Skocz do zawartości
killmann

[2300]Używany zestaw do wszystkiego ale głównie gry itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mógłby ktoś zerknąć fachowym okiem na ten zestawik. Znajomy chce sprzedać za 2300zł może za 2000zł odda, tylko pytanie czy warto coś takiego kupować w takiej cenie czy może lepiej złożyć cos do 3000zł może ciut więcej ale na nowych częściach i będzie to wydajniejsze niż to. Wiem że nie katował tego kompa głownie w mało wymagające gry a też nie wiem czy na tym sprzęcie idzie w coś pograć w jakieś nowsze tytuły bo kolega głównie CS.

Też tak sobie pomyślałem że może poczekać do 20-30 listopada na black friady ? Może by coś staniało i wtedy złożyć cos na nowych częściach nie wiem teraz heh prosze was o rade.

Płyta: MSI Z370 GAMING PLUS

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze 

Ram: [16GB] G.Skill 2x8GB 3000MHz CL16 Aegis

Dysk: 256GB GoodRam 2.5 SATA SSD IRDM PRO GEN.2 (jest jeszcze jeden dysk 1T)

Karta graficzna: MSI Geforce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5

 Procesor: Intel Core i5-8600K

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski są w sumie dwa 250gb jakoś ssd m.2 systemowy i drugi 2T na inne rzeczy też ssd tam się pomylilem że 1tera. No on za 2k by go oddał. 

Bo ja patrzalem na zestawy polecane listopad 2022 to za 3050 jest na AMD 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

to może ja zaproponuje coś innego, na siłę nikt nie będzie ciebie przekonywał do zakupu na co masz wydać piniedzory, czy to ma być nowe czy używane, twój wybór, ale skoro jesteś zdecydowany na odkupienie używanego PC , to sprzedaj od razu tego GTX 1060 i zakup nowego RX 6600, zmieścisz się w budżecie, a RX 6600 zapewnia w każdej grze ilość klatek x2 w stosunku do GTX 1060, czyli "będzie pani zadowolona". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to juz mniej więcej wiem co mam robić. 

Bo ten używany komp tak trochę na siłę kupowany bo potrzebuje a na laptopie nie idzie grać. 

Ogólnie to w budrzecie mam 5000zl i się zastanawiam czy coś kupić nowego tak jak wy proponujecie jakiś zestaw za 3k może 4k czy już za całość te 5k coś nowego złożyć gdyby to miało jakiś duży wpływ na wydajność mógłbym dołożyć jeszcze 1k to max 6k mógłbym wydać. 

Jedni mówią że teraz to najlepszy czas na zakup sprzętu bo ceny spadły w porównaniu do wcześniejszych cen. Hmm nie wiem 

Czy czekać na black friday i wtedy coś upolować..... 

Czy brać tamtą używkę i mieć święty spokój. 

Zapomniałem dodać czy istnieje taka możliwość złożenia PC który nie bierze od hu... prądu czy zasilacz 800w to standard. 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, killmann napisał:

Zapomniałem dodać czy istnieje taka możliwość złożenia PC który nie bierze od hu... prądu czy zasilacz 800w to standard. 

nowy np. na Intelu , procesor bez igpu czyli bez zintegrowanej karty graficznej , trzeba to nieć na uwadze, bo chcąc zakupić CPU który posiada już igpu czyli i5-12400 trzeba by doliczyć 300pln . 

Procesor Intel Core i5-12400F, 2.5 GHz, 18 MB, BOX (BX8071512400F)

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 Dual Fan (SPC307)

Płyta główna MSI MAG B660M MORTAR WIFI DDR4

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (KF432C16BBK2/16)

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/500G)

Karta graficzna Sapphire Nitro+ Radeon RX 6650 XT Gaming OC 8GB GDDR6 (11319-01-20G)

Obudowa SilentiumPC Signum SG7V TG (SPC249)

Zasilacz Super Flower Leadex III 650W (SF-650F14HG)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Panowie brać? 

