Skocz do zawartości
ziunio_

Upgrade GPU z GTX 1060

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zmienić grafikę z gtx 1060 na coś mocniejszego. Zastanawiam się nad RX 6750 XT.

Mój obecny zestaw to:

mobo: Asus TUF B550 PLUS

cpu: Ryzen 5600X

ram: 3600MHz CL17 Ripjaws V BlackG.SKILL 16Gb

psu: Corsair RM650 80 plus gold

Zestaw głównie do grania służy, możliwe ze w przyszłości będę próbował sił w OC, ale nie jest to pewne. Zakładany budżet 3-3.5k.

Czy pasuje ta grafika czy może coś innego lepiej będzie zgrywać się z prockiem?

A może ze względu na zasilacz coś słabszego szukać?

Jeśli psu da radę, to czy https://www.al.to/p/742845-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-6750-xt-rog-strix-gaming-oc-12gb-gddr6.html będzie dobrym wyborem?

Edytowane przez ziunio_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o najważniejszym, na kartę chciałbym przeznaczyć 3-3.5k. 

Ogólnie nie jestem entuzjastą high-endu. Do niedawna jeszcze mialem sandy bridge procka. 

A ten rog strix akurat za 3.4k jest na chwilę obecną, także mieści się w budżecie.

Mógłbym zaczekać jeśli byłaby pewność, że przy premierze będzie jeszcze taniej. Bo nowej generacji raczej nie stać mnie żeby kupić. Na tą ledwo jestem w stanie przeznaczyć rezerwy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do wersji Nitro +?

Z tego co widzę to ma niby 290W poboru, czyli 10 więcej niż Pulse. Ale rekomendują zasilacz 750W. Czy mimo wszystko 650W da radę? Czy lepiej wziąć niższy model i zmieścić się w rekomendowanych?

https://www.al.to/p/650240-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-6800-nitro-gaming-oc-16gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...