Skocz do zawartości
Peterq

Radeon i jego wyjscie TV magia:(

Rekomendowane odpowiedzi

. 8O ...bawie sie teraz wyjsciem tv bom nigdy nie mial, bardzo ladnie to wyglada, ale ustawiania w 3 d.u.p.y. swoja droga jak ustawie moj tv na klona tego co mam na monitorze to jak puszcze se film to na monitorze go widac a na tv tylko czarne puste okno vplayera, moze wie ktos co to jest?? to samo jak robie zrzut obrazu z filmu to w bitmapie jest tylko ramka vplayera i tyle czarno.....wogoole niech zyje winxpsp1 magia:) 8O :? 8O

 

a moze ktos wie jak mu dac ustawienia 50hz, bo na 60 to mi na telewizorze takie paski lataja, co prawda widac to tylko z jednegpo metra ale i tak mnie wkurza....

 

moze zna ktos linkdo jakiejs instrukcji jak to wszystko poustawiac, bo ja szukalem i nigdzie nie ma :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Żeby film był na TV, to telewizor musi być ustawiony jako podstawowy ekran (niebieskie przyciski na karcie Ekrany).

2. Żeby zrobić zrzut z filmu, musisz mieć program, który obsługuje nakładki, np. HyperSnap-DX.

O obu sprawach już było trochę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. 8O ...bawie sie teraz wyjsciem tv bom nigdy nie mial, bardzo ladnie to wyglada, ale ustawiania w 3 d.u.p.y. swoja droga jak ustawie moj tv na klona tego co mam na monitorze to jak puszcze se film to na monitorze go widac a na tv tylko czarne puste okno vplayera, moze wie ktos co to jest?? to samo jak robie zrzut obrazu z filmu to w bitmapie jest tylko ramka vplayera i tyle czarno.....wogoole niech zyje winxpsp1 magia:) 8O  :?  8O 

 

a moze ktos wie jak mu dac ustawienia 50hz, bo na 60 to mi na telewizorze takie paski lataja, co prawda widac to tylko z jednegpo metra ale i tak mnie wkurza....

 

moze zna ktos linkdo jakiejs instrukcji jak to wszystko poustawiac, bo ja szukalem i nigdzie nie ma :roll:

Primo odepnij antene TV, najparwdopodobniej to ona powoduje te paski.

 

Secundo włacz tryb teatralny, wtedy nie bedziesz mial problemow z ogladaniem filmow na tv (tv musi byc ustawiony jako drugi wyswietlacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a jak tio sie robi i gdzie?? latwo powiedziec

Nie wiem jak u was ale u mnie oglądam na tv i na monitorze filmy i jest ok. Mam ustawione w zakładce >> nakładka>> opcje trybu klonowania - to samo na wszystkich, i w zakładce >>zarządzanie kolorami>> dodałem profil dla mojego monitora i ustawiłem jako domyślny. A w trybie teatralnym( zakładka >>nakładka>>opcje trybu klonowania) puszczam tylko filmy z dubbingiem gdyż wtedy na TV idzie tylko wideo bez napisów itp.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie playerka g400 i będzie ok. :)

Nie chce żadnych G400 ani nic takiego boto puści tylko napisy i nic innego. A ja mam tv w drugim pokoju i myszką radiową ustawiam film, wielkość trzcionki pauzy itp i ten G coś nie rozwiązuje sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie playerka g400 i będzie ok. :)

Taaak, nie ma nic bardziej potrzebnego, gdy masz kartę ATI, niż kodek napisany dla Matroxa G400, żeby poprawić jakiegoś tam buga. Gratuluję koledze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie playerka g400 i będzie ok. :)

Taaak, nie ma nic bardziej potrzebnego, gdy masz kartę ATI, niż kodek napisany dla Matroxa G400, żeby poprawić jakiegoś tam buga. Gratuluję koledze ;p

u mnie na Ti4200 naprawiło ten efekt o co ci chodzi :?:

