Skocz do zawartości
MarkPL

Jakie odgłos wydaje Seagate 7200.7 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam jak go "słyszycie" w czasie czytania, zapisywania danych ??

 

Czy dwu-talerzowy bedzie głosniejszy ?? ( mam 120 GB )

 

Zauwazyłem na partycji ostaniej ze jakby jest ten odgłos głosniejszy- jakby mu coś "latało w srodku"oprocz "zwykłego" czytania wydaje taki odgłos o innym tonie - najbardziej na partycji ostatniej - co to moze byc ?? Dysk jest nowy

 

Zauwazyłem tez ze ten inny "odgłos" - jest najbardziej słyszalny np w tescie HDTach na samym poczatku (przed wykresem) przy Random Acces Time - co to moze byc ??

 

Aha, i jeszcze jak go przewracam do góry "nogami" to słychac w nim jakby cos sie przesuwało, to normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj jest glosny, wyraznie slyszalny przy intensywnym zapisie

i odczycie. Dwutalerzowy moze byc glosniejszy, ale nie bedzie

to raczej diametralna roznica, prawdopodobnie nawet nieodczuwalna. :?

 

Co do przewracania do gory nogami, to u mnie wszystko jest ok,

nie ma podejrzanych dzwiekow, wiec Twoja sytuacja jest b. dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z baracudaskiem:P

niby jest rozwiazanie na jego glasna prace - mowie niby bo niemoglem tego sprawdzic.

W mojej barakudizie IV60gb 7200 -halas jest bardzo znaczny od nowosci , natomias u mojego kolesia ten sam dysk chodzi tak cicho ze go nieslychac. Problem lezy w firmware seagate(umnie jest jakis( 1.20a, u kolesia (1.32) - ponoc te pierwsze baraki mialy jakis bug w firmware i jego zmiana na nowszy usunie halas podczas odczytu /zapisu . Niby jedni mowia ze to nie bug tylko -silient mode a drudzy ze seagate dalo pupy w pierwszych barakach.

Na jakims forum chyba pc lab bylo to opisane - ale ja niemoge tego znalezc:P.

 

Pozatym szukalem tego nowego firmware i programu ktorym by go mozna bylo zaladowac na dysk i tez nieznalazlem - moze ktos powie gdize mozna znalezc te programiki i firmware , przetestuje i bedize pewnosc:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...