Skocz do zawartości
Aramis

BX500 500GB czy MX500 250GB

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Czeka mnie wymiana dysku systemowego w starym piecu. Obecnie mam Sandisk SDSSDA-126G. 

Co ma więcej sensu - BX500 500GB czy MX500 250GB? Cena ta sama, BX 2x pojemniejszy. No ale MX... no właśnie - w czym jest lepszy od BX'a? 

Zastosowanie: dysk systemowy Windowsa. Piec do internetu, netflixa i okazjonalnie (starych) gier. Podzespoły w sygnaturce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 będzie szybszy, losowy odczyt realny o ponad 100 mb/s wyższy , zapis realny też wyższy choć nie tak duża różnica jak przy odczycie .

Ma też szyfrowanie AES 256-bit i dłuższą gwarę .

MX500 GB kosztuje jakieś 70 zł więcej niż BX500 GB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - wypadłem z obiegu na kilka lat (o ile pamiętam to moje ostatnie dłubanie w sprzęcie to rok 2017). Nie mam pojęcia co teraz jest OK a co nie, jakie parametry są ważne a jakie nieistotne. 

Bazuję na poradniku Sebastiana (nigdy się na jego sugestiach nie przejechałem) i tym co mi w głowie z dawnych czasów zostało - a Cruciale zawsze były dobrym wyborem.

Chcę zmieścić się w budżecie około 200zł, dlatego rozważałem większego BX'a lub mniejszego MX'a. Ten PNY rzeczywiście jest tańszy od BX'a, ale w wersji 480GB (jeszcze w moim budżecie) już wyrównuje cenę. Czy jest jakościowo lepszy od Cruciala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...