Skocz do zawartości
tyranxp

[6000] Wymiana karty graficznej GTX 1070 z zestawu i5 10600KF.

Rekomendowane odpowiedzi

Obecna konfiguracja:

  • Intel i5 10600KF + SPC Fera 5
  • MSI Z490 A-PRO s1200
  • Ballistix DDR4 3600 Mhz CL16
  • GOODRAM IRDM 1 TB PCI-e M.2
  • Palit SJS GTX 1070 8 GB
  • MSI MPG A650GF
  • Fractal Design Define C TG Window
  • Monitor Samusng Odyssey G7 32 cale 2560x1440 240 Hz

Co waszym zdaniem na jaką kartę graficzną opłaca się zmienić do takiego zestawu? Czy warto do takiego zestawu kupić Radeona RX 7900 XT która będzie dostępna w grudniu?

Wiem że będę musiał zmienić jeszcze zasilacz oraz obudowe ewentualnie (tej obecnej można max 31.9 cm długości karty włożyć lub 33 cm bez wentylatora) ale martwi mnie czy wpakowanie takiej karty graficznej (RX 7900 XT) do takiego zestawu nie jest przesadą. Zależy mi głównie do grania na wysokich detalach. Obecnie grywam regularnie Destiny 2+przepustka sezonowa. Ale chcę pograć w Far Cry 6 nawet w HD texture gdzie wymagany 11 GB VRAM-u minimum i wiele innych wymagających nowszych tytułów.

Zakładam że wielu was zaproponuje też wymiane CPU+mobo jak chce się wziąć RX 7900 XT żeby nie mieć zbyt dużego bottlenecka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozsądniej jest dobrać podzespoły do tego, co masz.

Odnośnie cpu - jakby jasne, dla najsilniejszych kart, przy 240hz, CPU może być ograniczeniem, ale to też zależne od silnika (konkretnej gry), miejsca pomiaru itd. 

Ten PSU spokojnie powinien ogarnąć całkiem mocne karty, chociaż trochę kłuję w oczy brak pojedynczej 12V (do RTX 3080 raczej na spokojnie - ogólnie wszystko, co ma 2x8pin i podłączyć, tak jak na stronie opisują - pod dwie linie).

Przy aktualnej karcie wszystko od RTX 3060 w górę będzie sporym upgradem, a co do nowych kart, to czas pokaże...

W każdym razie dla mnie wymiana całej platformy (PSU, obudowy, CPU, mobo i ew. ramu, jakbyś szedł w DDR5), ma tylko sens, gdy jest to naprawdę uzasadnione. W 1440p, twoja i5 z dobrym ramem jest bardzo rozsądna. 

 Na ten moment wrzuciłbym tu RTX 3060ti/3070/3080 (moim zdaniem najbardziej opłacalne, przy czym 3060ti oraz 3070 są najbardziej efektywne energetycznie i omijać energetycznego potworka 3070ti), ew., jak się uprzeć, coś od AMD (tu najefektywniejsze energetycznie są RX 6800 oraz RX 6900XT) i tyle. 

Edytowane przez Raidenorius
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność 7900 XT jest bardzo nierówna , raz depcze po piętach RTX4080 a innym razem dostaje baty od starego 3080Ti , dużo zależy od tytułu i ustawień - pomijam RT / DLSS bo tam dalej jest kiepsko .

 

Co do psu - dobre 650W powinno być ok do I5 gen 10 i 7900XT

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu po premierze kupiłem sobie GIgabyte RTX 4070 Ti Eagle OC i jestem z niego zadowolony. Teraz pozostaje kwestia wymiany CPU. Czy trzeba wymienić cały zestaw czy wystarczy wymienić procesor oraz płytę główną i wziąć resztę podzespołów tak jak w pierwszym poście?

Zastanawiam się nad i5 13600 KF tylko nie wiem jaką płytę główną wybrać do tego. Chciałbym żeby płyta miała trochę tych portów USB. No chyba że zaproponujecie inną opcję.

Na obecnym zestawie wraz z RTX 4070 Ti jest trochę tego botllenecku niestety i dlatego pomyślałem sobie żeby jeszcze wymienić CPU. Gorzej wygląda jak gram Destiny 2 używając do tego jeszcze Discorda i tam widoczne są spadki. Nie wiem czy to wina słabego CPU czy też co innego.

Pozdrawiam.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...