Skocz do zawartości
TryjaN

Temperatury i7 12700f

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, TryjaN napisał:

Po zmianie procesora niepokoją mnie jego temperatury. Fotka wykonana podczas gry. 92 stopnie to nie jest to trochę za dużo?

305902463_441645807931454_6519292873224801233_n.jpg

Witam

nie wiem skąd u Ciebie zdziwienie, a jaki zestaw chłodzący posiadasz ? 

obacz ze CPU pobiera ino około 100 W, a może, nawet w szczycie pobierać i z 180W, tylko jakie będę wtedy u Ciebie temperatury ? , XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 00:31, TryjaN napisał:

Po zmianie procesora niepokoją mnie jego temperatury. Fotka wykonana podczas gry. 92 stopnie to nie jest to trochę za dużo?

Niewykluczone, że masz ściągnięte limity mocy (wiele płyt domyślnie ma limit ściągnięty/ustawiony na 4095W itp. astronomiczne wartości). Niestety i7 12700 bez tych limitów, potrafi czasem pobrać nawet ponad 200W (chyba w Cinebench multicore), a taką moc ciężko odprowadzić, by CPU było chłodne.

Z drugiej strony 92 stopnie przy graniu, to nie mało - jaki masz zamontowany model chłodzenia na CPU? Jakie masz chłodzenie obudowy? (ilość i średnica wentylatorów obudowy, jak i ich RPM)

Jeszcze raz popatrzyłem na Twój pobór mocy max - te 92stopnie były przy max mocy 99W? W takim wypadku jest zdecydowanie gorąco - czyżbyś używał chłodzenia BOX?

Edytowane przez Kyle
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...