Skocz do zawartości
datwardaguy

Vectra - tryb bridge - dwa modemy - wolny internet

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

ze względu braku możliwości przekierowania portów w Vectra, postanowiłem zrobić obwodnice.

Modem Vectra MTA TECHNICOLOR CGA4236 na modemie pisze model CGA4236TCH1

Model TPLINK Router TP-LINK TL-WR841N

 

Sytuacja wygląda tak. Z bloku podpięty mam kabel od Internetu do Technicolor, następnie przestawiłem go w tryb bridge. Podłączyłem Ethernet pod gniazdo 1 (są tylko 1-4) z modemem TPLINK do gniazda WAN (chodz mam jeszcze gniazda 1-4). TP LINK modem ustawiłem w tryb pracy - Punkt dostępowy (choć mam jeszcze 3 inne opcje: Router bezprzewodowy, WISP, Wzmacniacz sygnału.

 

Sytuacja wygląda tak:

Internet Technicolor mial przy polaczeniu 5g wifi parametry: Pobieranie 550Mb/s, wysyłanie 65Mb/s.

Obecnie łącząc się przez TP LINK wifi mam parametry: Pobieranie 33Mb/s, wysyłanie 35Mb/s.

[EDIT] Zmieniajac na tryb pracy Router bezprzewodowy predkosc internetu jest 100Mb/s

 

 

Prosiłbym o radę, czy jest szansa przyśpieszenia modemu TPLINK poprzez poprawienie jego ustawień.

 

Pozdrawiam,

datwardaguy

Edytowane przez datwardaguy
dodanie paragrafu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Doprecyzowując - zabytek z portami 100Mb/s.

Choćbyś stanął na uszach, więcej z niego nie wyciśniesz.

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/wifi-router/tl-wr841n/#specifications

Kup cokolwiek nowego z portami 1Gb/s i będzie git.

Pzdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...