Skocz do zawartości
Allkey

Rozbudowa Wifi o sieć MESH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako że tu gdzie mieszkam nie ma jeszcze światłowodu zostałem zmuszony do internetu mobilnego.

Obecnie za modem LTE/Router działa Huawei 4G CP4 PRO 2. (strefa bez 5G i to się nie zmieni)
Router jest ulokowany na 1 piętrze przy ścianie od drogi (najlepszy zasięg)
O ile na piętrze nie mam problemu z zasięgiem o tyle na parterze i ogrodzie jest lekka klęska.

Nigdy nie budowałem systemu mesh zawsze dla mnie prostym rozwiązaniem było kupić drogi mocny router i wpiąć go w środek domu.
Obecnego Huaweia nie chce zmieniać ponieważ jest plan na 2023 na światłowód, a mesh zawsze mogę przenieść później bliżej garażu :)

Z tego co wyczytałem najlepszym rozwiązaniem poprawa zasięgu/cena było by do tego wpięcie 2 routerów Mesh do obecnej instalacji.
Jeden na parterze pod modemem drugi na piętrze na drugim skraju domu.

Więc koniec wypocin czas przejść do pytań.

Czy do ww. Routera musze kupić koniecznie 2 satelity mesh od tego samego producenta?
Jeżeli jest coś lepszego od np. Huawei  Ws5800-20 to prosił bym o propozycję. Max który chce na to przeznaczyć to 600zł.
Repeaterów nie chce ponieważ często chodzę po domu i przełączanie sieci będzie irytujące.

Jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie do sieci na stałe wpięte jest ok 20 urządzeń.

Z góry dzięki.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...