Skocz do zawartości
edek

Dialog CDI+Aethra+BF-810

Rekomendowane odpowiedzi

zapodałem sobie przejściówke USB>Serial DB9 coby transferek podskoczył z miernych 10 kB na ok 15 kB i Mandrake 9.1 niestety nie widzi modemiku , ale jak podepne modem bezpośrednio do COM-a to wszystko działa git, tylko że transerek cienki, nadmieniam że pod unstabile XP działało git, niestety producent BF-810 (BAFO) nie robi sterów pod Linuxa :cry:

prosiłbym o pomoc :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwerter jest pewnie przezroczysty dla systemu operacyjnego, wiec sterownikow mu nie trzeba. To moje domysly. Obslugiwac to mozna, korzystajac z portu USB, do ktorego jest podpieta przejsciowka. W plikach konfiguracyjnych zmieni sie wiec ustawienie z /dev/ttyScostam na /dev/costam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dev/costam tylko dev/usb to chyba oczywise ze jesli wybiera sie inny port to nie bedzie dzialac :) Ja mam takie same urzadzonko i nie potrzebuje zadnych przejsciowek zeby uzyskiwac takie transfery wystarczy lata na jadro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja mam takie same urzadzonko i nie potrzebuje zadnych przejsciowek zeby uzyskiwac takie transfery wystarczy lata na jadro.

a co powiesz na to: w moim mobo jak w podpisie jest ITE IT8705F obsługujący COM-y i to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o obsługuje max do 115kB a dialog daje 128kB więc jakim cudem uzyskam transferek na poziomie 15-16 kB bez przejściówki !!! 8O

a tu są chipsety na których między innymi ten numer przejdzie bez przejściówki (te pow 115) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde przecie mowilem ze mozna zalatwic nowy ster do ttySX ! PO co placic jak mozna miec za darmo tak samo pod WinXP ! Troche burzy mozgow i po klopocie :D Jak nie wierzysz to poczytaj na infojama.pl tam jest ale pod winde (choc gdzies przewija sie link do linuksowego patcha na kernel , chyba w komentarzach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko; dlaczego jak za każdym kiedy włączam kompa i próbuje połączyć sie z netem to musze z konta roota użyć tych poleceń:

/sbin/ifup ppp0 a potem /sbin/ifdown ppp0 co zrobić żeby tego za każdym razem nie wpisywać ???

 

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...