Skocz do zawartości
letrev

PLAY STATION II czy HIGH-END KOMP(P4 3.06GHz+GF FX5900Ultra)

PLAY STATION II czy HIGH-END KOMP(P4 3.06GHz+GF FX5900Ultra)  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. PLAY STATION II czy HIGH-END KOMP(P4 3.06GHz+GF FX5900Ultra)

    • PS2
      13
    • HIGH END PC
      77


Rekomendowane odpowiedzi

CZŁOWIECZKU MARNY PISZ NA TEMAT A NIE JAKIES FARMAZONY MI TU TLUCCZESZ !!!! 

 

PRZETŁUMACZ NAJPROSCIEJ JAK UMIEM JAK PODLACZYSZ POD TEN SAM TELEWIZOR PS2 I PC Z TA SAMA GRA (WYDANIE PS2 I PC) TO OBRAZ GENEROWANY PRZEZ PC BEDZIE LADNIEJSZY ... TAK/NIE ? ? ?  ? ?? ? ? ? ???  ??? ? ? ?

Po pierwsze to bez Capslocka mogłeś napisać to samo, ale widać masz zbyt emocjonalny stosunek do tematu i sprzętu komputerowego. Jeżeli podłaczysz pod ten sam TV to odp. brzmi NIE.

 

P.S.

Jaki temat takie odpowiedzi :wink:. Trzymaj się i na przyszłość bez caps-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie to ankieta jest bez sensu ponieważ sprzęty różnią się cenami _kilkukrotnie_. Taki "wybór" to ściema i pokazuje że autor ankiety nie ma pojęcia czego chce (no offence) oprócz wywołania zadymy na forum :wink:

Ja bym nie wziął ani ps2 ani blaszaka za n000zł tylko nowego GBA z podświetlanym ekranem, FLASH 32MB i programator 8) ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie smiesza co niektore tutaj wypowiedzi :? Jak mozna porownywac konsole z PC'tami.Przyciez to zupelnie inna bajka.PS2 zyje nie dzieki konwersja z pieca,ale dzieki swoim WIELKIM seria jak TEKKEN,GT itd..Zaden zatwardzialy PC'ciarz nigdy nie doceni jakiejkolwiek konsoli...to poprostu inny klimat gier.Ja uwielbiam wyscigi,mordobicia i wszelakie gry arcade, to tego konsola jest wysmienita i pod tym wzgledem zjada kompy na sniadanie.Zaden szanujacy sie konsolowiec nigdy nie bedzie gral w szczelanki fpp na konsoli bo to sie mija z celem.Zreszta sprzet powinno sie kupowac dla gier, a nie dla mocy obliczeniowej ktore nie jest az taka wazna sprawa jak w naszych komputerkach.Przy produkowaniu gry na konsola optymalizuje sie kod gry zeby dzialala plynnie na danej konsoli,z pecetami jest odwrotnie......wszyscy robie gry na odp****** bo przeciez wystarczy kupic R9800Pro i bedzie chodzic plynnie.

 

Ja mam i mojego piecka i Dreamcasta i napewno go nie sprzedam ze wzgledu to cudowne tytuly takie jak Shemue I i II,GrandiaII,SoulCalibur,Dead or Alive 2 i LeMans24..itd...te gry to osmy cud swiata w porownaniu z tymi gniotami ktore odjakiegos czasu wychodze na PeCeta.To poprostu jest inny klimat gry.

 

Jak ktos lubi Quake'a to kupuje kompa,a ja ktos woli Virtua Fighter 4 to kupuje PS2....i tyle,nikogo nie obchodzi w jakiej rozdzilczosci wyswietlany jest obraz,wazne ze sie cacy gra :? 

 

A cala ta dyskusja to poprostu do niczego nie prowadzi bo na forum siedze prawie sami zagorzali zwolennicy pecetow i to oni wypowiadaja sie o konsolach w taki a nie inny sposob.

Świetny komentarz

 

No to tak mam to co w podpisie i ps2. Czytam te wszystkie opinie "znawców" i myślę sobie.....

