 

eteterteterte.jpg

Edytowane przez remixsub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

około 3-4 lata temu przez chwile miałem na testy GTX 780Ti , wydajność ok, ale kultura pracy pozostawiała wiele do życzenia, głośna i gorąca...

i na drugi dzień XD , płyta zgłosiła brak karty graficznej , system się załadował z czornym ekranem ... ,  to teraz przełóż sobie to ze karta tego typu z tak mocno podbitymi zegarami, pracowała kogoś lub nawet kilku osób na przestrzeni kolejnych kilku lat, i był bym zdziwiony ze udało się kupić wypełni sprawna kartę tego typu

najprawdopodobniej zdycha procesor GPU,  pobiera wtedy on nadmieni ilość prądu i sekcja zasilania karty nie daje rady już wykarmić tego potwora, powodując nie stabilna prace. 

raczej uśmiech ciśnie mi się na twarz, ze ktoś jeszcze kupuje używana kartę graficzna bez sprawdzenia na miejscu, tylko wysyłkowo, np. "alledrogo lokalnie" gdzie kupujący w razie problemów pozostaje sam z problemem XD   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mr.T... napisał:

"alledrogo lokalnie" gdzie kupujący w razie problemów pozostaje sam z problemem XD   

 

To prawda allegro nawet nie odpisało. Już więcej nie kupie używanej karty graficznej ani nic na allegro lokalnie. Ale jeszcze sąd zostaje. W aukcji sprzedawca zaznaczył, że jest w idealnym stanie i w wiadomościach pisał, że sprawna i nie ma takich usterek jakie ma.
Mi się wydaje, że ma zimne luty oglądam nieraz na yt elektryków i tam wyjaśniają takie coś. To by się zgadzało bo karta bardzo mocno się wygina, sama płyta pcb jest wygięta jak jest zamontowana w PC. Tak jakby była zbyt elastyczna. Jak paczki nie odbierze to kierunek sąd. (mój pierwszy raz).

Jak macie jakieś rady to proszę piszcie.

Edytowane przez remixsub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przykra sprawa z tą kartą. Karton w którym przyszła przesyłka nie był uszkodzony? Pisałeś coś o defekcie łopatki. Może uszkodzenie nastąpiło w transporcie?

Sama karta wisi, bo jest już sporych rozmiarów, a to też może powodować problem. Karta, której PCB jest wygięte, po paru latach może mieć takie objawy jak opisujesz ( zimne luty, problemy ze ścieżkami ).

Za 500 pln się sądzić to chyba nie będzie warto. Szkoda Twojego czasu i przede wszystkim nerwów. Chyba, że to w miarę prosty i łatwy proces do wygrania.

Czekaj na allegro, może w końcu zaskoczą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękojmia również obowiązuje w przypadku zakupów używanych rzeczy od osoby prywatnej. Ogólnie najlepiej ciśnij sprawę przez Allegro, po 14 dniach od założenia dyskusji, jeżeli nie dojdziesz do porozumienia ze sprzedającym to możesz skorzystać z programu ochrony kupujących. Miałem ostatnio podobną sytuację z allegro lokalnie i zamkiem do drzwi, allegro trochę pomogło, trochę postraszyłem sprzedającego, że zgłoszę oszustwo i ostatecznie zwrócił kasę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pod obciążeniem cewki piszczą"  - z tym jest ruletka. Mogą piszczeć nawet z powodu Twojego zasilacza/płyty głównej (coś czytałem o takich cudach, że niektóre zestawy części tak na siebie działają)

"ale to nie jest wielkim problemem - w końcu używana." - jak teraz piszczy, to by piszczała u Ciebie nawet jak byłaby nowiutka

"Po zamontowaniu w PC zauważyłem że prawy bok bardzo mocno "wisi" " - wiele modeli kart graficznych jest długa i ciężka. Jeśli ktoś nie stosuje w przypadku takich kart podpórek pod GPU (a mało kto stosuje ... Ty stosujesz?) to karta po jakimś czasie będzie obwisła i to czasem znacznie.

