Skocz do zawartości
lee1818

Duże opóźnienie renderowania w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  w grach mam bardzo duże opóźnienie renderowania w nakładce wydajności w okolicach 40- 70ms w grach ( zależy od gry ale zawsze jest powyżej 35ms). Z tego co się orientuje to przy 60 klatkach na sekundę opóźnienie powinno wynosić 16ms. Na poprzednim komputerze takie właśnie miałem z monitorem 60hz.

Aktualnie posiadam monitor 165hz (LG 27GP850) i nawet przy dużo większej ilości klatek opóźnienie jest bardzo duże. Na początku myślałem, że to wina mojego procesora (i5 10400f), ale po wymianie na i5 13600kf nic się nie zmieniło. Moja karta graficzna to rtx 3070. Gdzie szukać przyczyny problemu ?

Poniżej załączam SS

AOFjlsj.jpg

iSiSIYF.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz programem LatencyMon czy coś konkretnego w systemie tego nie powoduje.

Ostatecznie włączenie trybu gry w Windowsie może coś pomóc, ale może także zepsuć.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lee1818 napisał:

Nie za bardzo wiem jak ten program ma mi pomóc. Jest tam tyle informacji, że nic z nich nie wiem. 

Witam

trzeba program włączyć na około powiedzmy 5-10 minut , w tym czasie pokazywane są wskaźniki jakie są czasy opóźnień dla danego sterownika np. karty graficznej czy muzycznej , oraz jest zamieszczona informacja po angielskiemu jakie są sugestie programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze czy zmiany w opcjach gry z/na fullscreen borderless vs exclusive fullscreen vs ew. windowed mode coś dadzą, ew. spróbuj zmienić ilość wstępnie renderowanych klatek w panelu Nvidia (1 vs 2 vs 3).

Możesz jeszcze spróbować wyczyścić sterownik w trybie awaryjnym pod DDU i zainstalować od nowa.

Możesz też spróbować jakiejś starszej wersji sterownika.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...