Człowieku pececiarzu widziałes kiedyś Virtua Fightera 4, Tekkena 4, Devil may cry...? Raczej nie. Zobacz i wtedy napisz coś naprawdę w miare obiektywnego.

 

Widziałem i co nic nadzwyczajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie to ankieta jest bez sensu ponieważ sprzęty różnią się cenami _kilkukrotnie_. Taki "wybór" to ściema i pokazuje że autor ankiety nie ma pojęcia czego chce (no offence) oprócz wywołania zadymy na forum :wink:

Ja bym nie wziął ani ps2 ani blaszaka za n000zł tylko nowego GBA z podświetlanym ekranem, FLASH 32MB i programator 8) ot co.

a kogo obchodzi ile to kosztuje? :evil: naucz sie czytac tematy(dokladnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem z caps bo co 2 post = " Ja bym wybral PC zamiast ... " a tak na prawde to mnie to *^%*^%(^$&*^%( obchodzi co kto by wolal ... Pytanie zadane jest moim skromnym zdaniem dosc jasno sformuowane i niezle wytlumaczone w 1 poscie...

Wiec zanim ktos zacznie najezdzac niech przeczyta najpierw cala dyskusje a pozniej napisze cos rozsadnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wiekszosc osob w ogole nie czyta tresci topiku tylko sam tytul.... i zaczynaja sie gupie dyskucje..... Chcecie podadac na temem pc vs ps2 to na gry.wp.pl idzcie... I czytajcie ludzie a nie piszcie bzdury!!!

Pytanie bylo jasne co ma wieksze mozliwosci graficzne: PC czy PS2.

Odpowiedz jest oczywista....PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze pececik szybszy i lepszy, dobrym przykladem jest gra painkiller, autorzy zapowiedzieli ze gra bedzie wydana na pc i xbox-a, pewna osoba mu zadala pytanie czemu nie wydaja na PS2, a on na to ze Painkiller na PS2 nie ruszy bo ma za wysokie wymagania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro X-Box ma GF3 i jest szybszy od Ps2 o ok 30% a do PC mozna włorzyc karte 300% szybsza od GF3(X-BOX) np 5900Ultra to juz mamy odp.

A słyszałeś kiedys o otymalizacji kodu gier???

 

Chodzi o to że gry na ps są pisane pod odpowiednią konfigurację sprzętową, co pozwala tak opracować kod, że będzie bez problemu chodził na słabszym sprzęcie w porównaniu do takiej samej gry na PC. Pozatym PS podłącza się do TV, więć gry chodzą w jendej rozdzielczości, bodaj 800X600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac calego topicu wiec sie wypowiem co o tym mysle.... (tzn TV vs MONITOR):

pogrywalem swojego czasu w RETURN TO CASTLE WOLFENSTEIN..... na monitorze bylo ladnie.... po prostu ladnie. ale jak odpalilem na TV (taki stary unitra :)), to byl wypad :D jak qmpel do mnie zaczal walic z miotaczem ognia to :lol: wszystko co widzialem na monitorach sie chowa przy TV do giercowania. dlatego konsole sa podlaczane pod TV..... aby podciagnac jakosc obrazu....

 

 

btw, jezeli ktos juz to powiedzial, to nie bluzgajcie mnie :P nie chce mi sie czytac calosci a jak widze txt typu "mozna sobie kolorki wykalibrowac" to mnie trafia.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze pececik szybszy i lepszy, dobrym przykladem jest gra painkiller, autorzy zapowiedzieli ze gra bedzie wydana na pc i xbox-a, pewna osoba mu zadala pytanie czemu nie wydaja na PS2, a on na to ze Painkiller na PS2 nie ruszy bo ma za wysokie wymagania  :D

szybszy nie znaczy lepszy o bosz... :o

zrozum czlowieku ze lepsza grafika nie oznacza lepszej frajdy, i nie oceniaj gry po jej wymaganiach ('kosmiecznie duże wymagania? to musi być extra giera :o ')

