Skocz do zawartości
largo3

Ryzen 5700G + MB + RAM budżetowo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Planuję wymianę komputera a ponieważ nie gram w nowe gry, to uznałem że APU będzie niezłym pomysłem. Do tego zużycie prądu też ma dla mnie znaczenie, bo komputer działa po 16 godzin na dobę.

Komputera używam głównie do pracy biurowej, (nauki) programowania, sporadycznie do obróbki zdjęć (hobbistycznie w GIMP-ie, nic profesjonalnego) i lekkiego retro-gameingu. Często używam maszyn wirtualnych (VirtualBox). Nie renduję, nie streamuję.

Obudowa, zasilacz i dyski zostają z obecnej maszyny. Potrzebuję płyty głównej i RAM-u, a że nie jestem ekspertem od hardware'u, to proszę o poradę.

Mój zestaw:

  • APU: Ryzen 7 5700G
  • MB: Biostar B550MH
  • RAM: Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB, 3733MHz, CL17 (PVS416G373C7K)

Wiem, że płyta jest bardzo budżetowa, ale ma wszystko czego potrzebuję. RAM spróbuję podkręcić do 4000 MHz.

 

Co sądzicie o takiej konfiguracji?

W przyszłości zamierzam uprościć konfigurację dyskową. Obecnie mam 2 SSD i 2 HDD na 1 SSD M2 i 1 HDD. Zmienię obudowę na mniejszą (może Chieftec CI-01B-OP).

Edytowane przez largo3
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ryzen 7 5700G wsparcie tylko dla PCIe 3.0 , także dyski M.2 czy karty graficzne wykorzystujące PCIe 4.0 będą działać i kilka % wolniej.

jakoś płyta główna bez radiatorów na sekcji zasilania do mnie nie przemawia, a wystarczy dołożyć 100pln i np. zakupić

MSI B450 GAMING PLUS MAX

albo

Gigabyte B450 AORUS ELITE V2

z tym ramem i podkręcaniem to XD 

CPU ma zintegrowany kontroler pamięci o szybkości 3200MHz , to przy jakiej szybkości platforma będzie pracować stabilnie , to trzeba sprawdzić już empirycznie, i ciekawi mnie ile to będzie u ciebie ? , wstępnie nie zakładał bym nawet tych 3733MHz, tylko niech pierwej stabilnie pracuje na 3200MHz , jeśli tak, to można będzie pokusić się o wincyj MHz.        

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...