Skocz do zawartości
ristael

czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?
Mam już kilkuletniego kompa, w którym kiedyś wymieniłem tylko procesor na 3700x, obecnie widzę że ciężko mi osiągnąć 144fpsy w nowszych grach. Gram w rozdziałce 1080p w przyszłości chciałbym coś pograć w 1440p.

Czy wymiana w tej sytuacji z 1070 na 3070 ma sens? A może lepiej poczekać na kolejną generację karta (bo ta nadchodząca to trochę sroga jest dla mnie)

Edytowane przez ristael
nie przywitałem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamikazePL77 napisał:

Witam, to nie jest procesor do 144hz w paru jak nie więcej gier na tą chwilę. Powoli wychodzą next genowe gry i ta lista będzie się zapewne rozrastać. Warto poczekać maksymalnie  kilka miesięcy, będzie dużo nowego na rynku, nie tylko flagowce Nvidii i nie tylko karty graficzne. 

Dzięki, w takim wypadku poczekam na rozwój na rynku, ale pewnie jak już wyjdą karty od AMD nowe to znowu się nachylę być może wtedy już będę mógł zainwestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wszystko zależy od ogrywanego tytułu, zasadniczo w 1080p "Bottleneck" będzie występował, ale w 1440p będzie bardzo mały, także odpowiadając na twoje pytanie czy wymiana na kartę nowszej generacji ma sens przy obecnym CPU ? tak ma sens, ale czy sama karta wygeneruje 144FPS+, aby monitor mógł to płynie wyświetlić ? nic nie napisałeś w jakich tytułach chciał byś osiągnąć te 144FPS ?

czy posiadasz odpowiedniej mocy zasilacz ?

oraz jaka posiadasz płytę główna, czy ma możliwość obsadzenia nowszego CPU.         

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ristael napisał:

Cześć!

Czy warto wymieniać gtx 1070 na rtx 3070 mając cpu: Ryzen 3700x?
Mam już kilkuletniego kompa, w którym kiedyś wymieniłem tylko procesor na 3700x, obecnie widzę że ciężko mi osiągnąć 144fpsy w nowszych grach. Gram w rozdziałce 1080p w przyszłości chciałbym coś pograć w 1440p.

Czy wymiana w tej sytuacji z 1070 na 3070 ma sens? A może lepiej poczekać na kolejną generację karta (bo ta nadchodząca to trochę sroga jest dla mnie)

Moim zdaniem warto. Jak nie będzie różnicy to odeślesz kartę i tyle, masz 14 dni na to.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 17:15, bamboocha napisał:

Na pewno procek będzie ograniczeniem ale tym mniejszym jak większa będzie rozdzielczość. A płytę główną jaką masz? Może siądzie na niej Rysiek z serii 5000? Wtedy najpierw karta a później procek?

Płyta główna to X570-A-PRO, tylko nie wiem czy procesor zrobi mi aż taką różnicę

W dniu 24.09.2022 o 04:39, Mr.T... napisał:

Witam

wszystko zależy od ogrywanego tytułu, zasadniczo w 1080p "Bottleneck" będzie występował, ale w 1440p będzie bardzo mały, także odpowiadając na twoje pytanie czy wymiana na kartę nowszej generacji ma sens przy obecnym CPU ? tak ma sens, ale czy sama karta wygeneruje 144FPS+, aby monitor mógł to płynie wyświetlić ? nic nie napisałeś w jakich tytułach chciał byś osiągnąć te 144FPS ?

czy posiadasz odpowiedniej mocy zasilacz ?

oraz jaka posiadasz płytę główna, czy ma możliwość obsadzenia nowszego CPU.         

 

 

144hz wystarczy mi raczej w takich tytułach jak Nioh 2 czy Modern Warfare II nowy, bo po nich trochę oczekują szybkości działania ze względu na to że i czas reakcji w tych grach jest istotny dla mnie, nie mówiąc już o komforcie dla oczu.

Mój zasilacz to SILENTIUMPC SUPREMO L2 Gold 650W - ATX
Płyta główna to X570-A-PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ristael napisał:

Mój zasilacz to SILENTIUMPC SUPREMO L2 Gold 650W - ATX
Płyta główna to X570-A-PRO

do RTX 3070 650W Gold będzie ok

https://www.msi.com/Motherboard/X570-A-PRO/support#cpu

płyta ogarnia bez problemu serie Ryzen 5000, także w razie czego nie ma ograniczeń czy przeciw wskazań do wymiany CPU na nowsza generacje, ale pierwej bym potestował jak zachowa się obecny Ryzen 3700X podczas giercowania w 1080p i 1440p.    

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...