Skocz do zawartości
lukmak5

[10000][Gry] W miare przenosny desktop do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Prosze o pomoc w zakupie komputera do gier. Wiem ze to zakazane na forum ale blagam o pomoc! Od kilku dni o tym czytam i te wszystkie informacje o pamieciach, socketach po prostu ryja mi beret.

No to od poczatku:

Musze kupic wszystko od zera i mam budzet ok 10 000zl

Chcialbym za to skomponowac zestaw na ktorym teraz pogram plynnie w QHD a za 2-3 lata wymienie karte i monitor i przejde na 4k.

Potrzebuje tez ograniczonej mobilnosci wiec calosc chcialbym upchanc do malutkiej A4-H20 https://www.proshop.pl/Obudowa-komputerowa/Lian-Li-A4-H2O-X4-PCIe-40-riser-Silver-Obudowa-komputerowa-Minitower-Srebrny/3053941?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gclid=Cj0KCQiAveebBhD_ARIsAFaAvrF_10PKb1y5yh3vWUs3AumpKdMKrL5xD-vVwFPrvJeVa10-2G0geLkaAjlHEALw_wcB

Jako ze w dalszej przyszlosci planuje wymiane karty, chcialbym aby podstawa byla jako tako perspektywiczna. Mysle wiec zeby kombinowac cos z 13600kf i rtx3080.

Czy moglbym proscic o podpowiedz co kupic biorac pod uwage powyzsze? Nie mam pojecia jaki monitor, jakie mobo wybrac, jaki ram, jakie chlodzenie, jaki zasilacz itd 😞

Za wszelkie wskazowki bede bardzo wdzieczny.

 

 

 

 

Edytowane przez lukmak5
Zmiana budzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wim gdzie wyczytałeś ze pomoc w wyborze podzespołów, czy nawet wskazywanie linków do konkretnych sklepów czy ofert jest na forum zakazane ?  

to może zacznijmy od wyboru obudowy, ta z podanego linka, to efekt będzie taki ze podzespoły będą się gotować, bo tam wentylacja jest dosyć ograniczona , także jak ktoś będzie chciał się gimnastykować umysłowo aby odpowiednio dobrać podzespoły to nie przeszkadzam XD , ale jak zmienisz zdanie odnośnie obudowy na normalna w standardzie ATX, czyli ma być duża i z dobra wentylacją, to można coś poczarować.    

wybór monitora ważna sprawa, tutaj kupując coś nie pod Siebie i swoje wymagania czy potrzeby oszukasz tylko sam siebie, także czy nastawiasz się na rozgrywkę w gry dla jednego gracza w 1440p  , czy raczej sieciowe bo to dosyć istotne w wyborze monitora. 

aby wybrać monitor pod siebie, polecam na YT wpisać morele monitor - i wyskoczy taki youtuber Stilgar  i poświecić troche swojego czasu aby wybrać odpowiedni monitor.        

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Bardzo dziekuje za odpowiedzi

1 hour ago, Mr.T... said:

Witam

nie wim gdzie wyczytałeś ze pomoc w wyborze podzespołów, czy nawet wskazywanie linków do konkretnych sklepów czy ofert jest na forum zakazane ?  [...]

Z tym zakazem to taki suchy zart byl, nawiazujacy do regulaminu watku, gdzie jest prosba o nie stosowanie "sensacyjnych" tytulow.

Wielkie dzieki, za wskazanie kanalu z monitorami.

Ok, jezeli w tej obudowie to nie bedzie dzialac, to jak najbardziej jestem sklonny do zmiany.