jak pisalem ja bym wybrał pc bo posłużyłby mi on nie tylko do gier

gdybym mial mowic tylko o grach to nie wybrałbym niczego bo na obu platformach jest na czym pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze pececik szybszy i lepszy, dobrym przykladem jest gra painkiller, autorzy zapowiedzieli ze gra bedzie wydana na pc i xbox-a, pewna osoba mu zadala pytanie czemu nie wydaja na PS2, a on na to ze Painkiller na PS2 nie ruszy bo ma za wysokie wymagania  :D

szybszy nie znaczy lepszy o bosz... :o

zrozum czlowieku ze lepsza grafika nie oznacza lepszej frajdy, i nie oceniaj gry po jej wymaganiach ('kosmiecznie duże wymagania? to musi być extra giera :o ')

jak pisalem ja bym wybrał pc bo posłużyłby mi on nie tylko do gier

gdybym mial mowic tylko o grach to nie wybrałbym niczego bo na obu platformach jest na czym pograć

 

on powiedzial szybszy i lepszy a nie szybszy wiec lepszy - nie czepiaj sie go.

poza tym temat dotyczy co generuje lepsza grafike i robi to PC. BTW PS2 nie ma nawet pixel shadera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze PC. PS2 niby sobie smiga na TV 60 fps ale co to za rozdzielczosc :?: Sredni komp by tyle wyciagnal...

Ogladajac T3, VF4 czy tam jakies GT3 mialem jakies takie wrazenie ze taka grafe juz widzialem, nic nadzwyczajnego.

A FPP na padzie :?: Mialem okazje. Po prostu smiech na sali :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm moje zdanie jest takie:

PS2 bawilem sie wiele razy i uwazam ze na tv gry wygladaja bardziej realistycznie - porownywalem u siebie na sony vega 29" 100Hz jedna gre z braku innych - vice city i panowie... na pc kolory sa plastikowe a na ps2 sa naturalne bardziej i do tego gra jakos ogolnie wyglada hmm jak zdjecie ciezko to okreslic dokladnie.

 

Osobiscie jestem zdania ze pecet nadaj sie do gier strategicznych oraz symulatorow i moze fps. Jesli ktos chce naprawde grac w gry ktore maja ciekawe pomysly i poprostu rozerwac sie po pracy to konsoli nie zastapi pecet.

 

Osobiscie uzywam od dawna Dreamcasta i zadna gra na pc nie daje mi takiej frajdy jak shenmue, virtua tennis 2k2, metropolis street racer, jet set radio, sonici, virtua fighter 3tb, soul calibur, vanishing point - moge tak wymienc ze 100 pozycje w ktore gram stale na DC. Ile takich gier jest na pc w ktorej gracie miesiacami i nigdy nie macie ich dosc? ja niestety nie znam takich na pc. Na ps2 istnieja doskonale gry. Tam nie jest wazne jaki dx, ile fpsow wyciaga w jakiej rozdzielczosci. Tam sie rozkoszuje czlowiek GRANIEM anie jaraniem grafika czy fpsami.

 

Wiele graczy z mlodego pokolenia pecetowych tak naprawde nie wie co to znaczy granie - jaraja sie ze im dobrze dziala i graja nie w celach rozrywkowych a w celu sprawdzenia sprzetu.

 

Dremcast mimo swojego wieku jest doskonala przepustka do krainy wielkiego grania:) cena to 250zloty :) btw scena DC zyje :) http://www.dcemulation.com emulacje innych maszyn oraz gry i dema scenowe.

 

Jesli ktos nie uzywal konsol to nie wie co to znaczy GRAC.

 

dopisane po lyku piwa: dlaczego do cholery kazdy uwaza ze w fps na konsolach gra sie na padzie co? niby nie mozna kupic klawiatury i myszki? MOZNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby mozna, ale ile znam osob z konsola (troche ale bez przesady :) ) tak zadna czegos takiego nie posiada (siana zal, czy co :?: ) Niewazne. Ja gralem na padzie i takie sa moje wrazenia. Kolory sa plastikowe :?: Moze przyzwyczailes sie do tych nisko-rozdzielczastych :D z konsol (bez urazy of kozz) Wg mnie grafa lepsza na piecu, ale ilu ludzi tyle opinii i trza sobie samemu sprawdzic co ladniejsze 8)

 

Btw. co mi sie jeszcze nie podoba w konsolowych gierkach to to, ze sa strasznie krotkie (np gta3 i RedFaction (3,5 godz :?: :?: ) i nie mowie tu o 'rpgach'. no nic. tyle mojego gadania 8)

 

Update

W tym topicu chodzi o to co ma lepsza grafe, a nie na czym i w co sie lepiej gra wiedz piszcie (ja chyba tez :oops: ) na temat 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem zdecydowany.