"najprawdopodobniej zdycha procesor GPU,  pobiera wtedy on nadmieni ilość prądu i sekcja zasilania karty nie daje rady już wykarmić tego potwora, powodując nie stabilna prace. " - ale głupoty. Zdychający rdzeń karty graficznej nie pobiera w tych samych warunkach więcej energii niż nowy, bo niby czemu miałby? Może być też tak, że karta tandetna, słabo chłodzona, ma przypaloną sekcję zasilania, robioną przez producenta "na styk" i to sekcja jest źródłem problemu po latach, a nie rdzeń.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kyle napisał:

"pod obciążeniem cewki piszczą"  - z tym jest ruletka. Mogą piszczeć nawet z powodu Twojego zasilacza/płyty głównej (coś czytałem o takich cudach, że niektóre zestawy części tak na siebie działają)

"ale to nie jest wielkim problemem - w końcu używana." - jak teraz piszczy, to by piszczała u Ciebie nawet jak byłaby nowiutka

"Po zamontowaniu w PC zauważyłem że prawy bok bardzo mocno "wisi" " - wiele modeli kart graficznych jest długa i ciężka. Jeśli ktoś nie stosuje w przypadku takich kart podpórek pod GPU (a mało kto stosuje ... Ty stosujesz?) to karta po jakimś czasie będzie obwisła i to czasem znacznie.

"najprawdopodobniej zdycha procesor GPU,  pobiera wtedy on nadmieni ilość prądu i sekcja zasilania karty nie daje rady już wykarmić tego potwora, powodując nie stabilna prace. " - ale głupoty. Zdychający rdzeń karty graficznej nie pobiera w tych samych warunkach więcej energii niż nowy, bo niby czemu miałby? Może być też tak, że karta tandetna, słabo chłodzona, ma przypaloną sekcję zasilania, robioną przez producenta "na styk" i to sekcja jest źródłem problemu po latach, a nie rdzeń.

byle co jesz, i byle co gadasz odstałam, do YT i kanału Forest majster GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca sprawdził kartę graficzną i nagrał filmik (ale zakazał publikacji hmm), a w nim wyjaśnia, a raczej pokazuje jaką to ma super kartę graficzną w "idealnym stanie". Allegro poszło nam na rękę (ja będę mieć przelew, a on zostawi kartę sobie i nie będą z niego ściągać) aby zamknąć temat. Ale sprzedający straszy sądem. Jak trzeba będzie pojadę i zabiorę jednostkę i zobaczy, że u mnie nie działa. 😃

PS. Nie kupuje już używanych kart graficznych. Tym bardziej w "idealnym stanie". Lekcja do końca życia.

PS2 "Jestem tutaj 15 lat i nikogo nigdy nie oszukałem i mnie również nikt nie oszukał. A z kupującym na przeszedłem na Ty więc nie życzę sobie tego typu zwrotów. Odpowie Pan za wszystko już niebawem. " xD

Umawiał się ze mną przed kupnem, że sprawdzę u siebie czy działa, a potem chyba zapomniał.

W dniu 24.08.2022 o 17:05, toms83 napisał:

No przykra sprawa z tą kartą. Karton w którym przyszła przesyłka nie był uszkodzony? Pisałeś coś o defekcie łopatki. Może uszkodzenie nastąpiło w transporcie?

Sama karta wisi, bo jest już sporych rozmiarów, a to też może powodować problem. Karta, której PCB jest wygięte, po paru latach może mieć takie objawy jak opisujesz ( zimne luty, problemy ze ścieżkami ).

Za 500 pln się sądzić to chyba nie będzie warto. Szkoda Twojego czasu i przede wszystkim nerwów. Chyba, że to w miarę prosty i łatwy proces do wygrania.

Czekaj na allegro, może w końcu zaskoczą.

Karta graficzna była bardzo, ale to bardzo dobrze zapakowana. Nie ma szans na jakieś uszkodzenia w transporcie tym bardziej, że sprzedający ją odebrał i sprawdził "Jest całkowicie sprawna" on nie widzi problemu. A z tym PCB to ja podłożyłem pod kartę stelaż aby była prosta. Może u sprzedającego wisiała. Nagrał filmik o tej karcie graficznej, ale nie oglądałem bo zakazał publikacji.. Ciekawe czemu... Bał się was. Nie wiem ile trwa filmik, ale sporadyczne blue screeny ciężko nagrać wiem bo próbowałem.