1 hour ago, KamikazePL77 said:

Za duży budżet dałeś jak do 2k. Te nowe intele dużo zyskują na ddr5, cała platforma wtedy wychodzi drogo, a ty chcesz grać w 4k w przyszłości, gdzie procesor wystarczy, że będzie dobry bo i tak karta graficzna będzie hamulcem (no chyba, że świadomie celujesz w 5090/5080 rtxa czy topowego radeona za te 2 lata, ale to tylko do 120hz będzie potrzebne). Nie znam kompletnie płyt mini itx więc nie doradzę żadnego modelu, ale b550 i 5800x3d + szybkie ddr4/ ewentualnie i5 12600kf na b660 wystarczą na długie lata. Co do grafiki, to do 2k rtx 3070/rx 6700xt no może 6800 są jak najbardziej wystarczające, nie ma sensu brać 3080 i potem zmieniać, szczególnie, że czym droższa karta tym więcej może dostać po tyłku, nie wiadomo jak będzie wyglądał rynek za jakiś czas.

Jak to za duzy budzet? 😮

Jak wpisalem wszystko w "morelach" to 9.5k bez monitora wyszlo. https://www.morele.net/inventory/info/3a94afbb/

Moze sprobuje w inny sposob. Docelowo chcialbym grac plynnie (120fps) w 4k, a do tego potrzeba przynajmniej 4080 prawda? To bylaby moja docelowa konfiguracja, wiec jezeli juz dzis daloby sie stworyc zestaw za 12000 z monitorem to jestem w stanie wygrzebac te 2k.

Pytanie: Czy mozna stworzyc zestaw z 4080 + monitor 4k za 12 000? 

W tym zestawieniu moglbym zrezygnowac z malej obudowy, ale chcialbym miec wifi na plycie glownej

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za czas i pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lukmak5 napisał:

prawie dobrze XD 

masz ogólny zarys na zestaw, to dobrze, ale ciągle upierasz się na mała obudowę i w związku z tym to:  

obudowa wymaga zasilacza w standardzie czy wymiarze SFX, SFX-L , a wybrany zasilacz jest ATX nie wim jak chciał byś go tam zmieścić, oraz z cała pewnością nie zasilacze sygnowane marka Gigabyte, mieli wpadkę z wybuchowa serią, oraz ze miałem okazje takie coś montować, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ze wtyczki są tak spasowane ze same wysuwają się z gniazd przy zasilaczu, jak by nie plastikowy "języczek" to wtyczka by się wysunęła ( no w czasie pracy taki efekt to raczej nie jest pożądany ... )   

do obudów ITX takie coś potrzeba  

Zasilacz Cooler Master V850 SFX Gold 850W (MPY-8501-SFHAGV-EU) - 10 lat gwarancja.

obudowa , maksymalna wysokość zestawu chłodzącego 15.3 mm , wybrany zestaw chłodzący ma 155mm , XD

dysk SSD wymienił bym na 

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G )

z karta graficzna to może faktycznie warto było by poczekać za premiera nowych kart graficznych od AMD. 

     

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra, powoli do czegos dochodzimy, choc momentami to jest tak stresujace ze mam ochote rzucic to wszystko i leciec kupic laptopa i miec z glowy 😄

48 minutes ago, KamikazePL77 said:

4080 - 8k a 13 grudnia wychodzą nowe topowe radeony w cenach o 20-30 % niższych od nvidii a wydajność tańszego ma być według mocy liczonej w teraflopach minimalnie wyższa od 4080. Resztę ci napisałem, jak chcesz teraz już te 4k 120 to radeony będą tańsze i tyle. A i jeszcze ryzen 7700 3d na horyzoncie jak ci się nie spieszy, ale ceny płyt na b650 są jakie są. Ciekawe, że dzisiaj i5 13600 jest niby na topie (niby bo z ddr4 nie jest tak różowo), a za 2 miechy może wyjść 7700x 3d i pozamiatać wszystko w gamingu. Niech oni się już wystrzelają ze wszystkiego co mają najlepsze i wtedy chyba będzie lepiej usiąść i pomyśleć co za te 10-12k mogę mieć.

