Skocz do zawartości
yzumite

WinPE sergiei strelec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z sergieiem. Chciałbym się dostać do menu podczas startu w którym jest memtest mhdd itd (screenshot) lecz jedynie dostaje się do menu w którym mogę bootowac do win10 i jeszcze jakieś 3 inne opcje (2 screen). Co mogę zrobić by się dostać do tego pierwszego menu? Używam ventoy.

Sergei-Strelec-s-WinPE_1.png

173349420-8202b46a-eb7c-431c-82a4-dcfd04db608d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że musisz pokombinować z opcjami uruchamiania w UEFI. Wyłączyć Secure Boot, sprawdzić, czy nie ma opcji uruchamiania systemu w trybie legacy, ewentualnie popróbować z włączeniem CSM. To tak na szybko co mi przyszło do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katoda napisał:

Wydaje mi się, że musisz pokombinować z opcjami uruchamiania w UEFI. Wyłączyć Secure Boot, sprawdzić, czy nie ma opcji uruchamiania systemu w trybie legacy, ewentualnie popróbować z włączeniem CSM. To tak na szybko co mi przyszło do głowy.

Secure boot czy bez secure jest cały czas to ubogie, uefi też, legacy support z uefi first tak samo a legacy z legacy first powoduje zawieszenie ventoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reyden napisał:

Odpowiedź masz na 1 screenie - do "łażenia" po drugim menu użyj przycisku TAB .

Jak to nie pomoże albo obraz został źle nagrany albo coś nie tak jest z samym obrazem .

Że tam trzeba użyć tab to akurat wiem screen jest z internetu jeszcze tego widoku nie udało mi się uzyskać jedynie z drugiego screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2022 o 15:47, yzumite napisał:

Secure boot czy bez secure jest cały czas to ubogie, uefi też, legacy support z uefi first tak samo a legacy z legacy first powoduje zawieszenie ventoy

Masz możliwość wypróbowania Streleca "po bożemu", czyli nagranego bezpośrednio na pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...