Skocz do zawartości
doomfan

Dziwne problemy z uTorrent i BitTorrent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ostatnio dziwne problemy z uTorrentem i BitTorrentem. Po pierwsze nie działa opcja "nie pobieraj" gdy się ją kliknie na którymś z plików zawartym w danym torrencie. Po prostu pomimo kliknięcia raz prawym przyciskiem myszy na dany plik w torrencie, a później raz lewym przyciskiem myszy właśnie na opcję "nie pobieraj" ten i tak się pobiera. Zauważyłem, że jedyne co działa, ale też nie do końca poprawnie to odznaczenie plików, których nie chcę się pobierać (odptaszkowanie) zanim się uruchomi takiego torrenta. Co to znaczy nie działa do końca poprawnie ? Mianowicie i tak pobiera jakieś części/fragmenty plików, których nie powinien pobierać, bo te zostały odznaczone przed uruchomieniem danego torrenta (odptaszkowane). Co więcej o ile się odznaczy pliki (odptaszkuje) których nie chce się pobierać przed uruchomieniem torrenta to choć nadal pobiera jakieś części/fragmenty plików, których nie powinien pobierać to chociaż te pliki które chciałem pobrać wydają się być w pełni i poprawnie pobrane. Co to znaczy wydają się być w pełni i poprawnie pobrane ? O tym też za chwilę. Natomiast uruchomienie torrenta od razu, a później kliknięcie raz lewym przyciskiem myszy na dany plik a potem raz prawym przyciskiem myszy na opcję "nie pobieraj" powoduje, że te pliki które rzeczywiście powinny się pobrać nie pobierają się wcale albo nie pobierają się w pełni i poprawnie chociaż nie została przy nich/na nich kliknięta właśnie ta opcja "nie pobieraj" tylko jest priorytet pobierania ustawiony na "normalny". Te pliki których nie powinno pobierać oczywiście są pobierane i też tylko częściowo. W rezultacie żadnego pliku nie można otworzyć, bo jest niekompletny. Wracając do tego co to znaczy, że pliki wydają się być w pełni i poprawnie pobrane to mam na myśli to, że o ile dokładny rozmiar pliku w bajtach się zgadza to dokładny rozmiar pliku na dysku też oczywiście w bajtach już się nie zgadza. I tak - wiem, że rozmiar i rozmiar na dysku to nie jest to samo pojęcie, bo rozmiar to rzeczywista wielkość pliku, a rozmiar na dysku to liczba klastrów jakie zajmuje na dysku dany plik, a wielkość pojedynczego klastra na dysku uzależniona jest od tego jaki się ustawi przy formatowaniu dysku rozmiar jednostki alokacji, np. 512 bajtów, 1024 bajty (1 KB), itd.. Tyle tylko, że tutaj ten rozmiar na dysku danego pliku pobranego z torrenta zmienia się gdy np. skopiuję ten wydaje się już w pełni pobrany plik do innej lokalizacji i wcale to nie jest lokalizacja na innym dysku, czy w ogóle innym nośniku danych o innym rozmiarze jednostki alokacji, czyli wielkości owego pojedynczego klastra tylko właśnie dokładnie na tym samym dysku ! I teraz - jak to jest w ogóle możliwe ? Przecież rozmiar każdego pojedynczego klastra na dysku jest taki sam, a tutaj mamy właśnie dwa wydawałoby się identyczne pliki (jeden nazwijmy to oryginał, a drugi jego wierna kopia) na tym samym dysku tylko w innej lokalizacji ! I co - oba pliki niby identyczne, a o różnym rozmiarze na dysku w bajtach na tym samym dysku  ?! Wyjaśni, wytłumaczy mi to ktoś z Was tu na forum. Poza tym myślałem, że może się coś pokrzaczyło na moim kompie lub z uTorrentem, ale na laptopie jest to samo ! Co więcej czy to na laptopie, czy na pececie gdy odinstalowałem całkowicie uTorrenta włącznie z ustawieniami i chciałem ponownie zainstalować uTorrenta to okazało się, że ten nie chcę się zainstalować - po prostu zawiesza się w pewnym momencie instalacji. Wersja uTorrenta którą usiłuję teraz zainstalować to 3.5.5 Build 46514, a poprzednio też była ta sama wersja (na laptopie), a na pececie była wersja 3.5.5 tylko Build 45341. Na jednym i drugim Buildzie są te same problemy o których napisałem powyżej. Na pececie mam zainstalowanego Windowsa 7 Ultimate x64, a na laptopie Windowsa 10 Home x64 wersja 21H2. Dokładne konfiguracje laptopa i peceta podaję poniżej.

Specyfikacja laptopa:

- CPU Intel Core i7 4702mq 2.2 GHz

- RAM 16 GB RAM DDR3

- GPU Intel HD Graphics 4600

- Fujitsu Lifebook E544

Specyfikacja peceta:

- CPU AMD Phenom II X6 1055T 2.8 GHz

- RAM 8 GB RAM DDR3

- GPU AMD Radeon R7 260X 2 GB GDDR5

- MOBO MSI 970A-G46

- PSU Chieftec BPS-500S 500W 80 PLUS Bronze NTRO 85+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...