Skocz do zawartości
dax997

"krzaki" na ekranie monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jakiś czas temu miałem taki objaw jak na screenach. Wyjąłem wtedy kartę graficzną i pamięć, parę razy włożyłem i docisnąłem i wszystko wróciło do normy. Ucieszyłem się, myśląc że być może to karta graficzna się obsunęła w gnieździe i dlatego były te "krzaki". Po kilku dniach przerwy problem powrócił. A pierwszy objaw (jak i poprzednio) był taki, że komputer najpierw się zawiesił, a po restarcie przestał widzieć kartę graficzną w Menedzerze Urzadzen. 

Objawy: krzaki na ekranie, w Menedzerze Urzadzen karta graficzna nie jest rozpoznawana przez system (chyba), brak dźwięku z komputera w monitorze (podłączenie jest przez Display Port - w ten sam sposób miałem dźwięk z kompa w monitorze), krzaki nie są widoczne wszędzie, tylko tam gdzie są pola graficzne a nie tekstowe (screeny).

I nie wiem, co może być przyczyna problemu - czy coś trzeba naprawić (grafika, pamięć RAM, płyta główna), czy uszkodzenie jest takie, że trzeba coś wymienić. Komputer nie wykazywał takich objawów gdy wyjąłem kartę graficzną i kabel podłączyłem do grafiki wbudowanej. A sam problem występuje zarówno przez kabel Display Port w monitorze, jak również przez HDMI - podłączony do telewizora.

Za pierwszym wystąpieniem tej usterki nie postowałem tutaj, żeby nie zawracać głowy. Zainstalowałem od nowa system i wydawało mi się, że już wszystko dobrze działa. Ale teraz już nie wiem co robić. Stąd ten wpis. Dziękuję za to, że poświęciłeś swój czas na analizę problemu 🙂
 

Możliwe jest, że Wy to wszystko dobrze widzicie, a tylko ja widzę problem. Dlatego cztery zdjęcia są zrobione przez Print Screen w komputerze, a jedno (profilaktycznie) smartfonem.

 

 

.580456995_usterka5.thumb.jpg.1b530cbc25686dee3d4051cdaba066bc.jpg

defekt graf.jpg

defekt graf 2.jpg

defekt graf 3.jpg

defekt graf 4.jpg

Edytowane przez dax997
dodałem zdjęcie ze smartfona (profilaktycznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przewidzialem, ze mozecie nie widziec krzakow i dlatego dodalem tez zdjecie zrobione smartfonem.

Teraz przegladam  ten watek ze smartfona i tylko zdjecie ze smartfona pokazuje te krzaki. Zdjecia zrobione w komputerze (Print Screen) sa bez skazy - jakby wszystko dobrze sie wyswietlalo.

Mam nadzieje, ze to pomoze komus, kto juz zetknal sie z takim problemem 🙂

Edytowane przez dax997
Poprawa literowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

zasadniczo sam sobie odpowiedziałeś na pytanie co powoduje problemy.

9 godzin temu, dax997 napisał:

Komputer nie wykazywał takich objawów gdy wyjąłem kartę graficzną i kabel podłączyłem do grafiki wbudowanej

także jak ten RTX 2080Ti jest na gwarancji producenta, to odsyłaj jak nie to , trzeba by poszukać na Internetach najbliższego serwisu i dokonać diagnostyki , jeśli trzeba by wymienić kość pamięci Vram , i chcąc zrobić to porządnie np. (czyli dla siebie) to nie wymienia się tylko uszkodzonej kości, ino cały komplet, bo znając życie po wymianie tylko uszkodzonej kości, za chwile padnie następna XD  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Ciekawe jest to, ze "karta umiera", ale przez jakis czas po stwierdzeniu usterki i po zlozeniu kompa od nowa, znow prawidlowo dzialala. Nie zebym kwestionowal, co piszecie, tylko dziwny objaw "dziala/nie dziala" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bamboocha napisał:

za jakiś czas znowu się to pojawi albo całkiem zejdzie nieoczekiwanie

ale jak uważasz

No drugi raz sie pojawilo po przerwie wiec oczywiscie, ze tego nei zaniedbam, bo nie moge normalnie dzialac w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...