No tak, to stwierdzenie w poprzednim poscie ze 10k to za duzo na granie w 2k mnie troche zmylilo, juz pomyslalem ze skoro za duzo to moze troche doplace i da sie z tego skrecic coz co by mnie wyrzucilo na granie w 4k 😄 

A jezeli chodzi o radeony to fajnie ale ja juz bym chcial sobie pograc, a nie czekac na premiere, potem na dostepnosc, czyli moze cos kupie po swietach.

29 minutes ago, Mr.T... said:

prawie dobrze XD 

masz ogólny zarys na zestaw, to dobrze, ale ciągle upierasz się na mała obudowę i w związku z tym to:  

obudowa wymaga zasilacza w standardzie czy wymiarze SFX, SFX-L , a wybrany zasilacz jest ATX nie wim jak chciał byś go tam zmieścić, oraz z cała pewnością nie zasilacze sygnowane marka Gigabyte, mieli wpadkę z wybuchowa serią, oraz ze miałem okazje takie coś montować, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ze wtyczki są tak spasowane ze same wysuwają się z gniazd przy zasilaczu, jak by nie plastikowy "języczek" to wtyczka by się wysunęła ( no w czasie pracy taki efekt to raczej nie jest pożądany ... )   

do obudów ITX takie coś potrzeba  

Zasilacz Cooler Master V850 SFX Gold 850W (MPY-8501-SFHAGV-EU) - 10 lat gwarancja.

obudowa , maksymalna wysokość zestawu chłodzącego 15.3 mm , wybrany zestaw chłodzący ma 155mm , XD

dysk SSD wymienił bym na 

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G )

z karta graficzna to może faktycznie warto było by poczekać za premiera nowych kart graficznych od AMD. 

     

 

Ok, dzieki wielkie. To bardzo pomocne.

A zakladajac ze ten RTX3080 i 13600 i pamiec DDr5 zostaje, to na czym moglbym zaoszczedzic zeby calosc wyszla tak z 8k (zeby na monitor starczylo). Obudowa moze byc inna, choc wolalbym raczej mniejsza niz wieksza, to nie musi juz byc wielkosci kartonu mleka.

Ktora plyta glowna w nizszej cenie bylaby ok? Daloby rade jaki tanszy RAM?

Edytowane przez lukmak5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lukmak5 napisał:

A zakladajac ze ten RTX3080 i 13600 i pamiec DDr5 zostaje, to na czym moglbym zaoszczedzic zeby calosc wyszla tak z 8k (zeby na monitor starczylo). Obudowa moze byc inna, choc wolalbym raczej mniejsza niz wieksza, to nie musi juz byc wielkosci kartonu mleka.

Ktora plyta glowna w nizszej cenie bylaby ok? Daloby rade jaki tanszy RAM?

panie, to tak nie idzie aby w danym budżecie jednocześnie mieć określone podzespoły i jeszcze schodzić z ceny...

uwzględniając poprzedni budżet ale na DDR4 , bo cena zakupu zestawu 32GB DDR5 a DDR4 to jest już różnica.   

Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K) - procesor posiada igpu czyli zintegrowana kartę graficzna , czyli np. czekając na grafikę komp nie będzie stał i zbierał kurzu  XD

Płyta główna MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4

Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (KF436C18BBK2/32)

Chłodzenie CPU Endorfy Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G )

Obudowa Genesis Irid 515 ARGB (NPC-1684)

Zasilacz MSI MPG A850GF 850W (306-7ZP0C11-CE0)

Karta graficzna Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10GB GDDR6 LHR (471056224-1952)

i wychodzi 9600 tys. 

ale można tez iść w AMD i troche zaoszczędzić.

wydaje mi się ze obecnie to najbardziej opłacalny CPU od AMD do giercowania 

Procesor AMD Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB, BOX (100-100000926WOF)

Płyta główna Gigabyte B550 AORUS ELITE V2 około 660pln 

i za zestaw wychodzi 8500 pln 

lub dopłacić do 

Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK 930 PLN 

i za zestaw wychodzi 8750 PLN

oczywiście ze można szukać oszczędności na zakupie tańszej płycie głównej, zarówno dla platformy na Intelu czy AMD, czy zakupić tańszy zasilacz, ale czy to właściwy kierunek ? oraz szukać tańszej obudowy.     

