Skocz do zawartości
Kivaxi

[5000-7000zł]Nowa skrzynka do różnych zastosowań (gry itp)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. 

 

Tak jak w temacie chciałbym złożyć coś wydajnego na parę lat za 5-7k i dlatego proszę was o pomoc w dobraniu odpowiednich podzespołów.  Nie jestem graczem ale nie ukrywam że pograłbym w jakieś nowsze tytuły ale bez przesady nie musze mieć 4k/8k obrazu 😄.

Jeśli da radę złożyć coś fajnego tak do 5500zł to było by fajnie a jeśli trzeba dołożyć to tak do 7000zł sprzęt potrzebuje bez monitora itp sama skrzynia. 

Nie wiem czy to jest też dobry moment na kupno kolega powiedział mi że najlepszy hehe bo bitcoin spadł coś tam spadło ceny kart graficznych też widzę ale czy warto teraz kupować żeby nie przepłacać za dużo ? 

Bardzo proszę was o pomoc i dziękuję. 

Zapomniałem dodać że chciałbym żeby PC miał już wbudowana kartę WiFi w płycie jeśli są takie opcje.

 

Edytowane przez Kivaxi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kivaxi napisał:

Lada chwila tzn kiedy? Znamy jakąś konkretną datę? 

Te nowe karty sprawia że te obecne stanieją i wtedy kupić coś ta? 

Bo nowe karty itp ceny będą pewnie z kosmosu 

Witam

 wiedzcie panie ze słusznie prawicie , i widzę że w kaszę sobie nie dajecie dmuchać. 

ceny są jakie są, czy obecnie 7tys. to dużo czy mało ?, kwestia indywidualna.

na premierę nie ma co liczyć ze "nowe" będzie w super cenach, oraz ze z automatu poprzednia generacja = obniżka o 30% XD

opcja składać coś na poprzedniej generacji czyli AM4 lub Intel 10gen i mocniejsza karta graficzną , lub tracić troche nowością i coś na 12gen.

jako ze nie jestem fanem polecania komuś najtańszych płyt głównych , tylko gdzieś tak celować w środkowy segment, to wybrana płyta główna może nie jest "tania", ale oferuje całkiem sporo, włącznie z możliwością przeprowadzenia OC dla CPU,  ale to jest tylko propozycja nie trzeba zaraz składać zamówienia można wybrać coś innego.

obecnie fajnymi kartami go giercowania są np. RTX 3060TI lub RX 6700XT no ale cena...

może taki zestaw na 12gen. Intel   

Procesor Intel Core i5-12600K, 3.7 GHz, 20 MB, BOX

Płyta główna Asus ROG STRIX B660-F GAMING WIFI

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR5, 16 GB, 6000MHz, CL40 (KF560C40BBK2-16)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)

np. dysk pod system

Dysk SSD Lexar NM620 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (LNM620X512G-RNNNG)

dysk na dane -gry itp.

Dysk SSD Samsung 980 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V1T0BW)  

Obudowa Genesis Irid 505 ARGB (NPC-1518)

Zasilacz Fractal Design Ion+ 2 Platinum 860W (FD-P-IA2P-860-EU)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 (GV-N166SOC-6GD)

i można zamknąć budżet równe 7tys. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to tak sobie pomyślałem żeby oszczędzić te 4tys zostawić odłożyć i kupić jakiś w miarę dobry zestaw tak do 3000-3500zl i poczekac na rozwój sytuacji jak to będzie po premierach czy coś pójdzie w dół a może dozbieram i już pójdę w te nowości? 

Czy wgl jest możliwość coś złożyć sensownego do grania za te pieniądze chodzi o samą skrzynkę czy lepiej już od razu pójść w te górne półki? 

A później tego za 3000zl bym sprzedał i kupił te nowsze podzespoły jak wyjdą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kivaxi napisał:

A co wy na to tak sobie pomyślałem żeby oszczędzić te 4tys zostawić odłożyć i kupić jakiś w miarę dobry zestaw tak do 3000-3500zl i poczekac na rozwój sytuacji jak to będzie po premierach czy coś pójdzie w dół a może dozbieram i już pójdę w te nowości? 

Czy wgl jest możliwość coś złożyć sensownego do grania za te pieniądze chodzi o samą skrzynkę czy lepiej już od razu pójść w te górne półki? 

