Skocz do zawartości
karol-s

Tani, używany, lekki laptop do podstawowych zastosowań.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj stoję przed dylematem jakiego taniego i lekkiego laptopa kupić . Moje wymagania :

- minimum 13 cali ale preferuje większe

- możliwość pracy na Linuxie i/lub Win10 (na 11 nie liczę ),

- sprzęt do przeglądania Internetu i konfiguracji OpenHab/ESP/itp. na wyjeździe.

- ma być lekki i poręczny 

- cena , cena i jeszcze raz cena ;). 

Zasadniczo mam dużo sprzętu komputerowego w domu ale nic z nich nie spełnia moich oczekiwań - no może MacBook pro 13cali ale system jabłka mnie odrzuca. W pracy mam do dyspozycji lapka z 17calowym ekranem (hmmm... stary ale bardzo mocny sprzęt nawet na dzisiejsze czasy ) niestety admin nie pozwala nic instalować 🙁 , bootowanie z innych źródeł niż wewnętrzny dysk też jest zablokowane . I tutaj pojawia się pomysł na zakup czegoś lekkiego i niedrogiego. Moją uwagę zwróciły chromebooki ale nie wiem , który model jest wart uwagi o da się na nim zainstalować coś poza Chrome os. 

Laptop może być bez dysku/RAMu/ procka bo pewnie coś u siebie znajdę albo dokupie ważne aby był sprawny. Wymiana obudowy czy klawiatury to dla mnie łatwiznę więc taki sprzęt też wchodzi w grę. Jak mi się spodoba to powoli go dopieszcze. Może ktoś z Was ma doświadczenie z takimi sprzętami ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...