 

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie, to tak nie idzie aby w danym budżecie jednocześnie mieć określone podzespoły i jeszcze schodzić z ceny...
uwzględniając poprzedni budżet ale na DDR4 , bo cena zakupu zestawu 32GB DDR5 a DDR4 to jest już różnica.   
Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K) - procesor posiada igpu czyli zintegrowana kartę graficzna , czyli np. czekając na grafikę komp nie będzie stał i zbierał kurzu  XD
Płyta główna MSI MAG B660 TOMAHAWK WIFI DDR4
Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (KF436C18BBK2/32)
Chłodzenie CPU Endorfy Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)
Dysk SSD Kingston FURY Renegade 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G )
Obudowa Genesis Irid 515 ARGB (NPC-1684)
Zasilacz MSI MPG A850GF 850W (306-7ZP0C11-CE0)
Karta graficzna Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 10GB GDDR6 LHR (471056224-1952)
i wychodzi 9600 tys. 
ale można tez iść w AMD i troche zaoszczędzić.
wydaje mi się ze obecnie to najbardziej opłacalny CPU od AMD do giercowania 
Procesor AMD Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB, BOX (100-100000926WOF)
Płyta główna Gigabyte B550 AORUS ELITE V2 około 660pln 
i za zestaw wychodzi 8500 pln 
lub dopłacić do 
Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK 930 PLN 
i za zestaw wychodzi 8750 PLN
oczywiście ze można szukać oszczędności na zakupie tańszej płycie głównej, zarówno dla platformy na Intelu czy AMD, czy zakupić tańszy zasilacz, ale czy to właściwy kierunek ? oraz szukać tańszej obudowy.     
 
     

Bardzo dziekuje za wyczerpująca odpowiedz.

No tak, ale przechodząc na DDR4 ten zestaw już nie jest aż tak perspektywiczny, prawda? Nie mówiąc już o tych opartych o AMD, bo jakoś ciężko mi wyobrazić sobie wstawianie w przyszłości RTX6080 lub 7080 do Ryzena 5700.

Echhh… Czyli podsumowując, w tym budżecie mogę zbudować na chwile obecna perspektywiczna bazę ale z 3070, lub wogole bez dedykowanej grafiki, lub z 3080, ale zestaw zdecydowanie mniej przyszłościowy…

Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 7600X w xkomie jest teraz za 1349 zl a w rtv euro był dzis za 1272 zl do tego plyta mini itx i obudowa typu Hyte Revolt 3 dzieki czemu bedziesz mial wysoka mobilnosc i nie ugotujesz bebechow. Chlodzenie wodne tez mozna w tym tyg dorwac sporo taniej

Teraz jest black week i zaraz black friday. Pobierz apke Pepper i sledz okazje od 7 rano ;) Polecam kupic baze na AM5 w tej obudowie i jakas karte typu 6700 XT/6750 XT (2000-2300) czy 6800 XT/6900 XT (2800/3200 juz widzialem a w piatek tym bardziej takie moga byc ceny) na przeczekanie, a za jakis czas kupisz nowe Radeony ktore debiutuja w polowie grudnia.

Skladalem znajomemu wlasnie pc za 5k i urwalem 700zl na samym fakcie zamawiania na promo w morele xkom sferis zadowolenie itp zamiast w jednym sklepie.

W morele pakiet max kazda kolejna wysylka za free, xkom w aplikacji darmowe ma paczkomaty a sferis kurierow od bodajze 500zl.

 

@edit widze ze ceny plyt itx na am5 i intel 1700 to dramat ale zawsze mozna normalna plyte i np 

https://www.morele.net/obudowa-silverstone-alta-g1m-czarna-sst-alg1mb-9496799/

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...