Skocz do zawartości
pin54

RAM do Ryzen 5 3600?

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna MSI B450-A PRO MAX. Aktualnie mam Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black, ale to za mało. Wiecznie zajęte 80-90%.

Wydaje mi się, że łącznie 32GB zamkną temat, ale mam problem ze znalezieniem takich samych kości. Nie wiem czy mogę kupić inne, ale o takiej samej specyfikacji. Jeżeli będą problemy to wtedy raczej wybiorę 2x16GB, ale tu pojawia się pytanie jakie ma być taktowanie?

Komputer służy do pracy, nie do grania.

Edytowane przez pin54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pytanie czy któreś z poniższych pamięci są dual rank?

  • Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Renegade Black
  • Crucial 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Ballistix Red

A może obie opcje to słaby pomysł i lepiej wziąć coś innego? Jeżeli tak, to co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co czytam, to nie jest to żadną regułą, że 16GB jest dual. Co więcej ten sam model w zależności od partii u niektórych producentów potrafi być raz dual raz single.

Sklep potwierdził, że kingston jest dual.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już masz swego faworyta.
Ja mając kilkadziesiąt kości 2x16 tylko w dwóch miałem SR.
Znajomemu zamawiałem i przyszły SR i wymienił się ze mną na DR, bo było tak jak mówisz ten sam ram, ale już partia inna.
Mi nie przeszkadza jadę teraz na Integrze i nie specjalnie mi to przeszkadza.(byle były obsadzone dwa banki)

Czekam na jakieś APU od AMD w nowym roku i myślę że to będzie spory skok, ze względu na RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...