Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Obecnie posiadam komputer, który kupiłem okazyjnie od kolegi, coraz mocniej zajmuję się teraz obróbką wideo (głównie w programie Adobe Premiere Pro) i zaczyna on najzwyczajniej nie wyrabiać.

Średnio się znam na komputerach, jeśli chodzi o aspekty sprzętowe, na ten moment dokupiłem 2 kości RAM (2 × 8 GB, wcześniej były w niego wsadzone 2 × 4 GB, więc łącznie mam teraz 24 GB), jednak to też nie wystarczyło.

Zastanawiam się jakiego zakupu dokonać, największym problemem dla mnie jest to, że jak już sporo pracy włożę w edycję, dodam sporo efektów, dźwięku itp. to komputer zaczyna się najzwyczajniej mulić i nie wyrabia z renderingiem tego wszystkiego w tle (a przynajmniej tak mi się wydaje, że o to chodzi). Wówczas, tak jak wcześniej pokazywało mi, że mam zajęte 100% memory — i dlatego dokupywałem pamięć RAM, teraz pokazuje mi 100% obciążenia CPU przy takiej bardziej wymagającej obróbce.

Dlatego pierwszym logicznym wyborem, jaki się nasuwa, jest kupno nowego procesora.

Mój kolega jednak stwierdził, że lepiej zainwestować w kartę graficzną, polecił mi również to forum, w celu dopytania. 

Poniżej zamieszczam obecne parametry mojego komputera, będę również ogromnie wdzięczny za wszelką pomoc i propozycje, co wy byście tutaj dokupili.

Komputer wykorzystuję tylko do tworzenia treści na YouTube, czasem obejrzę jakiś film. Programy, z których korzystam to Adobe Premiere Pro, Photoshop, After Effects oraz Audacity.

Budżet, jakim dysponuję to... w sumie to zależy. Mogę zainwestować w coś lepszego na raty, na razie chciałbym włożyć w niego np. nowy procesor (lub kartę, w zależności od tego, co będzie lepszym upgradem) do 1000 złotych i zobaczyć jak to wpłynie na pracę. Jestem oczywiście otwarty na wszelkie inne propozycje, jako że, jak powiedziałem, nie znam się 😜

Z góry dzięki za przeczytanie posta i Waszą pomoc.

Pozdro!

 

SPECYFIKACJA

Device name    DESKTOP-S471OR7
Processor    AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics       3.70 GHz
Installed RAM    24,0 GB (21,9 GB usable)
Device ID    2409C928-477B-4211-A4D5-1A09F84680F4
Product ID    00326-10050-21171-AA564
System type    64-bit operating system, x64-based processor
Pen and touch    No pen or touch input is available for this display
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...