Ale iść tak w zaparte, że wszystkie defekty nie istnieją które opisałem. Pierwszy raz mam takie przygody ze sprzedawcą.

Edytowane przez remixsub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców, dobrze że sytuacja zakończyła się w taki sposób. Kasa wróciła, szkoda tylko tych zmarnowanych nerwów, bo tego nikt nie zwróci. Niestety z kupnem używanego sprzętu zawsze jest pewna doza niepewności. I nawet staż na allegro sprzedającego może nie mieć nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą obwisłej karty bym nie kupił. Jak ktoś nie dbał przez lata (brak podpory, przy ciężkiej, długiej karcie) to PCB będzie tak trwale odkształcone, że po wyprostowaniu karta może szwankować. Także pisanie, że idealna, przy obwisłej, to oksymoron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kyle napisał:

Swoją drogą obwisłej karty bym nie kupił. Jak ktoś nie dbał przez lata (brak podpory, przy ciężkiej, długiej karcie) to PCB będzie tak trwale odkształcone, że po wyprostowaniu karta może szwankować. Także pisanie, że idealna, przy obwisłej, to oksymoron.

Tak właśnie było..

Allegro oddało mi tylko za przedmiot bez kwoty za zwrot 16zł. Sprzedawca najlepiej wyszedł na tym. Ma kasę 500zł i kartę graficzną (allegro napisało, że nie będzie z niego ściągać gotówki). Najgorsze, że kupiłem drugą kartę graficzną wygląd jak nowa tylko wysokie temperatury 96* na GPU i ponad 100* na hotspot. Wyłączyłem od razu (bardzo szybko wskoczyła temp karta ma półpasywne chłodzenie). Od razu postanowiłem wymienić pastę i termopady bo jak z tym działać. Pisałem od razu sprzedawcy, że się grzeje bardzo. Napisał, że nie pamięta kiedy wymieniał pastę, ale dawno temu, a termopadów nigdy. Zamówiłem za 90zł wszystko razem z wysyłką. Przyszło i w trakcie wymiany zobaczyłem przygrzany rdzeń brązowy dookoła. Dokładnie jak na filmie u Foresta

Ta sama karta i to samo ma. Pod koniec filmu mówi co jej jest.

No i po zmianie temperatury bardzo małe, ale na ułamek sekundy zmienia np broń w cs'sie w artefakty klepsydry tak szybko, że ciężko to wyłapać 0,1 sekundy. Napisałem do sprzedającego powiedział, że jak przyjdzie paczka do niego to odda gotówkę i zapytał czy chcę ją taką i różnicę mi zwróci. Ja już kompletnie jestem wyczerpany. I nie ukrywam załamałem się trochę.
Jak by to podliczyć termopady, pasty, odsyłanie, dojazd do paczkomatu x4. No to 150zł poszło. A do tego prąd na "test" przyszykowanych kart graficznych, lub wystawione świeżo po zobaczeniu pierwszej oznaki, że karta umiera.

Wiem moja wina. Zbieram na RTX 3060 Asus Tuf 12gb. NOWEGO!!!

Opisałem to aby była przestroga dla innych. I pytanie sprzedawców przed kupnem "czy sprawna itp" mija się z celem oni wszystko wam napiszą, żebyście tylko kupili nawet z opisem "stan idealny" nie ma stanów idealnych w kartach graficznych które mają kilka ładnych lat. Ludzie nie dbają zakurzona wieloletnim kurzem łopatki aż białe, pasty nie zmieniają. Na gpu nie było już zjechało wszystko na boki. Też słyszałem, że zepsuta karta graficzna może uszkodzić płytę główną. Myślę, że i tak miałem szczęście w tym wszystkim.

Ten filmik znalazłem przed dostarczeniem mi paczki przez sprzedawce. Jak bym szybciej go znalazł to chyba bym nie kupił. (To nie jest ta sama karta graficzna - inne numery seryjne). Ale model dokładnie ten sam i usterka.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

 

Edytowane przez remixsub
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...