Czy poczekać do jutra na premiery kart jeszcze? 

A da radę tak powiedzmy do 4k złożyć skrzynkę na maksa wydajna z dobra karta żeby w przyszłości powiedzmy za rok wymienić w niej np procesor czy tam jaka inna rzecz? 

Wiecie teraz taki okres zaraz święta nie pomyślałem i tak na raz wywalić 6k to trochę ograniczy mój budżet świąteczny na prezenty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, killmann napisał:

A da radę tak powiedzmy do 4k złożyć skrzynkę

np.

Procesor AMD Ryzen 5 5600, 3.5 GHz, 32 MB, BOX (100-100000927BOX) 769pln. 

Płyta główna Gigabyte B450 AORUS ELITE V2 465 pln , zamów od razu aktualizacje biosu do najnowszego dostępnego.

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (KF432C16BBK2/16) 300pln. 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 5 MAX (SPC322) 95 pln.

Dysk SSD Lexar NM620 512 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (LNM620X512G-RNNNG 199 pln.

Karta graficzna Asus Dual Radeon RX 6600 Gaming OC 8GB GDDR6 (DUAL-RX6600-8G) 1480pln 

można było by pomyśleć nad karta od Sapphire Radeon RX 6600 Pulse 8GB GDDR6 (11310-05-20G)  ale trzeba było by 100pln dołożyć.  1577pln 

Obudowa Genesis Irid 503 ARGB (NPC-1559) 320pln. 

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140) 300pln. 

cena troszkę poniżej 4tys. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie fajnie a da jakby to wyglądało jakby tam upchnac jakoś radeona RX 6700/6800? A w późniejszym czasie wymienić np procesor itp żeby karty nie ruszać na jakiś czas.

Czy to nie ma najmniejszego sensu? 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za 2 gora 3 lata chciałem już coś konkretnego tam włożyć a nie wiem czy na tym 6600 na fulla pogram a nie chce żeby się coś gotowalo czy coś hehe 

A tak wgl jak to jest teraz bo dużo zestawów z właśnie z kartami RX 6600/6700/6800 jest na prockach AMD to oznacza że intele słabo wypadają w połączeniu z tymi kartami czy po prostu są lepsze AMD wydajniejsze. 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KamikazePL77 napisał:

Nie no no matter na czym siedzę, nie było chyba przez parę miechów postu na tym forum, że coś nie tak z radeonem jeżeli chodzi o sterowniki, także chill out. Zestaw MrT nawet lepszy niż mój bo chłodzenie tańsze.

tak ze dwa lata temu testowałem vega64 , bo okresowo dostaje po kilka szt. aby wymienić paste i termopady, takie tam kontakty z "górnikami", to wtedy faktycznie w grach zdarzało się ze gra sama potrafiła się wyłączyć  , teraz na w połowie października tez coś dostałem do roboty, to mowie zainstaluje najnowsze sterowniki i zobaczę kilka tytułów , powiem szczerze byłem bardzo pozytywnie zaskoczony , ziro problemów.       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym znalazłem na necie cos  takiego wydaje się być dużo lepsze od tamtego wcześniej co pisałem. 

Intel Core i5-7400 CPU @ 3.00GHz

RAM: 16GB

Dysk: 120GB jakiś SSD

Plyta : ASRock H110m-DVS

Karta graficzna: Radeon RX480 8GB 

Zasilacz: Vero L2 600w 

Niestety obudowy nazwy nie znam. 

Cena to 1700zl warto brać? 

Czy dać sobie juz spokój z używanymi kupić nowy. 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, killmann napisał:

Czy dać sobie juz spokój z używanymi kupić nowy.

popatrz dobrze na ten CPU, i5-7400 to jest 4r/4w w grach będzie dostaw zadyszki, wiadomo ze każdy chce jak najlepiej wydać pieniądze i najlepiej jak najmniej, ale zakup takiego zestawu raczej nie da satysfakcji w nowszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a co myślisz żeby do twojego zestawu wsadzić tam Radeona RX6700 XT 12GB?  3.5k teraz chodzi a ta wersja fighter 2400zl.