 

poza tym DivxG400 to filtr a nie kodek :!: - instaluje sie go NA codeki divx'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce filtra chlopie, filmy chodza zupelnie fajnie jak uruchamiam w vplayerze na 640x480, tylko mi sie mysli jakby tu zrobic, zebym mial to samo na tv i na monitorze, zeby dopasowal rozmiar pulpitu co to ja mam 1024, na swoj 640...czy iles tam,a le widocznie nie da sie tego zrobic, filmy oglada sie super, a po sugestji kolegi madrego i wyjeciu anteny paski znikly zupelnie i jestem mega szczesliwy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a jak tio sie robi i gdzie?? latwo powiedziec

Nie wiem jak u was ale u mnie oglądam na tv i na monitorze filmy i jest ok. Mam ustawione w zakładce >> nakładka>> opcje trybu klonowania - to samo na wszystkich, i w zakładce >>zarządzanie kolorami>> dodałem profil dla mojego monitora i ustawiłem jako domyślny. A w trybie teatralnym( zakładka >>nakładka>>opcje trybu klonowania) puszczam tylko filmy z dubbingiem gdyż wtedy na TV idzie tylko wideo bez napisów itp.

:wink:

Ja jak pisałem wyżej oglądam na tv i monitorze to samo w rozdziałce 1024X768, i jest super ( mam 17 metrów kabla )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto ma GF2mx to lepiej niech się nie wypowiada co do tego czy G400 pójdzie na kartach ATI.

 

Jak wielu foruwiczom i mi ten programik pomógł - tylko że gość nie może sobie włączyć trybu teatralnego.

 

 

Nakładka - ustawienia trybu klonowania - tryb teatralny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych pasków, to tak jak już ktoś skomentował - odłącz zwykłą antenę od telewizora, to powinno załatwić sprawę.

"a po sugestji kolegi madrego i wyjeciu anteny paski znikly zupelnie i jestem mega szczesliwy:)"

 

kolega spal czy czytanie nie idzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto ma GF2mx to lepiej niech się nie wypowiada co do tego czy G400 pójdzie na kartach ATI.

 

Jak wielu foruwiczom i mi ten programik pomógł - tylko że gość nie może sobie włączyć trybu teatralnego.

 

 

Nakładka - ustawienia trybu klonowania - tryb teatralny :)

DivXG400, pisany dla kart Matroxa, posiada kilka opcji istotnych tylko dla tych kart, ale działa z wszystkimi innymi. Używany jest jednak wtedy wyłącznie do automatycznego nakładania napisów, stąd porada o treści "zainstaluj sobie playerka g400 i będzie ok" przy pytaniu o brak obrazu na TV była dość zastanawiająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Ti4200 naprawiło ten efekt o co ci chodzi :?:  

poza tym DivxG400 to filtr a nie kodek :!:  - instaluje sie go NA codeki divx'a

Ale jaki efekt??? 8O 8O 8O

 

DivXG400 was first brought to live to work around incompatibility with DivX ;-), MS MPEG4, WM7, WM8 codecs and Matrox G400/G450 drivers/hardware.

To jest istota DivXG400. Wszelkie dodatkowe opcje to bajery, obecne w 10000 innych programów, np. fddshow (napisy, panscan, etc). Po [ciach] to instalować, gdy nie ma ku temu obiektywnej potrzeby, a istnieją rozwiązania, hmmm..., "bardziej systemowe"? :?

 

ktoś kto ma GF2mx to lepiej niech się nie wypowiada co do tego czy G400 pójdzie na kartach ATI.

...

Szczekasz???

 

To pójdzie na każdej karcie, kwestia tylko po co, jeżeli naprawdę potrzebne jest tylko na jednej, a zastąpione może być kilkoma innymi.

 

A co to w ogóle za tekst "ktoś, kto ma GF2MX"... masz lepszą kartę? Ciesz się w ciszy. Ch...j Ci do mojej, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...