Skocz do zawartości
maxymili

AIO BeQuiet! Pure Loop 280 - niska wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz montowałem AIO.
Zakupiłem Pure Loop 280 w zestawie są dwa wentylatory 14cm.
Wykorzystałem nową obudowę tego samego producenta Pure Base 500. Całe chłodzenie nie zmieściło się na górze ponieważ zawadzało o RAM ok 5mm. Zamontowałem więc z przodu co utrudnia wentylację.
Ponieważ górne wentylatory obudowy robiły za duży hałas wyłączyłem je. Mamy więc wciąganie powietrza z przodu i przepływ do tyłu gdzie jest wypychane.
W pulpicie temperatura procka wg speed fana osiąga 49°C. Wydaje mi się, że dosyć dużo. Po uruchomieniu jakiejkolwiek gry lub bencha to już 100°C. 
Czy coś jest nie tak? Może pompa nie działać?
Przed montażem sprawdzałem ilość płynu i było pełno.

obraz_2022-10-11_135534366.png
Obudowa w okolicy chłodzenia po obciążeniu 15 minut jest mocno ciepła.

A może to tylko błąd odczytu? Buda nie jest tak gorąca jak była z chłodzeniem powietrznym.

cpu 100.png

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie te temperatury.

Ty masz tego procka co link w 3dmarku w podpisie? i5-8600k? Niepodkręcony?

Najbardziej mi to wygląda na problem z dociskiem bloku do procesora. Za słaby lub nierównomierny docisk? Może za mało/ za dużo / brak pasty termoprzewodzącej?

Sprawdź czy węże ciepłe i nagrzewnica. Jak ciepłe tzn. ze pompa działa i woda płynie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cochin napisał:

Kiepskie te temperatury.

Ty masz tego procka co link w 3dmarku w podpisie? i5-8600k? Niepodkręcony?

Najbardziej mi to wygląda na problem z dociskiem bloku do procesora. Za słaby lub nierównomierny docisk? Może za mało/ za dużo / brak pasty termoprzewodzącej?

Sprawdź czy węże ciepłe i nagrzewnica. Jak ciepłe tzn. ze pompa działa i woda płynie.

 

Niekręcony obecnie. Wcześniej na 8 miedzianych heatpipe dużym chłodzeniu silentapc też były takie wysokie. Zamieniłem licząc na wyraźny spadek temp i no i troszkę jak by niżej, ale potem się rozgrzewa i 100C.

Tak myślę, czy to nie jest wina błędnych odczytów z płyty, bo gorąca od kompa nawet w stresie nie czuć. Backplate się nie nagrzewa.

Odwróciłem obieg powietrza, dałem pompkę na dół. No i żadnej poprawy. Pasta świeża, dopiero co założona.

Zrzut ekranu 2022-10-12 002247.png

Zrzut ekranu 2022-10-12 002345.png

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze dociśnięte. Wcześniej miałem duży radiator i także się grzało, dlatego zdecydowałem się kupić chłodzenie wodne i dalej to samo.

Czy ktoś z forum ma doświadczenie i podjął by się odpłatnie takiego zadania?

Okolice Legionowo lub W-wa. Mogę podjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...