Albo RX6800. Też promocje widzę są dobre. 

Z wcześniejszą miałem zle info. 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, killmann napisał:

Aha a co myślisz żeby do twojego zestawu wsadzić tam Radeona RX6700 XT 12GB?  3.5k teraz chodzi a ta wersja fighter 2400zl.

Albo RX6800. Też promocje widzę są dobre. 

Z wcześniejszą miałem zle info. 

"będzie pani zadowolona"   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też coś takiego za 3k. Co myślicie? 

To chyba fajniejsze zestawienie. 

Procesor: i5 10400f 2.9GHz - 4.3GHz

Chłodzenie procesora: silentiumpc fortis 3

Karta graficzna: rtx 2060 super 8GB

Dysk: SSD M.2 500GB Samsunga

Plyta glowna : MSI b460m

RAM : 16GB Crosair dominator

Zasilacz: 550W 80+ bronze crosair

Obudowa genesis irid 353 pieć wentylatorów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, killmann napisał:

Mam też coś takiego za 3k. Co myślicie? 

To chyba fajniejsze zestawienie. 

Procesor: i5 10400f 2.9GHz - 4.3GHz

Chłodzenie procesora: silentiumpc fortis 3

Karta graficzna: rtx 2060 super 8GB

Dysk: SSD M.2 500GB Samsunga

Plyta glowna : MSI b460m

RAM : 16GB Crosair dominator

Zasilacz: 550W 80+ bronze crosair

Obudowa genesis irid 353 pieć wentylatorów 

troche zaczynasz być męczący ...

zakup PC to nie zakupy na ryneczku Lidla, może to może tamto wezmę. 

 PC to nie tylko pusty opis produktów tylko , PC o określonych parametrach.

jaka karta graficzna producent model ?

dysk Szajssunga jaki model ?

płyta główna bez radiatorów na sekcji zasilania , przy CPU 6r/12w troche słabo ...

pamięć ram o jakiej szybkości ? 

zasilacz jakiego producenta ?

co jest jeszcze na gwarancji ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że troche maruda że mnie jak małe dziecko już znajomi mówią mi podejmie męska decyzje albo w prawo albo w lewo. 

Tylko wiecie jak to jest teraz tego sprzętu jest od groma i człowiek nie wie co ma wybrać kiedyś było łatwiej heh a jak każdy chce wydać te 4200-4600zl jak najlepiej żeby później nie gadać a mogłem dołożyć 800zl i mieć lepszy procesor czy kartę itp zeby zestaw dawał radę na najbliższe 2-3 lata a później może przyjdzie czas na upgrade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, killmann napisał:

Podsumowując te wszystkie zestawy używane które wymieniłem wedlug waa są do kitu. 

Ktory brać?  I jutro zamawiam. 

 

nie wiedziałem ze używany PC z trzeba zamawiać ? XD 

zakup używanego PC wtedy ma sens, jak płyta główna oferuje możliwości bez problemowego upgrade CPU, co by później nie okazało się ze po wymianie np. i5 na i7, wtedy sekcja zasilania dostaje zadyszki i zegary trzeba ręcznie ustawić na np. zegary bazowe. 

obydwa zestawy używane maja płyty główne "bida edition", no to nad czym tu się zastanawiać ? 

co do nowych zestawów , to masz podane specyfikacje i orientacyjne ceny , a to na ile możesz wydać to już musisz sam sobie odpowiedzieć. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

nie wiedziałem ze używany PC z trzeba zamawiać ?

Ha ha ha chodziło mi że te zestawy które wam podałem to wedlug was syf i nie warto brać lepiej kupić nowy. 

No to mam taki plan poczekam do black friday i kupię jak będzie jakaś na promocji kartę graficzną rx 6700/6800 a później dobiore i kupię do niej procesor, płytę itp jak myślicie dobry plan :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...