Jump to content
mborkowski

Jaki porządny smartfon

Recommended Posts

Huawei P30 Pro i co dalej?

Pytanie do byłych posiadaczy tego telefonu. Co kupiliście następnego i czy jesteście zadowoleni?

Pytam, bo ja po P30 pro jestem obecnie w fazie poszukiwań. Miałem w tym roku już S22, Oppo Find X3 pro, Flip 4, a od 2 dni S22 Ultra. O ile o tym ostatnim niewiele mogę powiedzieć, to poprzednicy nie bardzo się sprawdzili jako następcy P30 pro.

S22 - dramat, zawieszanie się, lagi no i tragiczna bateria, Oppo najlepszy z nich, poza średnia baterią to jedyna wada to w zasadzie brak ładowania QI - dużo jeżdżę i mam uchwyt QI. Flip 4 - świetny telefon, ale mega delikatny - po upadku z około 60 - 70 cm na panele przestał się otwierać i poszedł ekran (ubezpieczony). S22 Ultra w fazie testów, ale już raz się zawiesił i nie pracuje dość płynnie jak na swoje bebechy.

Skoro zwykły S22 to był dla ciebie dramat to S22U będzie nie wiele lepszy - bebechy praktycznie te same , S22U ma wersję z 12 GB ram i większą baterię  oraz większe aparaty .

Skoro cię stać na S22U to obadaj flagowce na MT 9000 czy Snapie 8/8+ Gen 1 jak np. Xiaomi 12T / 12T pro / 12 pro czy OnePlus 10 pro

Miałem zwykłe P30 i ten sam dylemat, stanęło na iPhonie 13 Pro. Męczące były tylko pierwsze 2 dni kiedy okazywało się "ale jak to, nie mogę tego zrobić na iOS?", potem już z górki. Generalnie Huawei w swojej nakładce rżnie jak może od Apple, więc czujesz się jak u siebie. Jestem mega zadowolony i niczego mi w nim nie brakuje. Przed zakupem rozważałem jeszcze Pixela 6 Pro, ale miał kilka bolączek, które go skreśliły. Gdybym stał przed tym samym wyborem dzisiaj, możliwe że wybrałbym Pixela 7 Pro. Widzę sporą tendencję, przynajmniej wśród znajomych, że właściciele Huaweiów przesiadają się na iPhony i nikt nie narzeka 

Jesli masz odpowiedni budżet, polecam przesiadkę na Iphone 14 plus https://ispot.pl/iphone-14-plus Na pewno będzie spora różnica na plus.

Edited by hipe