A później tego za 3000zl bym sprzedał i kupił te nowsze podzespoły jak wyjdą. 

kompiuter kupie się albo tu i teraz albo czeka na rozwój sytuacji typu premiery itd.

także czy kupować teraz, czy po premierze nowości, to na te chwile nie doradzę, ale poszaleć z zakupami to można i już teraz 

górne półki ? oczywiście kto bogatemu zabroni 

płyta główna za 10tys 

karta graficzna troche troche wincyj 

a gdzie tu reszta ? XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie chodziło mi o aż tak wysoka półkę ale tak do 10tys czy na takim za 3000-3500 też pogra się a później pomyśleć o mocniejszym sprzęcie takim wlasnir coś dycha 11tys jak uzbieram tak myślę ale nie wiem czy warto czy kupić teraz za te 7 koła czy za 3k coś wybrać i narazie mieć a później zobaczyć co będzie i kupić... Może coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kivaxi napisał:

No nie chodziło mi o aż tak wysoka półkę ale tak do 10tys czy na takim za 3000-3500 też pogra się a później pomyśleć o mocniejszym sprzęcie takim wlasnir coś dycha 11tys jak uzbieram tak myślę ale nie wiem czy warto czy kupić teraz za te 7 koła czy za 3k coś wybrać i narazie mieć a później zobaczyć co będzie i kupić... Może coś lepszego

zasadniczo jak ktoś za dużo kombinuje , to zamiast zyskać można tylko stracić, kupując teraz i sprzedając nawet za 1-2 miesiące, trzeba będzie z ceny zejść aby to spieniężyć.  

"KamiikazePL77" , słusznie napisał ze wszystko zależy od twoich wymagań co do gier, oraz posiadanego monitora.

ech "zestawy polecane" których nikt nie sprawdza czy testuje, tylko dobiera się wedle widełek cenowych, a potem nowe watki na forach, mam problem z tym i tym a przecież opierałem się na polecanych...   

czy za 3-3.5tys da się coś złożyć do giercowania ?,  pewnie tak , jak wrócę z joba to można coś nad tym tematem podłubać.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę 3500pln. , fakt przydał by się dodatkowy zestaw chłodzący dla CPU ale to był by już dodatkowy koszt.

Procesor Intel Core i5-10400F, 2.9 GHz, 12 MB, BOX

Płyta główna MSI MAG B560M BAZOOKA

Pamięć ADATA XPG Gammix D10, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (AX4U36008G18I-DB10)

Obudowa Krux Odys (KRX0097)

Zasilacz SeaSonic B12 BC 550W (B12-BC-550)

Dysk SSD Lexar NM620 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (LNM620X512G-RNNNG) 

Karta graficzna Asus TUF GeForce GTX 1650 SUPER Gaming OC 4GB GDDR6 (TUF-GTX1650S-O4G-GAMING) 

x-com maja promocje na karty Nvidia 

w cenie tego GTX 1650 Super można zakupić

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER D6 6GB GDDR6 

 

Edytowane przez Mr.T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ok chyba wezme ten zestaw od Mr.T  bo już nikt sie nie wypowiada to chyba będzie najlepszy wybór w tej cenie.

A proszę jeszcze mi powiedzieć jeśli możecie jeżeli mam zasilacz 550W tak jak wyżej to on z chwila naciśnięcia guzika "Power" będzie pobierał te 550W czy to w zależności co będę robił grał to więcej zwykłe przeglądanie internetu to mnie.

 

I jeszcze czy nie lepiej byłoby tam zamiast GTX 1650 wsadzić tam  Radeon RX 6700 Gaming OC 10GB PCI-E GDDR6  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kivaxi napisał:

 

Ok chyba wezme ten zestaw od Mr.T  bo już nikt sie nie wypowiada to chyba będzie najlepszy wybór w tej cenie.

A proszę jeszcze mi powiedzieć jeśli możecie jeżeli mam zasilacz 550W tak jak wyżej to on z chwila naciśnięcia guzika "Power" będzie pobierał te 550W czy to w zależności co będę robił grał to więcej zwykłe przeglądanie internetu to mnie.

 

I jeszcze czy nie lepiej byłoby tam zamiast GTX 1650 wsadzić tam  Radeon RX 6700 Gaming OC 10GB PCI-E GDDR6  ?

w chwili naciśnięcia "Power" na pewno nie będzie to 550W, tylko w zależności od aktualnego obciążenia.

jeśli chodzi o zestaw "tańszy" , zauważ ze CPU jest 10 gen. i nie wspiera PCIe 4.0 tylko PCIe 3.0, a karta graficzna RX6700 wymaga do "pełnej mocy" PCIe 4.0, także karta będzie działać na PCIe 3.0, ale będzie generować kilka, kilkanaście FPS mniej , o ile mniej ?, to już odsyłam poszukać samemu testów nawet na YT. 

i jak pisałem w cenie GTX 1650 Super można zakupić obecnie , Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER D6 6GB GDDR6  np. w X-com , do tego cały koszyk można wrzucić tutaj na forum gdzie jest dział "Rabaty specjalnie dla czytelników forum purepc.pl' , i poprosi o rabat.

https://forum.purepc.pl/topic/380610-rabaty-specjalnie-dla-czytelników-forum-purepcpl/page/45/#comments

                  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...