Skocz do zawartości
MsKassandra

Jaki TV? 6000-7500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam TV budżet 6-7,5k. Oczekuję wysokiej jakości obrazu, długiego wsparcia dla aplikacji, zgodności z moim systemem audio 5.1 DD/DTS posiadającym złącze optyczne i komplet analogowych bez hdmi, myślę, że 55" będzie wystarczające, odległość od TV ok. 3m., wbudowane audio w TV nie ma znaczenia, soundbarów nie zamierzam podłączać.

Oglądam głównie Sci-Fi oraz fantasy na VOD: Netflix, Disney+, HBO Max oraz Prime Video. A zatem porządna implementacja Dolby Vision i HDR jak najbardziej mile widziana. Zwykłej TV tradycyjnej nie oglądam nigdy.

Podłączam komputer do TV i grywam np. w Tomb Rider, N4S, Detroit Become Human. PC bazuje na AMD 5900x/6600xt.

Preferuję system Google TV/Android TV, nie jestem przekonana do OLEDów, nie jestem przekonana do marki TCL (podobno problematyczna softwarowo chińszczyzna i awarie sprzętowe tuż po upływie gwarancji), Samsung i LG - zamknięte systemy operacyjne przestraszają mnie pod względem krótkiego wsparcia appek (czy za 5 lat da się na tym coś jeszcze z VOD uruchomić?).

Nie znam się na tym zupełnie. Przesiadam się 12 letniego LG 43" LED, któremu chyba trochę obraz ściemniał, wydaje się mały (albo ja ślepnę), pojawiają się na ekranie poziome pasy szarości w niektórych scenach.

Edytowane przez MsKassandra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. taki:

Telewizor Sony BRAVIA 55 cali XR-55X94K | LED | 4K Ultra HD - Telewizory LED - sklep internetowy Sony Centre (scentre.pl)

czy to dobry zakup?

czy warto dokupić 5letnią gwarancję sony?

coś jakościowo lepsze w tym przedziale cenowym?

Edytowane przez MsKassandra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KamikazePL77 napisał:

Cześć, wysoka jakość obrazu to znaczy jaka? Aby to określić trzeba się samemu naocznie przekonać co widzę, a czego zupełnie nie dostrzegam. Obiektywne różnice (tak z grubsza) w technologii lcd to jasność, input lag,  hdmi 2.1, może być szybkość reakcji matrycy, ale nie każdy to widzi, no i niech będzie jeszcze od biedy to mini led. Czy ty zobaczysz różnicę miedzy lcd za 3.5 a 6.5 tysiąca nie wiem, ale chyba warto poświęcić parę godzin i sprawdzić osobiście. Oled natomiast to już co innego, ale też ta sama zasada to co powyżej.

witaj,

nie wiem jakie są aktualne trendy więc nie wiem czego oczekiwać.

Dla przykładu powiem, że widzę różnicę między 4k a fhd, i hdr600 a hdr400. Po wielu przymiarkach zakupiłam monitor LG 27gp950 z 4k hdr600. Monitor ma jedną wadę którą musiałam zaakceptować - tj. nie zupełnie czarną czerń. Ale wcześniej testując kilkanaście tańszych monitorów, które generalnie wypadały słabo nawet względem mojego 10 letniego benq. 

input lag jeżeli nie będzie gorszy niż w obecnym tv to będzie wystarczająco

Człowiek w media eksprert przekonywał mnie że full array led z sony jest lepszy niż mini led 4gen tcl z ze względu na lepsze optymalizacje i oprogramowanie sterujące local dimmingiem. Niestety ciężko było to porównać w sklepie, bo po pierwsze TV stały daleko od siebie, każde wyświetlało inne demo, były inaczej oświetlone.

No ale to sprzedawca - nie wiadomo czym się kieruje proponując dany produkt, chęcią szczerej pomocy blondynce czy dobrą marżą dla sklepu / premią dla siebie.

Edytowane przez MsKassandra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...