Skocz do zawartości
Major303

HP Victus 16 vs Lenovo Legion 5

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa do 3500 złotych który w zasadzie będzie mobilną konkretną stacją roboczą. CPU i RAM to priorytet, ale również zależy mi na dedykowanej karcie graficznej, ale w tym budżecie tylko coś z niższej półki.

Udało mi się zawęzić wybór do dwóch opcji (jestem otwarty na inne propozycje, ale z tego co się orientuję to nic więcej nie ma):

HP Victus 16

  • i5 11400H
  • 16GB RAM
  • RTX 3050

Lenovo Legion 5

  • Ryzen 5 5600H
  • 16GB RAM
  • GTX 1650

Oba kosztują 3499 złotych. Lenovo Legion 5 jest ogółem lepszy (budowa, chłodzenie), minimalnie lepsze CPU. HP za to miażdży go kartą graficzną (kosztem takiej sobie baterii i ekranu z niższej półki), za którą z reguły trzeba dopłacić co najmniej kilka stówek. No i Legiony mają zasilacze wielkości cegły, co jest pewnym problemem, bo szukam "mobilnej" stacji roboczej, a nie desktopu. Jestem świadom że HP Victus też nie jest bardzo lekki, ale nie szukam niczego czego można używać na kolanach, bo tutaj musiałbym szukać w zupełnie innej kategorii laptopów. No i zasilacz ma jednak mniejszy i lżejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victus ma kiepskie zawiasy, gorszy ekran, ogólnie to gorsza i budżetowa konstrukcja.

Legion 15" ma lepszy ekran ale trzeba poszukać 144 lub 165Hz, ekran 120Hz jest po prostu najsłabszy i nie chodzi o odświeżanie - Hz to tylko "symbol" rozpoznawczy jakości matrycy.

Osobiście wolałbym legiona nawet na troszkę gorszych podzespołach ale z lepszym ekranem i nawet jeśli musiałbym dopłacić. Wiem, że zawsze można dołożyć i tak w nieskończoność. Ale tutaj kupujesz sprzęt na lata i on ma być dobry. Nic istotnego w nim nie wymienisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Conti napisał:

Victus ma kiepskie zawiasy, gorszy ekran, ogólnie to gorsza i budżetowa konstrukcja.

Legion 15" ma lepszy ekran ale trzeba poszukać 144 lub 165Hz, ekran 120Hz jest po prostu najsłabszy i nie chodzi o odświeżanie - Hz to tylko "symbol" rozpoznawczy jakości matrycy.

Osobiście wolałbym legiona nawet na troszkę gorszych podzespołach ale z lepszym ekranem i nawet jeśli musiałbym dopłacić. Wiem, że zawsze można dołożyć i tak w nieskończoność. Ale tutaj kupujesz sprzęt na lata i on ma być dobry. Nic istotnego w nim nie wymienisz.

No właśnie zaczynam mieć wrażenie że w HP 90% ceny to ten RTX, wiele ludzi jest z Victusa zadowolonych, ale też są opinie że pada po miesiącu, i ogółem HP omijać.

Lenovo Legion podobno jest całkiem dobrze wykonany, ale 3500 złotych za GTX 1650 mi się nie widzi. Może jeszcze poszukam w miejscowych sklepach komputerowych, może udało by mi się wyrwać w nieco niższej cenie. Ale trochę w to wątpię bo podobno o ile Legiony są po prostu dobre, to też często droższe niż konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety są droższe ale w tym wypadku płacisz za jakość.

Trzeba polować.

W neonet niedawno był LENOVO Legion Ryzen 5-5600H/16GB/512GB SSD/RTX3050 4GB/15,6" FHD 165Hz/W10H za 3.799zł

W mediaexpert był LENOVO Legion 5 15ACH6 15.6" IPS 165Hz R7-5800H 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX3050 4gb DOS za 3.999zł

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat GTX 1650 sam w sobie mi nie przeszkadza, wybitna karta to nie jest ale do mniej profesjonalnych zastosowań 3D się sprawdzi, gry też uruchomi jak zajdzie potrzeba. RTX 3050 może też bym wybrał ale wyżej mi się nie opłaca bo do konkretnego grania mam komputer stacjonarny. Jedyny problem z GTX 1650 to cena, mam wrażenie właśnie że 3500 się nie opłaca. Może się trafią jakieś przeceny, według skąpiec.pl tendencja cen jest na razie spadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Conti napisał:

Niestety są droższe ale w tym wypadku płacisz za jakość.

Trzeba polować.

W neonet niedawno był LENOVO Legion Ryzen 5-5600H/16GB/512GB SSD/RTX3050 4GB/15,6" FHD 165Hz/W10H za 3.799zł

W mediaexpert był LENOVO Legion 5 15ACH6 15.6" IPS 165Hz R7-5800H 16GB RAM 512GB SSD GeForce RTX3050 4gb DOS za 3.999zł

Na xkom jest teraz Dell Inspiron G15 Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, RTX 3050 - 3500 zamiast 4000 złotych. Warto, czy czekać na Legiona? Aczkolwiek tutaj raczej nie mam co liczyć na RTX 3050 do 3500 złotych z Legionem, musiałbym celować w GTX 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to ekran fatalny, bateria taka sobie (wariantu z lepszą baterią w Polsce chyba nie ma), i małe możliwości serwisowania (odwrócona płyta główna). To już chyba lepiej czekać na przeceny na Legiona.

Laptopa obecnie mam więc mi się nie spieszy, ale wolałbym jednak coś lepszego niż laptop poleasingowy za 1000 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...