Skocz do zawartości
Tapelusek

Mój pierwszy komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zbudowałem swój komputer i zastanawiam się nad zakupem. Mam parę pytań.

Czy opłaca się kupować montaż w XKOMIE czy budować komputer samemu?

Czy w przypadku mojej konfiguracji opłaca się kupować monitor 1440p 144hz? Jak tak to jaki polecacie? 

Czy ta obudowa oferuje dobry przepływ powietrza? Jak nie to jaką obudowę proponujecie?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Miłego weekendu 😎

image.png.22d106cb43002fd28037843b7e444aef.png

 

Edytowane przez Tapelusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to jeden z najrzadziej wymienianych elementów, przeżyje nie jedną modernizację kompa, dlatego lepiej brać najlepsze na co Cię stać - tak na przyszłość zestawu.

A co z ramem?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zestaw jest nie kompletny i aby działał, zadziałał , powinien zawierać również pamięć operacyjna Ram  XD 

np. Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Beast Black (kod producenta: KF432C16BBK2/16)

czy składać samemu czy dać zarobić , niby składanie PC to klocki lego ,ale "pierwszy raz", to można by poprosić kolegę/znajomego, co posiad już jakaś wiedze praktyczna na ten temat, aby coś samemu nie spier...dolic przy montażu.    

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mr.T... napisał:

Witam

zestaw jest nie kompletny i aby działał, zadziałał , powinien zawierać również pamięć operacyjna Ram  XD 

np. Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Beast Black (kod producenta: KF432C16BBK2/16)

czy składać samemu czy dać zarobić , niby składanie PC to klocki lego ,ale "pierwszy raz", to można by poprosić kolegę/znajomego, co posiad już jakaś wiedze praktyczna na ten temat, aby coś samemu nie spier...dolic przy montażu.    

Ram już mam kupiony zapomniałem napisać, dzięki 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa kwestia co się komu podoba, byle aby była funkcjonalna, możliwe z w tym przedziale cenowym wybrał bym:

Obudowa Genesis Irid 505 ARGB (NPC-1518)

natomiast monitor tak jak napisał "MIG29", tutaj chcąc zaoszczędzić, możesz tylko sam siebie oszukać, bo doby monitor to komfort i przyjemność z użytkowania. 

polecam zapoznać się z materiałami na YT- kanał "morele" i youtuber Stilgar , wpisz na YT  morele monitor   

  

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...