Posiadalem PSX i DC ( do dzis wspominam z lezka w oku) gralem na PS2

W zasadzie to daremne sa IMHO przekomarzania sie ktore lepsze.

IMO : jezeli typowo do grania to console, jak cos wiecej to PieCyk :)

Najlepszym IMHO wyjsciem jest posiadanie kilku roznych platform.

W niektore gry lepiej sie gra na PC (chyba ze masz klawe, mialem i klawe i mysze do DC) w inne na konsolce.

Nie widze sensu przekrzykiwania sie o wyzszosci ktorejs z platform, kazda jest stworzina do czego innego, i najczesciej dopbrze speknia swoja role.

Ale to tylko IMHO. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kazdy sensownie myslacy czlowiek nie bedzie wybieram miedzy konsola a komputerem. Konsola nie jest stworzona w celu zastapienia komputera ale jakos centrum rozrywki - granie, ogladanie filmow, sluchanie muzyki i zabawa w emulatory. Wiadomo ze do prac nad tekstem, obrazem itp potrzebny jest komputer.

 

Krotkie gry hmm moze masz inne pojecie o dlugosci gier - dla mnie gta vc jest cholernie dluga gra moze dlatego ze mam czas 2 godzinny dziennie na taka rozrywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem o zwyklym gta3, nie vc bo ta rzeczywiscie jest dluga. Ale zobacz sobie takie Red Faction, gdzie liczony byl czas gry: 3,5 godz :?: Malo jak dla mnie. W nic innego z konsoli nie gralem (chyba) wiec sie nie wypowiadam 8) no i jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie 100-150h jak na PC 8)

Pewnie i takie sie znajda, ja widzialem/gralem tylko kilka erpegow i kazdy byl cholernie dlugi.

 

PS. co to niby na PC jest takie dlugie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w FFX na PS2 grałem ponad 170 godzin (czas zapamiętany przez grę), a i tak nie udało mi się jej rozpracować na maxa, więc nie wydaje mi się, że na PS2 są tylko krótkie gry...

Gram na PC i na PS2 i mam w d.pie to, która oferuje w porywach lepszą grafikę - liczy się wyłącznie grywalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie- byle przeciętny komp rozwala graficznie PS2- mowa o odpowiednikach np. Colin 3. Na konsloli wyglada to jakby low detail na PC :? Wogóle to jakoś nigdy nie lubiłem konsol- gapić się w TV i grać- nie jest po prostu ostro inie widać przestrzeni, a TV mam dobry. Po to kupiłem sobie nawet bezprzewodową kawiaturę i mychę ( ta leży w szawce teraz, bo kupiłem 2 na kablu- szybsza). Ale tak- próbowałem grać np. Wolfensteina...i [gluteus maximus]- cięzko jakoś- zdjąć kogoś z daleka to wogóle miazga. Poza tym większość TV ma rozdzielczość 756x352 ( cos takiego-poprawcie mnie, bo nie pamiętam) i zwiększanie rozdzelczości nic nie daje właściwie- efekt rozmycia murowany. Wiem, bo podłaczam kompa by glądać filmy- 640/480- ostro, 800/600- już trochę gorzej- 1024/768- miazga. Mi w każdym razie gra na TV nie odpowiada. Filmy tak, gry nie. I nie pomorze PS2 nawet Plazma od Philipsa- to dopiero kwadraty wyłażażą :P A z tego co słyszałem, to animacja na PS2 się potrafi rwać- sam widziałem Getaway- tak z 15 fps heh :P PS2 umiera- PC never die!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...