Skocz do zawartości
Morguliusz

Kupno monitora - wybór z listy, tudzież propozycje ekspertów :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jako, że zakupiłem już z Wami komputer stacjonarny jakiś czas temu. Przyszedł teraz moment zakupu nowego monitora, a starszy leciwy (LG27EA33) posłuży jako dodatkowy.

Przygotowałem poniżej listę monitorów (niezbyt obszerna niestety), które mniej więcej spełniają moje kryteria. Chciałbym żeby została poddana ocenie ekspertów. Może ktoś z Was już zakupił któryś z nich, bądź poleca kompletnie inny, którego na liście nie ma, a WIE że jest warty zakupu?

https://www.x-kom.pl/porownanie/657027,634544,576722,594048

Obecna karta graficzna to: NVIDIA GTX 3070 TI 8GB

Moje wymagania co do monitora:

  • 27" (nie chciałbym się przesiadać na mniejszy, a większy już mi się nie zmieści)
  • głębokość ze stopą całego monitora, żeby była między 20-25cm, ponieważ mam wąski parapet - tak wiem, że jedna propozycja ma prawie 30cm, zauważyłem to za późno, a już prawie się na niego zdecydowałem)
  • minimum 144 Hz (gry tego wymagają - FPSy 🙃)
  • IPS (czy tam VA? Nie za bardzo w tej kwestii mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie korzystałem z monitorów VA. Wiem, że lubię realistycznie oddane kolory i dobre kąty widzenia stąd IPS 🤪)
  • WQHD (chciałbym już upgrade z full hd, natomiast na dobre 4k nie mam budżetu i obecnie karty graficznej, a zmieniać będę pewnie dopiero na serii 5xxx)
  • budżet to ok. 2k

Od siebie na koniec dodam, że z tej listy mam MEGA dylemat jeśli chodzi o dwa monitory:

Gigabyte G27Q oraz ASUS TUF VG27AQL1A

Oba monitory spełniają wymagania, dodatkowy atut to, aż 3 lata gwarancji i nie zużywają "NIBY" tak dużo prądu podczas pracy. Ogromną zaletą Gigabyte jest to, że jest prawie 1000zł tańszy, co mnie rozwala 😲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...