Skocz do zawartości
xynothir

[+/-3000][gry][Karta Graficzna]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chcę wymienić kartę w swoim sprzęcie, aktualnie posiadam MSI RX 480 Gaming X 8GB.

( Pozostała specyfikacja to  i5-11400F, 16 GB RAM, MSI MAG B560M BAZOOKA, monitor 2k )

Interesuje mnie płynne granie w 2k, nie musi być trybie hiper ultra 🙂

Zastanawiam się nad RTX 3070 TI, albo RX 6800, znalazłem używki w całkiem cenach :

RTX 3070 ti TUF

RX 6800 XT ASUS TUF

XFX RX 6800 BLACK

 

Warto brać Nvidie dla RayTracingu ? Czy brać AMD ?

Poproszę o doradzenie lub ewentualnie odradzenie lub inne propozycje 🙂

 

P.s zależy mi żeby karta była dość cicha. bo mój RX 480 jest cholernie głośny 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Osobiście serce mi mówi że brać Radka 6800 XT , ma dużo VRAMu co kiedyś może się przydać i AMD idzie bardziej na open source. W  grach   ( bez RT )  też pokazuje pazur  - ma wydajność zbliżoną do 3080 :

wfJaJPPWUA5QkphEEPrLNP-970-80.png.webp

Ale wydajność w RT 3070ti bedzie znacznie wieksza . Nawet stary Quake 2 RTX wygląda pięknie , można go też odpalić na radeonie ( Vulkan API ) ale pewnie z jakąś połową klatek mniej . NVIDA ma też parę bajerów jak naprzykład AI generujące fotorealistyczne obrazy , REFLEX etc.

Pamiętaj tylko aby zasilacz miał odpowiednią moc , obie karty potrzebują zdaje się jakieś 300 W w peak`u .

Co do głośności - możesz prędkości fanów/moc zmienić przez soft np.  MSI Afterburner`em itd.

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...