Skocz do zawartości
J-A-J-O

Problem z Płytą Główną(KT400)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płyte taką jak w podpisie. Chodzi o to że gdy podkręcam procek więcej niż mam obecnie np. do 13.5x166, windows się ładuje, po jakimś czasie się restartuje i już komp nie post'uje(ale mi się rymło :lol: ). Musze odczekać jakiś czas by znowu uruchomić komputer. To samo jest z pamięciami gdy ustawiam CL2, win pochodzi następnie wyłącza się, komp nie chce postować, musze odczekać. Czy możliwe że to wina przegrzewającego się chipsetu pł. głównej? Jego temp. dochodzi do 48 stopni. Tłumaczyło by to, fakt że musze odczekać po restarcie kompa, by go włączyć i odkręcić. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś miał taki problem i wystarczy poszukać na forum??

Zwisy windy to mo0że być problem napięcia na procu, natomiast w drugim przypadku cl2 to raczej nie dla elixirów.

48 C to jeszcze nie dużo, natomiast co do tego czzekania to miaqłem podobnie na vaxp i nie wiem od czego to zależy.

Poszukaj, o tych płytach było mnóstwo topic'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda żeczywiście na chipset, może procek ma też za gorąco. Czy ta płytam ma obsługę diody termicznej, może ma za niską temp ustawioną. Różnie z tym bywa, może zasilacz zdychać choć to najmniej prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz GB 7vaxp a w tej mobo chlodzenie chipsetu to powazny problem 48*C to chyba troszke duzawo zaduzawo proponuje: wymien paste pod radiatorkiem na jakas na bazie srebra a najlepiej wymien chlodzenie na np.: zalmana ZM-NB32J to powinno rozwiazac twoj problem albo zeby sie upewnic wrzuc przed chipset jakis wentyl 80x80 to zbije jego temp. zobaczysz wtedy co sie dzieje. To po pierwsze po drugie to twoj proc tez nie ma za zimno i tez przydaloby mu sie lepsze chlodzenie to rowniez moze powodowac restarty. Jedno jest pewne twoj problem to napewno problem chlodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już zalmanka, temp NB niższa o jakieś 3-4 stopnie, ale mam jeden problem nie moge ustawić napięcia 1, 75 :!: Komp nie wstaje, nie wiem co robić :!: Aha jeszcze jedno wymieniłem paste na procku na zalmanową, teraz ma 57stopni w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...